Czas dyrygenta

Dziennik Polski
Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz / slo
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 13:47
Ma silny charakter i umie postawić na swoim. Jest spokojna, rzeczowa, zawsze bardzo dobrze przygotowana, a jednocześnie ciepła serdeczna i pełna uroku. Nie lubi, gdy dziennikarze zadają jej pytania, dlaczego wybrała męski zawód, bo odpowiedź w takim przypadku jest tylko jedna i ciągle ta sama: - Dyrygowanie wcale nie jest męską profesją. To kwestia charakteru.
więcej

Języki wymierają szybciej niż gatunki

PAP / slo
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 08:44
Na świecie używa się obecnie 6-7 tys. języków. Jednak - jak podkreślają naukowcy - tempo ich wymierania jest tak szybkie, że do 2100 roku może przetrwać mniej niż połowa z tej liczby.
więcej

Po prostu wspaniali ludzie

Max Medicum
"Poradnik Apteczny" / slo
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 07:59
Swojego ambasadora w naszym kraju ma niemal każde państwo świata. Podstawowym zadaniem takiej osoby jest dbanie o swoich obywateli oraz reprezentowanie ich interesów na obczyźnie. A co to ma wspólnego z osobami z niepełnosprawnością intelektualną?
więcej

Czy będę mogła rozwinąć marzenia i plany?

Agata Demkowicz
Piątek, 7 maja 2010, godz. 10:16
Nie wiem w jakim stopniu uda mi się rozwinąć wszystkie swoje marzenia i plany. Choroba, która będzie mi zawsze towarzyszyła pobudza mnie do twórczego działania. Jest wyzwaniem, z którym ciągle się mierzę. Życie z nią, choć pod wieloma względami trudne, jest jednocześnie bogatsze. Nadaje głębię i specyficzny smak wszystkiemu co robię.
więcej

Witamina D dla ciężarnej mamy i dziecka

PAP / slo
Piątek, 7 maja 2010, godz. 08:26
Uzupełnienie diety witaminą D podczas ciąży jest korzystne zarówno dla przyszłej matki, jak i dziecka; zapobiega przedwczesnym porodom i infekcjom - poinformowali naukowcy z USA podczas spotkania Związku Pediatrów w Vancouver (Kanada).
więcej

Rodzic jako mistrz

Być dla innych
Bogdan Kosztyła / slo
Czwartek, 6 maja 2010, godz. 15:09
Żeby być mistrzem, trzeba osiągnąć znaczący wynik, pokonać przeciwnika lub uzyskać duży rozgłos. Jednak słowo "mistrz" może opisywać kogoś innego. Być "mistrzem", to znaczy być kimś, kto jest autorytetem, wzorem lub przewodnikiem.
więcej

Wizyta u Teściów – razem czy osobno?

Catherine Johnston , Daniel Kendall SJ, Rebecca Nappi
Czwartek, 6 maja 2010, godz. 08:22
Lubimy nawzajem swoje rodziny, ale – we dwoje, razem – nie przepadamy za spędzaniem z nimi zbyt długiego czasu. Jak zatem postępować?
więcej

Jak sensownie zaplanować starość

Kurt Rommel / slo
Środa, 5 maja 2010, godz. 07:04
Czy kiedy pójdziesz na emeryturę, wpadniesz w próżnię? Pomyślałeś o tym, że na emeryturze wiele, a może nawet wszystko się zmieni? Warto się przygotować na czas, w którym po prostu zacznie brakować nam sił.
więcej

Zanieczyszczenia powodują trudności z nauką

PAP / slo
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 09:37
Dzieci matek, które w ciąży były narażone na wyższy poziom zanieczyszczeń środowiska, mają potem większe trudności z nauką niż ich rówieśnicy - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z naukowcami z USA.
więcej

Nuda to choroba duszy

Posłaniec
Bartosz Wieczorek / Posłaniec / slo
Poniedziałek, 3 maja 2010, godz. 15:57
Pustka, która jest istotnym źródłem nudy, stale wymaga bodźców zewnętrznych, aby byle czym wprawić w ruch umysł i uczucia. W dodatku jest niewybredna w doborze środków.
więcej

Czyj, czyja jestem? Gdzie jest moje miejsce?

Sygnały troski
Anna Lipska / "Sygnały troski" / slo

Czwartek, 29 kwietnia 2010, godz. 06:45
Miałem kogoś. Mama, tata, znajome twarze. Pamiętam ich głos i to, że byli, choć czasem nie byli dla mnie mili. Ale byli mi znani, moi, a ja byłem ich. Może nawet ich nie pamiętam, ale wiem, że kiedyś byli. A teraz ich nie ma – obojga albo jednego z nich. Czyj więc teraz jestem? Do kogo przynależę? Gdzie jest moje miejsce? Kim jestem? Kim mogę być?
więcej

Kupuj odpowiedzialnie ubrania!

WES / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 16:51
Realizację projektu pod takim tytułem rozpoczęła właśnie Polska Zielona Sieć. Ten innowacyjny projekt ma na celu zwrócenie uwagi zarówno osób zainteresowanych profesjonalnie modą - twórców, dizajnerów, sprzedawców - jak i konsumentów na problemy występujące w globalnym przemyśle tekstylno-odzieżowym.
więcej

Doradca kariery poszukiwany

Dziennik Polski
Natalia Adamska / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 11:26
Koniec pokonywania kolejnych szczebli drabiny zawodowej. Nastał czas "sieciowego układu osiąganych kompetencji". Może być receptą na bezrobocie i wzrost gospodarczy.
więcej

Emerytura na wsi?

Dziennik Polski
Barbara Rotter-Stankiewicz / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 11:24
Ale ci zazdroszczę! Świeże powietrze, przestrzeń, święty spokój... Tak mówią znajomi, gdy dowiedzą się, że mieszkam na wsi. I marzą, że gdy przejdą na emeryturę, zafundują sobie egzystencję w tak komfortowych warunkach, jakie mam ja.
więcej

Na rowerze w drugie stulecie

Dziennik Polski
Daniel Weimer / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 08:55
Jan Płachta urodził się rok przed utworzeniem swej ukochanej Sandecji i marzy, by doczekać jej spotkań w ekstraklasie.
więcej

Kiedy praca staje się udręką

Dziennik Polski
Natalia Adamska / slo
Wtorek, 27 kwietnia 2010, godz. 09:28
Wypalenie zaczyna się od wyczerpania emocjonalnego. Sprawy zawodowe przestają nas interesować, jesteśmy rozdrażnieni, pozbawieni wigoru i pozytywnej energii - odczuwamy ogólne zniechęcenie, przygnębienie, poczucie własnej wartości systematycznie spada.
więcej

"Rzeczpospolita": e-recepta pomoże lekarzowi

"Rzeczpospolita" / PAP / wab
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, godz. 08:17
Rządowe Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozstrzyga konkurs na opracowanie programu e-recept: informatycznego systemu, w którym znajdą się dane o wszystkich przepisanych pacjentowi lekach, informuje "Rzeczpospolita".
więcej

Klapsy uczą agresji

AS, (R) / dziennik.com / slo
Sobota, 24 kwietnia 2010, godz. 10:14
Trzylatki karane za złe zachowanie klapsami mogą potem wykazać się agresywnym zachowaniem. Naukowcy tłumaczą, że klapsy i fizyczne karcenie wykształca u dzieci strach raczej niż zrozumienie sytuacji.
więcej

Szczepiąc siebie - chronisz bliskich

Paweł Wernicki / PAP / slo
Piątek, 23 kwietnia 2010, godz. 13:31
"Szczepiąc siebie - chronisz bliskich" - to hasło V Europejskiego Tygodnia Szczepień, który potrwa do 1 maja. Z okazji jego rozpoczęcia w poniedziałek w warszawskim Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH odbyła się konferencja naukowa.
więcej

Przedsiębiorca wszech czasów

João César das Neves
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 17:20
Rozwój jest zjawiskiem de­cydującym o obliczu naszych czasów. Dzisiejszy świat żyje postępem. Rozwój zdaje się być kluczem do naszych radości i smutków... Wśród różnych czynników wpływających na rozwój szczególnie ważne miejsce zajmuje poziom przed­siębiorczości w społeczeństwie.
więcej

Kronika trzeciej "A"

Znak
Stanisław Zasada / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 15:03
Jest rok 1946. Polska została już opanowana przez komunistów. Rzesze wojennych uchodźców w Anglii boją się wracać do kraju – wiedzą, że czekają ich tam represje. Liczą na wybuch trzeciej wojny światowej, która wyzwoli Polskę spod sowieckiego panowania, a im pozwoli wrócić. Ale wojna nie wybucha...
więcej

E- learning, czyli edukacja z internetu

Dziennik Polski
Katarzyna Klimek-Michno / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 14:53
Dyktanda i testy matematyczne. A do tego gry i zabawy. Wszystko wirtualnie. W internecie powstaje coraz więcej portali edukacyjnych.
więcej

W niewoli stanowisk

Dziennik Polski
Majka Lisińska-Kozioł / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 14:24
Gdy rynek pracy się kurczy, pustoszeją także dyrektorskie i kierownicze fotele. Z wysokiej funkcji spada się boleśnie. Znalezienie pracy za te same pieniądze lub na podobnym stanowisku jest znacznie trudniejsze niż w przypadku osób zajmujących podrzędne pozycje w zawodowej hierarchii.
więcej

Historia o kobiecie, której życie robiło na złość

Życie Duchowe
Arkadiusz Pieniążek SJ / slo
Środa, 21 kwietnia 2010, godz. 08:18
Można powiedzieć, że jest to historia o kobiecie, której życie robiło na złość, lecz ona i tak starała się wydobyć z niego jak najwięcej. Trochę na wyrost byłoby porównywać Fridę Kahlo ze sługą Jahwe, ale bez wątpienia można o niej powiedzieć, że była człowiekiem oswojonym z cierpieniem. W swoim życiu doświadczyła cierpienia na wiele możliwych sposobów.
więcej

Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie

PAP / ad
Wtorek, 20 kwietnia 2010, godz. 12:57
Rozmawiajmy z dziećmi o katastrofie, gdy same o to pytają. Nawet, jeśli my uznajemy to, co się stało, za ważne, dzieci nie muszą tego tak odbierać - powiedziała dr Barbara Arska-Karyłowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook