Nie wierzę w poradniki na czas sesji egzaminacyjnej

Magdalena Syrda
Piątek, 26 stycznia 2018, godz. 07:00
Teksty te niewiele się od siebie różnią, więc właściwie wystarczy przeczytać jeden. Na ile znajdujące się w nich porady są przydatne, nie jestem przekonana. Nie są złe, ale ich użyteczność w okresie, gdy na naukę zostaje nam niewiele czasu wydaje mi się mało przydatna.
więcej

Jak nie uciekać przed problemami?

John Powell
Poniedziałek, 22 stycznia 2018, godz. 15:29
Zmieniasz prace, przyjaciół, mieszkania. Ciągle kupujesz nowe rzeczy. Mnożysz aktywności i przyjemności. Zamiast bardziej szczęśliwy, jesteś bardziej sfrustrowany. Szukasz szczęścia w złudnych obietnicach. Co poszło nie tak?
więcej

Jak przestać kłócić się z przyjacielem i zacząć z nim rozmawiać?

Monika Chrzanowska
Środa, 3 stycznia 2018, godz. 07:00
Trwając w przyjaźni z drugim człowiekiem jego wady i zalety są dla nas lepiej widocznie niż dla pozostałych. Druga osoba kiedyś się przed nami otworzyła, odkryła cząstkę siebie i zaprosiła do swojego życia. Co, jeśli w tej relacji dojdzie do wymiany ostrych zdań i przyjaźń będzie wisiała na włosku?
więcej

Chrześcijańska dyscyplina zamiast noworocznych postanowień. Co wy na to?

Maria Krzemień
Poniedziałek, 1 stycznia 2018, godz. 07:14
Pełna dyscypliny zmiana nawyków to nie tylko propozycja dla odważnych. To obowiązek chrześcijanina, który z powodu miłości do Boga dba o każdy detal życia. Dowiedz się, czy twoje działania nie są bezużyteczne i dlaczego dyscyplina pomoże ci naprawdę zmienić życie.
więcej

Kiedy do konfesjonału, kiedy do psychiatry?

Maskacjusz
Jacek Prusak SJ

Środa, 29 listopada 2017, godz. 15:00
Krążą takie dwa stereotypy, które są ciągle obecne. Pierwszy, że jak ktoś idzie do psychiatry, to ma chorą głowę. Drugi, że jak idzie do psychologa, to ma problemy rodzinne - mówi Jacek Prusak SJ
więcej

Bogdan de Barbaro: dlaczego boimy się psychiatrii? [TRANSMISJA LIVE]

Redakcja DEON.pl
Wtorek, 28 listopada 2017, godz. 18:47
Krystyna Rożnowska, autorka książki "Można oszaleć. Osobliwy świat szpitala psychiatrycznego" oraz prof. Bogdan de Barbaro, ceniony psychiatra i psychoterapeuta porozmawiają o społecznych uprzedzeniach względem psychiatrii. Zapraszamy na transmisję live:
więcej

Później? Nie! Teraz!

Anna Kaik
Poniedziałek, 27 listopada 2017, godz. 11:23
Każdemu na pewno zdarzyło się przynajmniej raz, odłożyć wykonanie pracy "na ostatnią chwilę". Niektórym jednak zdarza się to notorycznie.
więcej

Kiedy porwie cię chęć udowadniania swojej racji, przeczytaj ten tekst

Maja Moller
Poniedziałek, 27 listopada 2017, godz. 10:42
Zapominam przy tym często, że nawet jeśli faktycznie mam rację, to ten fakt wcale nie jest taki ważny. Najważniejsze przykazanie nie dotyczy naszej nieomylności, biegłości w dyskusji i stopnia wygadania.
więcej

Nie martw się, nie jesteś skazany na samotność

Paweł Kosiński SJ
Środa, 1 listopada 2017, godz. 17:49
Lęk przed życiem, przed przyjęciem miłości i obawa przed zaangażowaniem się daje nam poczucie osamotnienia. Dzisiejszy świat obfituje w wiele form doświadczenia, które potocznie nazywamy samotnością.
więcej

Rozpracuj perfekcjonizm, zanim cię zniszczy

Richard Winter
Niedziela, 29 października 2017, godz. 18:10
Możesz doświadczać niezdrowego perfekcjonizmu i nie mieć o tym pojęcia. Dobre rozpoznanie przyczyn i skutków, to więcej niż połowa sukcesu. Sprawdź, jak jest u ciebie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?