NBA: Gortat w pierwszej piątce, wygrana Magic

Marcin Gortat (fot. EPA/TANNEN MAURY)
inf. wł./ŁK

Koszykarze Orlando Magic pokonali Detroit Pistons 104:91 w wyjazdowym spotkaniu ligi NBA. Marcin Gortat, który pod nieobecność chorego Dwighta Howarda pierwszy raz w tym sezonie wyszedł w pierwszej piątce, rzucił 14 punktów.

Polak udanie zastąpił cierpiącego na grypę jelitową podstawowego centra zespołu. Na parkiecie przebywał blisko 32 minuty. W tym czasie trafił 7 z 9 rzutów z gry, zebrał z tablic 11 piłek, w tym aż cztery w ataku. Statystykę Gortata w meczu przeciwko Pistons uzupełniają 2 asysty, przechwyt i trzy zablokowane rzuty rywali. W czasie, gdy Polak przebywał na parkiecie goście zdobyli 13 punktów więcej od graczy z Detroit.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem gospodarzy. Po zmianie stron Magic przyspieszyli grę i powoli zdobywali przewagę. Najskuteczniejszymi graczami w zespole gości byli rezerwowy Brandon Bass (27 pkt) oraz Vince Carter (25 pkt). Najwięcej punktów w meczu zdobył zawodnik gospodarzy Tayshaun Prince - 30.

Detroit Pistons - Orlando Magic 91:104 (26:24, 29:30, 18:24, 18:26)