NBA: Udany powrót Marcina Gortata

Orlando Magic wygrało 10. spotkanie w sezonie, pokonując Oklahoma City Thunder. Udanie zaprezentował się - po przerwie w grze spowodowanej grypą - Marcin Gortat.

Polak zdobył 10 punktów, trafiając 3 spośród 5 prób rzutów z gry, oraz 4 z 5 rzutów wolnych. Ponadto zebrał 4 piłki z bronionej tablicy, dwukrotnie zablokował rywali, oraz miał po jednej stracie, przechwycie i faulu. Gortat na boisku przebywał przez 24 minuty, więcej niż lider Magic Dwight Howard, który w tym spotkaniu zdobył tylko 11 punktów, za to miał 10 zbiórek. Najskuteczniejszym zawodnikiem z Orlando był Vince Carter - 18 pkt.

Po serii pięciu zwycięstw wyjazdowej porażki z drużyną Wizards doznała ekipa Cleveland Cavaliers. Dla klubu ze stolicy Stanów Zjednoczonych było to dopiero 5. zwycięstwo w sezonie. Gospodarzy do boju poprowadził skrzydłowy Antawn Jamison, który zaliczył double-double trafiając 31 punktów i mając 10 zbiórek. W drużynie Cavs 34 punkty zdobył LeBron James, ale lider "Kawalerzystów" nie miał odpowiedniego wsparcia w drużynie.

Doskonała 3. kwarta w wykonaniu Boston Celtics zapewniła im zwycięstwo w spotkaniu przeciwko Golden State Warriors. "Celtowie" umiejętnie rozłożyli obowiązek zdobywania punktów na wszystkich występujących graczy, toteż w statystykach bostończyków trudno szukać wyśrubowanych osiągnięć, ale za to drużynie udało się odnieść 10. zwycięstwo w sezonie, przy zaledwie 3 porażkach.

Bez zwycięstwa pozostają Nets, którzy przegrali już 12 spotkanie, tym razem z Milwaukee Bucks. Ekipa z New Jersey jest coraz bliżej najgorszego wyniku w historii - w 1988 roku Miami Heat, a w 1998 roku Los Angeles Clippers rozpoczęli sezon od 17 kolejnych przegranych. Trener "Siatek" Lawrence Frank nie musi się jednak - na razie - rozglądać za nową pracą. Rod Thorn, prezydent klubu z New Jersey stwierdził, że posada głównego trenera drużyny jest bezpieczna i nie będzie żadnych zmian, dopóki do gry w Nets nie wrócą kontuzjowani Devin Harris, Courtney Lee, Yi Jianlian, Jarvis Hayes i Keyon Dooling.

Atlanta Hawks - Miami Heat 105:90 (26:23, 34:20, 19:29, 26:18)
Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 108:94 (28:17, 33:26, 27:15, 20:36)
Philadelphia 76ers - Charlotte Bobcats 86:84 (29:22, 23:21, 17:22, 17:19)
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 108:91 (22:32, 22:19, 31:21, 33:19)
Indiana Pacers - New York Knicks 103:110 (26:25, 43:29, 17:22, 17:34)
Boston Celtics - Golden State Warriors 109:95 (27:23, 22:25, 31:19, 29:28)
Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 106:91 (27:23, 28:22, 27:19, 24:27)
Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 99:85 (20:19, 21:29, 28:12, 30:25)
Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 84:97 (21:23, 21:25, 25:20, 17:29)
Utah Jazz - Toronto Raptors 104:91 (33:17, 28:35, 17:23, 26:16)
Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 99:94 (19:21, 18:14, 26:24, 21:25, dogr. 15:10)
Portland Trailblazers - Detroit Pistons 87:81 (21:17, 27:21, 22:12, 17:31)