Pedofil w spódnicy. Kobiety też to robią

Nowy Dziennik

Seksualne wykorzystywanie dzieci jest silnie kojarzone z męskim zachowaniem. Choć trudno w to uwierzyć, ze statystyk sądowych niezbicie wynika, że kobiety też to robią.


Pedofilia nie jest uzależniona od płci, przy czym rzeczywiście dwudziestokrotnie częściej spotyka się ją u mężczyzn niż u kobiet

 

Temat drażliwy i być może szokujący dla niektórych, zwłaszcza matek. Z pewnością trudno im wyobrazić sobie, że kobieta mogłaby molestować własne lub cudze dziecko. Ze statystyk sądowych wynika jednak niezbicie, że 1-1,5 proc. dorosłych kobiet (czyli jedna na sto pań) to robi! Przy czym trzeba tu podkreślić, że nadużycia seksualne ze strony kobiet nie przebiegają tak samo jak w wykonaniu mężczyzn i rzadko mają podłoże pedofilne, tzn. nie samo dziecko jest źródłem podniety seksualnej. Maluch jest często tylko "narzędziem" do osiągnięcia celu, np. rozładowania napięcia seksualnego lub agresji, poczucia władzy. Choć oczywiście są też zimne i wyrachowane sprawczynie rodem z horroru, ale nie na nich będziemy się tu skupiać.

 

Skąd wiadomo?


W kolejnych publikacjach wydanych na przestrzeni ostatnich 20 lat na całym świecie jest bardzo dużo rozbieżności, wręcz sprzeczności (jedni twierdzą, że kobiety częściej molestują chłopców, inni, że to dziewczynki pięciokrotnie częściej są ofiarami molestujących kobiet). Rodzi się zatem pytanie: które dane są prawdziwe i skąd właściwie wiadomo, że doszło do napastowania seksualnego? Trzeba też uściślić, które zachowania np. matki małego dziecka są już nadużyciem.

 

Czy dbanie o higienę niemowlaka, podmywanie go i dotykanie krocza jest już molestowaniem?! Oczywiście nie. Jednak właśnie ze względu na tę szczególną opiekuńczą rolę kobiety, trudno jest ustalić granicę pomiędzy "dobrym" i "złym dotykiem", a tym bardziej udowodnić jej przekroczenie. Dlatego badania i sondaże dotyczące molestowania gromadzone są na kilka sposobów: analizowane są zachowania dzieci w różnym wieku, przeprowadzane są anonimowe ankiety wśród dorosłych (niektórzy z nich dopiero po latach ujawniają, że byli molestowani), na pytania badaczy odpowiadały też same sprawczynie. Na podstawie tych wszystkich danych stworzono ogólny portret statystycznej "molestantki". Okazało się, że do seksualnych nadużyć nie dochodzi tylko wśród ludzi z tzw. marginesu społecznego. Wprost przeciwnie - częściej zdarzają się u osób niekaranych z tzw. normalnych rodzin. Nakreślmy zatem portret potencjalnej sprawczyni:

 

 • to osoba między 30.-40. rokiem życia
 • mężatka, choć często z różnych powodów samotnie wychowuje dziecko
 • kobieta o pasywnym usposobieniu, tzn. bardzo uzależniona od swego partnera, gotowa zrobić dla niego wszystko, bywa, że wtedy właśnie wchodzi w rolę współsprawczyni
 • opiekunka, nauczycielka, wychowawczyni na koloniach lub po prostu "przyjaciółka rodziny", której często powierzane są dzieci
 • typowa przestępczyni seksualna (ma zaburzenia osobowości).

 

Trudny wiek


Molestowane są dzieci w każdym wieku, jednak badaczom udało się wyszczególnić dwa przedziały wiekowe, które są najbardziej narażone na przemoc seksualną ze strony kobiet: maluchy do lat pięciu oraz dzieci między 7. a 14. rokiem życia. Ofiary z pierwszej grupy to często niespokojne i nerwowe szkraby. Ich opiekunki (matki) za pomocą pieszczot miejsc intymnych próbują je uspokoić, uśpić, odstresować lub ulżyć im (to błędne myślenie: u kilkulatków wzwód jest reakcją mechaniczną, niezwiązaną z podnieceniem seksualnym). Druga grupa to młodzi ludzie wkraczający w okres dojrzewania. Na swoje nieszczęście trafiają w ręce dużo starszych "nauczycielek miłości" lub nadopiekuńczych matek, które poprzez zbliżenie starają się przełamać ich lęk przed inicjacją, dowartościowują. Może też się zdarzyć, że dziecko w tym wieku molestują oboje rodzice, np. ojciec jest inicjatorem zbliżenia, ale uczestniczy w nim także matka. Ciekawe jest to, że córki-ofiary tego typu nadużyć po latach miały dużo większy żal do matek (że nie ochroniły ich) niż do ojców.


W Anglii w ciągu jednego roku zgłoszono za pośrednictwem Telefonu Zaufania (ChildLine) aż 780 przypadków molestowania przez kobietę.

 

 • 34 proc. - matka
 • 22 proc - krewna lub znajoma
 • 11 proc - rodzice
 • 11 proc - macocha
 • 11 proc - ciotka
 • 11 proc - siostra

Konsekwencje


Z badań przeprowadzonych w polskich więzieniach wypływa szokujący wniosek: dorośli mężczyźni, którzy w dzieciństwie byli molestowani seksualnie i nie zostali poddani terapii, później sami krzywdzili dzieci. Tylko dwóch na 50 gwałcicieli nie było ofiarami molestowania w dzieciństwie. Nie wszyscy byli wykorzystywani przez swoje matki czy dużo starsze kobiety. Wielu współżyło ze swymi starszymi koleżankami i nie wspominają tego, jak coś traumatycznego. Podobnie w grupie gwałcicieli badanych w USA aż 59 proc. recydywistów miało inicjację seksualną przed 16. rokiem życia z kobietą starszą o ok. pięć lat. I tu właśnie tkwi szkopuł. Większość ludzi zgadza się, że molestowaniem seksualnym jest przypadek, gdy 19-letnia dziewczyna podejmuje kontakt seksualny z sześcioletnim chłopcem, ale nie uważa za molestowanie przypadku, gdy chłopiec ten ma lat 15. A jakie konsekwencje ponoszą molestowane w dzieciństwie dziewczęta? Wiele z nich ma obniżoną samoocenę, większe skłonności do nałogów, zaburzenia nastroju, myśli samobójcze. Często (nieświadomie) powielają schemat postępowania, jaki panował w ich domu. Albo same stają się sprawcami (przyjmują rolę agresora), albo wybierają na partnerów życiowych agresywnych, dominujących mężczyzn, którzy stawiają je w roli ofiary.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.09

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (22)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

daria.rozanska 16:15:20 | 2017-05-09
Dzień dobry, 

przygotowuję reportaż o ofiarach kobietach-pedofilek. Jeśli jesteście Panie/Panowie gotowi na to, by opowiedzieć swoją hisotrię, to bardzo proszę o kontakt (mail: [email protected]). Gwarantuję anonimowość. Pozdrawiam, Daria 

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Gosc 17:17:12 | 2015-01-07
Jestem jedynaczką. Wykorzystywała mnie chora psychicznie Mama. Przez kilkanaście lat. Kiedy dorosłam próbowałam z nią o tym rozmawiać. Reagowała śmiechem albo zaczynała użalać się nad tym, jaka jest chora. Pocieszałam ją wtedy. Manipulowała mną nieustannie. Była zazdrosna o wszytskich moich znajomych. Nie pozwalała mi na żadne wyjścia z domu. Bywała agresywna. Kiedy miałam piętnaście lat zainteresował się mną facet po sześćdziesiątce. Pozwalała na nasze kontakty bez żadnych ograniczneń, a ja i tak byłam szczęśliwa, że mogę w ogóle wyrwać się z domu i że ktoś mnie kocha. Kiedy po kilku latach powiedziałam mu, co ona ze mną robi ten facet mi pomógł - zadbał o to, żebym miała gdzie zamieszkać i co jeść. Teraz mieszkam kilkaset kilometrów dalej. Ona uważa, że ją skrzywdziłam opuszczając ją, a ja nienawidzę jej zapachu, dotyku i obecności. Odczuwam lęk kiedy ktoś mnie dotyka, ale często nie mogę się opanować - flirtuję z facetami i z kobietami, chociaż jestem heteroseksuala. To jest naprawdę fatalne. Jest mi bardzo trudno w relacjach z innymi ludzmi - zawsze pojawia się seksualizm. Bezwiednie wywołuję seksualne napięcie, a potem przestraszona wycofuję się chyłkiem.


Skąd ja to znam? :) Pozdrawiam

Oceń 6 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 22:37:59 | 2014-08-11
Szukam osób, które w dzieciństwie były molestowane przez kobietę.
[email protected]

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dw 01:58:59 | 2013-11-21
Z mich obserwacji jak rowniez osobistych doświadczeń wynika, że kobiety molestują seksualnie dzieci i mężczyzn cześciej niż mężczyźni kobiety.... 

Oceń 14 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gosia 15:02:10 | 2013-11-08
Wiem coś o tym bo na 2 chlopcach którzy są moimi wnukami matka dopuściła się innych czynności seksualnych. Już przez 4 lata chłopcy sa pod opiką psychologów specjalizujących się w pomocy dzieciom molestowanym i może trochę jest lepiej ale to odbije się na całym ich życiu. Nie chcą znać matki a nawet zeznają, że jej się boją a sąd przyznał mamusi widzenia w 2 niedziele od 13 do 19 ale ona zwróciła się do sądu aby mogła być z nimi w nocy. Po tym widać, że te chore kobiety o niczym innym nie myślą tylko o tym jak położyć się z dzieckiem do łóżka i się zaspokoić. No trzeba dodać, że po godzinnym badaniu lekarz stwierdził, że nie jest pedofilką.

Oceń 13 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Don 14:51:55 | 2013-10-15
Może mi ktoś wyjaśnis jak kobieta może zgwałic dziewczyne?
I czy zdejmowanie majtek chłopakowi któty miał 7-8 lat i patrzenie z zacikawiniem bez dotykania to było zagranie pedofilskie czy może nic niezanczący wybryk ''satrej panny''? 
I nfo: 2 kobiety pracujące w tej samej swietlicy, najpier zdejmowanie w pokuju a później przy wszytkich dzieciach (prawdopodobvnie chęc upokorzenia). Njalepsze jest to że jedną z ich spotakłem gdy poszedłem do gimanzjum, do 1 klasy, a ona tam pracowała...:) Jeszcze lepsze jest to, że nie potriafiła  mi spojrzeć w oczy i nagle zniknęła...pewnie sie zwolniła. Musiała mnieropoznac bo ja ją rozpoznałem... Nie mam zadnych złych wspomnień...traktuje to jak sen czy tam jaikieś zabawy z dzieciństwa...teraz jedynie mam zapędy ekshibicjonistyczne raz na kilka lat ale że to neilegale (wykorczenie - w miejscah publicznych) to wybrałem sie na palże nudystów gdzie można spotkac ubrane dzewczyny i kobiety które lubią patrzeć i specjalnie niby przypadkim przechodzą przez taką plażę.

Oceń 6 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~. 11:39:56 | 2013-04-11
Dziecko molestowane przez matkę jest bardzo osamotnione. Zazwyczaj nie jest w stanie jej się przeciwstawić, czy nawet porozmawić o relacji z nią z osobą trzecią. Ojcowie najczęściej w takich sytuacjach pozostają bierni, izolują się zamykają w swoim świecie.
Zaś w społeczeńtswie króluje mit świętej nienaruszalności rodziny.

Oceń 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 11:17:22 | 2013-04-11
Witam, mam taki problem, niestety ! Po urodzenie 2 dziecko, konkubina powiedziała mi ze przezywa orgazm tylko oralne, nie zawsze sie zgodziłem i ona po sexu wracała do sowje łózko i masturbowała się...ale spała z dziecmi. przytulawa sie do dziecko i masturbowała sie...okropne..padłem u depresji...ona pakowała sie i pojechała zamieszkiwac do swoje rodziców...ogranicziła mi praw rodzicielski...pomimo to sie powiedziałem wszystko do sadow, prokuratura, policja...badanie RODK twierdzą ze ona jest bardzo dobra [email protected] 

Oceń 4 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kasia 19:22:31 | 2012-09-08
Jestem jedynaczką. Wykorzystywała mnie chora psychicznie Mama. Przez kilkanaście lat. Kiedy dorosłam próbowałam z nią o tym rozmawiać. Reagowała śmiechem albo zaczynała użalać się nad tym, jaka jest chora. Pocieszałam ją wtedy. Manipulowała mną nieustannie. Była zazdrosna o wszytskich moich znajomych. Nie pozwalała mi na żadne wyjścia z domu. Bywała agresywna. Kiedy miałam piętnaście lat zainteresował się mną facet po sześćdziesiątce. Pozwalała na nasze kontakty bez żadnych ograniczneń, a ja i tak byłam szczęśliwa, że mogę w ogóle wyrwać się z domu i że ktoś mnie kocha. Kiedy po kilku latach powiedziałam mu, co ona ze mną robi ten facet mi pomógł - zadbał o to, żebym miała gdzie zamieszkać i co jeść. Teraz mieszkam kilkaset kilometrów dalej. Ona uważa, że ją skrzywdziłam opuszczając ją, a ja nienawidzę jej zapachu, dotyku i obecności. Odczuwam lęk kiedy ktoś mnie dotyka, ale często nie mogę się opanować - flirtuję z facetami i z kobietami, chociaż jestem heteroseksuala. To jest naprawdę fatalne. Jest mi bardzo trudno w relacjach z innymi ludzmi - zawsze pojawia się seksualizm. Bezwiednie wywołuję seksualne napięcie, a potem przestraszona wycofuję się chyłkiem. Boję się, że będę molestować swoje dzieci.


Witam,

poszukuję kontaktu z osobami molestowanymi przez kobiet. 
[email protected]

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~emews 05:02:34 | 2012-08-31
 niezgadzam sie że co setna kobieta by tego dokonywała, mysle że pedofilia może być domeną kobiet lecz jest to temat tabu, mężczyźni ponoszą zawsze wiekszy ciężar wszelkich czynów.

Oceń 16 4 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?