"Nigdy nie powiedziano mi, jak muszę zadbać o swoje zdrowie psychiczne"

facebook.com/papayafilms / jp
Poniedziałek, 25 września 2017, godz. 07:00
- Moj teoria jest taka, że jeśli problem porównać do ciastka, to gdy pokroisz je na pół i podzielisz się nim z kimś, to zostanie ci tylko połowa problemu - tak zaczyna się film, w którym modelka Karolina Cleo Ćwiek opowiada o swojej chorobie dwubiegunowej.
więcej

Jak znaleźć wewnętrzną siłę i zmobilizować się do życia? [WIDEO]

2ryby
dr Maria Popkiewicz-Ciesielska
Czwartek, 21 września 2017, godz. 14:03
"Nie chce mi się", "nie mam siły", "nie mam siły wewnętrznej", "nie mam ochoty", "nie mam mobilizacji" - ile razy ostatnio tak powiedziałeś? Ile razy tak pomyślałeś? A przed tobą ważne zadania i duże wyzwania. Jak się zmobilizować? Podpowiada psycholog, dr Maria Popkiewicz-Ciesielska.
więcej

Kobiety, które kochają za bardzo

Aneta Cieśla
Piątek, 15 września 2017, godz. 10:20
"Ty" nieustannie stawiasz przed "ja". Miłość oznacza dla ciebie cierpienie, stres i niepokój o drugą osobę. Świat i inni ludzie nie mają znaczenia, bo liczy się tylko relacja, w której jesteś.
więcej

Co widzi schizofrenik? Zobacz świat jego oczami

PAP - Nauka w Polsce
Ludwika Tomala
Piątek, 15 września 2017, godz. 07:00
Każdy słyszy w głowie swój wewnętrzny głos. Jednak osoby z omamami słuchowymi w schizofrenii uznają go za głos kogoś obcego. Dziś dzień solidarności z osobami chorymi na schizofrenię.
więcej

Te 6 kroków pozwoli ci sprawdzić czy masz doczynienia ze schizofrenią

Eugene Kennedy, Sara C. Charles
Piątek, 15 września 2017, godz. 07:00
Choroba ma niszczący wpływ na wiele aspektów życia chorego oraz niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Przeczytaj ten tekst - możesz pomóc komuś lub sobie.
więcej

Nie daj się zakrzyczeć

Anna Kaik
Poniedziałek, 11 września 2017, godz. 13:43
Krzyk jest nieludzki. Rani i poniża. Jest aktem bezpośredniej agresji. Dlaczego więc w naszych relacjach, zwłaszcza najbliższych, występuje często tyle krzyku?
więcej

Sposób na odważne bycie sobą

Valerio Albisetti
Poniedziałek, 11 września 2017, godz. 13:41
Wszyscy żyją, jedzą, chodzą, kochają się, śpią. A jednak - moim zdaniem - nie żyją. Wydaje się im, że żyją. Mają dom, albo pracę, albo dzieci, albo żonę, albo męża, albo pieniądze, albo władzę. Ale to wszystko jest niczym, jeśli boją się być prawdziwi. Tylko jak się na to odważyć?
więcej

Nie czekaj na dobry moment. Zrób to TERAZ

Valerio Albisetti
Niedziela, 10 września 2017, godz. 11:38
Trwamy w związkach szkodliwych dla zdrowia psychicznego. Znosimy trudności żyjąc marzeniami i nadzieją, że jakiś czynnik zewnętrzny zmieni sytuację. Albo ciągle na coś czekamy - np. na wakacje, awans albo ślub...
więcej

Wszyscy obwiniamy. Dlaczego i jak przestać to robić? [WIDEO]

youtube.com/joanna chmura/ ed
Piątek, 8 września 2017, godz. 08:06
Obwiniamy, szukamy winnych. Oskarżamy, pozbywamy się odpowiedzialności. Dlaczego to robimy? Co z tego mamy? Co nam to zabiera, a co daje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w krótkim, animowanym filmiku z udziałem dr Brené Brown:
więcej

Jak Facebook zjada twój mózg

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Czwartek, 7 września 2017, godz. 07:00
Pod koniec lipca wiedziałem, że dzieje się ze mną coś złego. Struty chodziłem kilka dni i próbowałem zrozumieć, co sprawia, że gorzej się wysypiam, mniej koncentruję na wszystkim, spokój ustępuje miejsca rozdrażnieniu i poddenerwowaniu. Choć fizycznie byłem zdrowy, to czułem, jakby coś zjadało mi mózg.
więcej

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook