Kobiety piją inaczej

Ewelina Głowacz, Jolanta Reisch
Niedziela, 28 lutego 2016, godz. 08:00
Nawet gdybyśmy w konstytucję wpisali równouprawnienie, nie zatrzemy różnic między kobietą a mężczyzną, zarówno tych biologicznych jak i emocjonalnych. Nie inaczej jest z piciem...
więcej

Pracoholizm. To nie takie proste

Mika Dunin
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 08:30
Trudno orzec, czy nadmierna koncentracja na pracy ma chorobliwe podłoże, czy może wynika z czynników obiektywnych: kryzysu, niepewności, potrzeb finansowych. Może to zrobić tylko sam zainteresowany. Tyle że najczęściej on zainteresowany diagnozą nie jest.
więcej

Dlaczego się uzależniamy?

Katarzyna Waszyńska
Wtorek, 2 lutego 2016, godz. 06:33
"Fast food", "fast sex", "fast car" wyznaczają nam często drogę "na skróty", pokazując, że czekanie jest stratą czasu. Trzeba być ciągle w ruchu, żeby "coś się działo". Dlaczego w to wchodzimy?
więcej

Co zrobić, by nie wrócić do picia?

Meszuge
Piątek, 15 stycznia 2016, godz. 09:28
Czy normalny, zdrowy człowiek ma jakikolwiek problem, żeby nie pić? Nie chce, to nie pije - i koniec tematu. Z alkoholikami jest inaczej. Co zrobić, by nie wrócić do picia?
więcej

Piję bo…

Meszuge
Wtorek, 1 grudnia 2015, godz. 08:10
Niezdolność do rozstania z alkoholem w oparciu o własną siłę woli, to właśnie jest alkoholizm. Ale przecież nie urodziłem się alkoholikiem! Dlaczego piłem przed uzależnieniem? Po co piłem?
więcej

Tak się skończyła jego przygoda z dopalaczami

WAM
Studio Inigo / filmedukacyjny.pl

Poniedziałek, 13 lipca 2015, godz. 13:32
"Niewydolność wątroby. Jeden atak, drugi. Zamiast na imprezie wylądowałem na toksykologii. Nic nie pamiętam. Byłem nieprzytomny. Obudziłem się z takim bólem, jakby ktoś od środka kroił mi wnętrzności". Dowiedz się czym są i jak działają dopalacze.
więcej

W szponach internetu

Anna Kaik
Środa, 10 grudnia 2014, godz. 12:50
Coraz więcej osób spędza mnóstwo czasu przed komputerem korzystając z internetu nie tylko z powodu pracy, ale i poza nią. Coraz trudniej nam opuścić wirtualny świat. Czy to już uzależnienie?
więcej

Czy muszę zostać członkiem AA?

Meszuge
Wtorek, 30 września 2014, godz. 15:58
Dlatego sądzimy, że człowiek, który uważa iż tylko wystarczy nie pić nie przemyślał wszystkiego. Czy, żeby wytrzeźwieć, trzeba zostać członkiem AA?
więcej

Udają, że wszystko jest dobrze

Przewodnik Katolicki
Alina Heller-Gostyńska / slo
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, godz. 15:51
Kobiety ukrywają nadużywanie alkoholu. Członkowie rodziny próbują udawać, że wszystko jest dobrze. A nie jest, bo kobieta nadmiernie pijąca koncentruje się na sobie i swoim piciu.
więcej

W sidłach sekty

Mariusz Gajewski SJ
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, godz. 07:00
Doświadczając kryzysu egzystencjalnego, w spotkaniu z adeptami grupy kultowej stajemy się łatwym kąskiem, w dodatku podanym im "na gorącym półmisku".
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook