Ja, znaczy nikt

Meszuge
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 19:08
Zaczynałem od jednej szklanki koktajlu Manhattan, a kończyłem, pijąc do półtora litra wódki na dobę. Może nawet więcej, mój model picia często utrudniał mi rozeznanie się w tym względzie...
więcej

Życie w poczuciu winy. Kłopoty DDA

Dominika Krupińska
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 08:06
Dorosłe Dzieci Alkoholików pozwalają na złe traktowanie i prowokują kryzysy. W ich świecie niewiele jest miejsca na dobre chwile i bliskie relacje. Często nie dają sobie szans na miłość. Jednocześnie desperacko tęsknią za szczęściem.
więcej

Łatwiej być szefem niż żoną alkoholika

ks. Robert Krzywicki
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 09:00
Mówię do żony alkoholika, że potrzebuje terapii, a ona odpowiada, że przecież on nigdy się na to nie zgodzi i nigdzie nie pójdzie. Ona już nawet nie słyszy, że ja mówię o niej. Jej już nie ma.
więcej

Co robić, kiedy twój bliski pije?

ks. Robert Krzywicki
Wtorek, 4 lipca 2017, godz. 14:28
Dzwoni kobieta i pyta, jak może pomóc swojemu synowi. Jest samotny. Ma pięćdziesiąt jeden lat. Pije. Zachęcała. Prosiła. Straszyła. Nic nie działa. Co ma zrobić?
więcej

Życie to poligon. Nie ma miejsca na słabości. Kłopoty DDA

Dominika Krupińska
Poniedziałek, 26 czerwca 2017, godz. 08:29
Perfekcjonizm, nadmierna kontrola oraz udawanie zawsze dzielnej i mocnej osoby to u DDA cechy silnie rozwinięte. Wszystkie te postawy mają wspólne źródło: strach przed okazaniem słabości i popełnieniem błędu. W rodzinie alkoholowej błędów się nie wybacza, a na łzy - oznaki cierpienia i uczuć - nie ma miejsca.
więcej

Jak dziś piją kobiety?

Mika Dunin
Wtorek, 30 maja 2017, godz. 15:45
Szybkie tempo, mocne trunki, dużo, do dna. Że kobiecie nie wypada? Że to dziwaczne? Ooo, nie znacie tak naprawdę kobiet!
więcej

Życie to nie żart. Kłopoty DDA

Dominika Krupińska
Wtorek, 16 maja 2017, godz. 08:05
Dorosłe Dzieci Alkoholików żyją w ciągłym napięciu. Traktują wszystko śmiertelnie poważnie. "Nie mów, nie czuj, nie ufaj, nie ciesz się" - ich świat determinują surowe nakazy.
więcej

Jak żyć z osobą uzależnioną od alkoholu?

s. Jolanta Glapka
Poniedziałek, 2 stycznia 2017, godz. 15:00
Jeśli w rodzinie ktoś jest uzależniony od alkoholu lub narkotyków, to cała rodzina jest chora, cały system. Co robić w takiej sytuacji? Jak się w tym wszystkim odnaleźć? - mówi s. Jolanta Glapka.
więcej

Boją się odmawiać. Kłopoty DDA

Dominika Krupińska
Wtorek, 29 listopada 2016, godz. 09:00
Na cudze sprawy zawsze znajdą czas. Nie szkodzi, że kosztem osobistych potrzeb. Są nadmiernie lojalni. Nawet wobec tych, którzy ewidentnie nie zasługują. To zabiera im szczęście.
więcej

Myślą, że cierpienie to miłość. Toksyczne związki

Mika Dunin
Czwartek, 3 listopada 2016, godz. 13:16
Są osoby, dla których miłość to cierpienie. Sądzą, że im bardziej cierpią, tym bardziej kochają. Znoszą poniżanie, obojętność, przemoc, awantury lub ciągnące się tygodniami ciche dni. Jak sobie radzić i gdzie znaleźć pomoc?
więcej

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook