Przestań tłumić uczucia. Dopuść je do głosu

Jennifer Guntzelman
Środa, 28 września 2016, godz. 07:25
Strata oddziałuje na całe nasze , ja", nie tylko na umysł i serce. Możemy przewidywać, że przeżywając żal, będziemy totalnie wstrząśnięci i poruszeni. Jak zamiast unikać trudnej prawdy, spróbować się z nią zmierzyć?
więcej

Naucz się rezygnować

Kingma Daphne Rose / slo
Czwartek, 22 września 2016, godz. 07:00
Nie wiem, z czego musisz zrezygnować, co musisz odpuścić, komu pozwolić odejść. To ty sam musisz to odkryć, ale wiem, że czegoś musisz się wyrzec.
więcej

Jestem DDA. I alkoholiczką, przy okazji

ed
Piątek, 15 lipca 2016, godz. 14:21
Ta wizyta była początkiem zmian. "Jesteś DDA, a alkoholizm to tylko tak przy okazji" - usłyszałam. Zapamiętałam - "Przestań pić, przestaniesz cierpieć". Wierzyłam, że panuję nad tym, że teraz, kiedy już wiem, jak bardzo mi szkodzi, nie będę w to brnąć.
więcej

Nowotwór może powodować zespół stresu pourazowego

PAP/ ed
Wtorek, 12 lipca 2016, godz. 10:24
Choroba nowotworowa może powodować zespół stresu pourazowego (PTSD), podobnie jak doświadczenie wojny, udział w wypadku komunikacyjnym czy inne traumatyczne przeżycie zagrażające naszemu życiu - przypomina w rozmowie z PAP Marta Szklarczuk z Fundacji Rak’n’Roll.
więcej

Dlaczego nie potrafimy się dogadać?

Beata i Bogdan Janowscy
Sobota, 9 lipca 2016, godz. 14:58
Przekonanie o tym, że rozmowa to bułka z masłem, jest powszechne. Problem zaczyna się wtedy, gdy opuszczamy nasze środowisko i próbujemy porozumieć się z ludźmi, których nie znamy.
więcej

Jak skutecznie zmotywować się do działania?

Anna Kapłańska
Czwartek, 30 czerwca 2016, godz. 10:21
Jeśli czujesz, że ta historia jest o Tobie, warto byłoby się przyjrzeć swoim motywacjom. Może się okazać, że problem leży zupełnie w innym miejscu, niż się wydaje...
więcej

Trzeba się za czymś opowiedzieć i za tym iść

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska / slo
Wtorek, 21 czerwca 2016, godz. 07:00
Konsekwencje naszych decyzji - niby oczywiste a jednak w codziennej gonitwie o nich zapominamy. Co da nam zatrzymanie się na chwilę i zastanowienie nad naszymi życiowymi priorytetami?
więcej

Od czego zacząć po stracie?

Jennifer Guntzelman / slo
Wtorek, 14 czerwca 2016, godz. 07:00
"Wszystko, co ci się przydarza, jest twoim nauczycielem. Cały sekret polega na tym, żeby siedzieć u stóp swojego życia i uczyć się od niego... Pierwszym krokiem do odnalezienia swojej drogi, jest odkrycie od czego trzeba zacząć." Jak sobie poradzić z życiową tragedią?
więcej

Samodyscyplina. Ale jak to zrobić?

Anna Kaik
Poniedziałek, 30 maja 2016, godz. 07:00
O ile wstanie rano do pracy lub szkoły może jeszcze opierać się na zasadzie: "muszę, więc robię", o tyle realizacja planów, które narzucamy sobie sami, uda się wyłącznie dzięki samodyscyplinie.
więcej

Nie jesteś więźniem przeszłości

Arnold A. Lazarus, Clifford N. Lazarus, Allen Fay / slo
Środa, 27 kwietnia 2016, godz. 11:42
Twoje przyszłe zachowanie będzie oparte na twoich dzisiejszych czynach. To, co robisz dzisiaj, jutro stanie się przeszłością. Rany z przeszłości nie muszą stale krwawić. Musisz tylko nauczyć się nowych sposobów rozwiązywania problemów tu i teraz, by przezwyciężyć stare "prawdy" i wyobrażenia.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?