Jak sobie poradzić z życiową tragedią

Jennifer Guntzelman / slo
Środa, 14 kwietnia 2010, godz. 12:56
Zasmucenie może stać się naszym sposobem życia. Smutek, podobnie jak pociąg przewożący nas z jednego miejsca w drugie, powinien być środkiem pomagającym przystosować się do życia bez kogoś lub czegoś, co straciliśmy. Czasem jednak jazda pociągiem wciąga tak dalece, że zapominamy o celu podróży.
więcej

Siedem uśmiechów głównych

Stanisław Morgalla SJ / slo
Wtorek, 23 lutego 2010, godz. 08:57
Jeśli szukasz mistrza uśmiechu - sięgnij do niemego kina. Oscara w kategorii uśmiechu nr 1 wart jest Charlie Chaplin, zwłaszcza w tzw. scenach miłosnych (jakie to wtedy było niewinne!), przy minimalnych nakładach, maksymalne efekty!
więcej

List wyrazem przyjaźni

Anselm Grün / slo
Poniedziałek, 8 lutego 2010, godz. 11:28
Przyjaźń wymaga rytuałów. Mogą nimi być regularne rozmowy telefoniczne albo wspólne wędrówki, na które się od czasu do czasu wybierzemy. Przyjaźń trzeba pielęgnować, w przeciwnym razie w pewnym momencie przecieknie przez palce.
więcej

Sny w walce z lękiem

Wunibald Müller / slo
Poniedziałek, 25 stycznia 2010, godz. 15:09
Rozmowa z sobą, z innymi, poczucie łączności, jakie dają relacje z bliskimi ludźmi i pomoc profesjonalnych, kompetentnych osób to czynniki zmniejszające ryzyko wystąpienia lęku, a także ułatwiające pokonanie go. Innym skutecznym sposobem jego przezwyciężania jest analizowanie snów.
więcej

Od tam-tamów do Gadu-Gadu

Wychowawca
Piotr Kowalczuk / "Wychowawca" 11/2009
Wtorek, 19 stycznia 2010, godz. 09:24
Rozwiązania najprostsze przychodzą nam z największym trudem. Znamy teorie, których głównymi hasłami są: innowacyjność, kreatywność, zwiększenie świadomości, samodzielne działanie, zarządzanie i projektowanie, ale mamy problem z przełożeniem tego na codzienną praktyką szkolną. Dlaczego tak się dzieje? I jak dostosować metody pracy do konkretnego ucznia?
więcej

Nie drażnij lwa...

Martin H. Padovani / slo
Piątek, 15 stycznia 2010, godz. 12:41
Jedną z emocji, których prawdopodobnie nigdy nie nauczono nas rozumieć, jak również nie przygotowano nas do właściwego ich traktowania, jest gniew. Gniew może władać nami, napełniać nas lękiem i wysoce niezdrowym poczuciem winy.
więcej

Niepełnosprawne dziecko to nie koniec świata

slo / Elizabeth Lukas
Wtorek, 10 listopada 2009, godz. 04:47
Tym, co nas, ludzi, dręczy, są nie tylko tragiczne wydarzenia. Rzeczywistą tragedią jest często sposób, w jaki ustosunkowujemy się do tych wydarzeń.
więcej

ADHD - diagnoza kończy drogę przez mękę

slo / Sabine Bernau
Sobota, 7 listopada 2009, godz. 15:21
Zdiagnozowanie ADHD, zarówno w przypadku dziecka, jak i osoby dorosłej, oznacza przeważnie koniec długiej drogi przez mękę. Przebudzenie nadziei na wyleczenie pomaga osobom cierpiącym na ADHD uruchomić sobie własne, bez wątpienia istniejące, pozytywne zasoby.
więcej

Śmierć zawsze jest zaskoczeniem

Życie Duchowe
Kuba Kołacz SJ / Życie Duchowe / slo
Czwartek, 22 października 2009, godz. 09:23
Czy lęk, jaki odczuwamy na myśl o śmierci, może być wyrazem małej wiary lub braku nadziei na opiekę Bożą po drugiej stronie życia?
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?