Dopóki trzymacie się razem, jesteście mocni

Oto starałyście się i zobaczyłyście, że nie możecie tego dokonać - rzekł ojciec (fot. 3rd_foundation / flickr.com)

Rodzicom było przykro, że ich siedmioro dzieci ciągle się ze sobą kłóciło. Pewnego dnia ojciec przywołał je do siebie i położył na stole wiązkę siedmiu kijków o takiej samej grubości przewiązaną sznurkiem.

 

- Jestem gotów dać sto złoty temu z was, któremu uda się te kije złamać - rzucił dzieciom wyzwanie.


Dzieci trudziły się wielce, ale w końcu pojęły, że w pojedynkę, pomimo swego całego wysiłku, nie dadzą sobie z tym rady.

 

- Oto starałyście się i zobaczyłyście, że nie możecie tego dokonać - rzekł ojciec. - A przecież nie ma nic prostszego. - Powiedziawszy to rozwiązał sznur, wziął w ręce jeden kij i złamał go. Także pozostałe kije, jeden po drugim, łamał bez najmniejszego wysiłku.

 

Dzieci zaprotestowały twierdząc, że był to nieuczciwy trik. Jednak ucichły i zamyśliły się, kiedy ojciec powiedział do nich:
- To, co się stało z tymi kijkami, także i was kiedyś spotka. Dopóki się trzymacie razem, jesteście mocni, jak ta wiązka, i nikt wam nie zagrozi. Jednak kiedy się będziecie kłócić i nie będziecie ze sobą zgodni, jeżeli się rozejdziecie i nie będziecie chcieli nic o sobie słyszeć, to każdego z was może spotkać taki los jak te kije, które oto leżą teraz połamane przed wami na stole.


 

Wiecej w książce: Skrzydła dla duszy - Norbert Lechleitner

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.71

Liczba głosów:

17

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?