Puchar Europy: Pewny awans Energi Toruń

Energa Toruń awansowała do 1/8 finału Pucharu Europy koszykarek. W rewanżowym meczu "Katarzynki" rozgromiły belgijskie Lotto Young Cats 85:60.

Torunianki swoją wyższość nad rywalkami pokazały już tydzień temu, zwyciężając na wyjeździe. W rewanżu nie dały Belgijkom szans. Wyrównana była tylko pierwsza kwarta meczu. Torunianki wyraźnie zlekceważyły zespół gości, który podjął ambitną walkę. Zaczęło się od prowadzenia Lotto 5:0. Jeszcze 39 sekund przed końcem pierwszej odsłony był remis (po 23), ale po 10 minutach gospodynie prowadziły już 5 punktami. Kolejne dwie kwarty to wyraźna przewaga Energi i zatrważająco słaba skuteczność zespołu gości. Ostatnią część gry gospodynie znów zagrały na wielkim luzie, bowiem losy meczu były już rozstrzygnięte.

Energa Toruń - Lotto Young Cats 85:60 (28:23, 19:8, 19:11, 19:18)