5 pomysłów na randkę w domu

(fot. shutterstock.com / aj)

Już jutro walentynki! Jeśli planujesz, co robić ze swoją połówką, a wyjście do kina czy restauracji wydaje się wam czymś oklepanym, to zostańcie w domu. Poznajcie 5 pomysłów na romantyczny wieczór!

 

Randka jest znakomitym pomysłem na ożywienie relacji i pogłębianie więzi. Trzeba to zrobić dobrze. Oto 5 naszych pomysłów:

 

1. Zagrajcie w grę planszową

 

Nie ma wątpliwości, że gry planszowe są ostatnio niesamowicie popularne. Możecie zagrać w grę małżeńską, ale to tylko jedna z propozycji. Można łatwo znaleźć wiele gier, które dają poczucie lekkiej rywalizacji, która zawsze jest potrzebna w związku.

 

Musicie jednak uważać, żeby gra nie przerodziła się w kłótnię - wtedy lepiej zająć się czymś innym!

 

2. Zróbcie razem kolację i słodki deser

 

Robienie obiadu w ciągu tygodnia, szczególnie jeśli oboje pracujecie, może być stresujące i wymagać szybkości działania. Ale gotowanie, gdy oboje macie określoną ilość czasu wolnego, sprawia wiele radości i jest świetnym sposobem, żeby pobyć razem. 

 

Bardzo dobrym i sprawdzonym pomysłem jest przygotowanie czegoś, czego jeszcze nie próbowaliście: np. domowy makaron, upieczenie bułek czy zrobienie jakiegoś tradycyjnego polskiego ciasta (na następny dzień można zaskoczyć teściową swoimi umiejętnościami!). 

 

Jeśli jednak takie gotowanie was przerasta, zróbcie razem jakiś lekki deser owocowy lub kremowy.

 

Bardzo proste przepisy znajdziecie w książkach niezawodnej siostry Anastazji.

 

3. Stwórzcie domową kawiarnię

 

To propozycja szczególnie dla moli książkowych. Wiele par uwielbia razem odwiedzać kawiarnie w rozmaitych miejscach podczas podróży. Jeśli bliski jest wam taki klimat, a ponadto lektura książek jest jedną z waszych ulubionych czynności, to warto stworzyć sobie kawiarnię w domu.

 

Jak to zrobić? To bardzo proste. Potrzebna jest pyszna kawa lub gorąca czekolada, ewentualnie kakao, dwa wygodne fotele lub kanapa oraz kilka dobrych książek lub czasopism (w ten wyjątkowy dzień warto przeczytać książki, które sobie wzajemnie... podarowaliście:).

 

Dawniej, gdy nie produkowano tak wiele książek, ludzie czytali sobie nawzajem fragmenty powieści, nowel czy poezji. Uznawano to za doskonałą rozrywkę! Warto powrócić do starej tradycji i przygotować sobie kilka fragmentów, które spodobają się Twojej połówce i o których będziecie mogli potem długo rozmawiać.

 

4. Posłuchajcie na spokojnie muzyki

 

Muzyka w erze wszędobylskich odbiorników radiowych straciła na wartości. Najczęściej jest tylko czymś, co towarzyszy naszym codziennym aktywnościom, spotkaniom i rozmowom. Bardzo często przestajemy ją słyszeć.

 

Jeśli lubicie muzykę, warto spróbować zastanowić się nad zakupem gramofonu lub porządnego sprzętu, na którym będziecie mogli puszczać sobie ulubione kawałki i przytulać (a wiecie, ile taki sprzęt daje potem możliwości na pomysły prezentowe :)?).

 

Muzyka nie tylko zbliża, ale pozwala się niesamowicie zrelaksować. Warto spróbować.

 

5. Weźcie wspólną kąpiel lub zróbcie sobie masaż

 

Wiele osób posiada wanny, z których niekorzysta (tzn. korzysta samemu). A wspólna kąpiel, a potem masaż - to najlepsze pomysły na naprawdę romantyczną randkę. Złamcie rutynę, zwolnijcie w te walentynki, zapalcie świece i skorzystajcie z dłuższej chwili wspaniałego relaksu. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.62

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook