Jak długo nie powinno trwać narzeczeństwo?

2ryby

Znamy dobrze pojęcie "przenoszonego narzeczeństwa". Ale czy można powiedzieć jak długo powinno trwać narzeczeństwo? Może warto zastanowić się, jak długo nie powinno trwać?

 

Co robić?!

Radzi o. Karol Meissner OSB - nade wszystko benedyktyn, lecz o zacięciu lekarskim. Swoje powołanie zakonne realizuje poprzez gorliwą modlitwę oraz pełną pasji pracę. Ta zaś skupia się głównie na dydaktyce zgodnie z wyuczonymi zwodami teologa i lekarza. Podróżując po Polsce o. Meissner głosi liczne rekolekcje, konferencje i wykłady, głównie związane z płciowością, życiem rodzinnym i małżeńskim czy psychologią.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.79

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~narzeczona25 09:21:21 | 2015-01-28
Co za bzdura jakieś wyznaczanie czasu trwania zaręczyn..ja uważam, że co nagle to po diable! I jest to kwestia indywidualna.. Ja zaręczyłam się podczas studiów i dopiero po ich ukończeniu czyli mając pracę zaczęłam z narzeczonym planować ślub i wesele, choćby ze względu na to, że jesteśmy w sytuacji, gdzie sami musimy sobie wszystko zorganizować i zapłacić. Uważam, że z czasem bardziej też dojrzeliśmy do tej decyzji, a nie żyliśmy złudzeniami jak to bywa w fazie wczesnego zakochania. 

Oceń 9 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~~alinka 09:07:06 | 2015-01-28
A moje 7 lat, ślub i po roku rozwód. Jak ktoś dlugo zwleka to jednak chyba nie jest do końca pewny albo zakompleksiony albo nie widzi innej opcji. Górę biorą przyzwyczajenia i dopiero ślub skłania do głębszych refleksji. I zaczyna się gdybanie po czasie i nieszczęscie ludzkie, bo coś się nagle rozpada.

Oceń 7 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 11:28:15 | 2014-07-24
Nasze narzeczeństwo trwało 4 lata. Potem było 36 lat wspaniałego małżeństwa.

Oceń 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kanarinho 09:28:26 | 2014-07-21
Życie pokazuje, że często bywa inaczej niż ksiądz mówi. Są narzeczeństwa i po 8 lat i wszystko gra. Poza tym długie narzeczeństwo nawet w czystości może mieć charakter seksualny. Koejna sprawa to skoro Ci ludzie już zaufali sobie i sprawdzili się w przyjaźni, to na pewno mają wiarę, że sprawdzą się jako małżeństwo.

Oceń 17 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook