Niedostępny macho, a nie uległy pantoflarz

Naukowcy w "Psychological Science" twierdzą, ze dla kobiet bardziej atrakcyjni są ci panowie, których uczuć nie są pewne – informuje pismo „Psychological Science”. Czy to oznacza, że aby zauroczyć kobietę wystarczy po prostu udawać niedostępnego?

 

- Jeśli chcemy ocenić, jak bardzo Sarah lubi Boba, dobrze jest dowiedzieć się, czy ona myśli, że on ją lubi. A co jeśli nie jest pewna jego uczuć? – piszą w swojej pracy psychologowie z Uniwersytetu Wirginii w Charlottesville oraz Uniwersytetu Harvarda w Bostonie (stan Massachusetts).

 

Ich zdaniem, to właśnie niepewność może sprawić, że Sarah będzie dużo myślała o Bobie i zastanawiała się na tym, co do niej czuje. A im więcej czasu na to poświęci, tym Bob zacznie się jej wydawać atrakcyjniejszy.

 

W najnowszych badaniach udział wzięło 47 studentek z Uniwersytetu Wirginii. Wszystkie były przekonane, że eksperyment ma sprawdzić, czy Facebook może działać jak internetowe forum randkowe.

 

Każdą poinformowano, że studenci z dwóch innych uczelni oglądali jej profil, jak również profile 15-20 innych kobiet. Następnie pokazano im profile czterech panów na Facebooku, które robiły wrażenie prawdziwych, choć faktycznie stworzono je do celów doświadczenia. Każdej studentce wskazano przy tym, u którego mężczyzny wzbudziła duże zainteresowanie, u którego przeciętne, albo nie sprecyzowano, jakie ono było.

 

Podobnie jak we wcześniejszych obserwacjach okazało się, że paniom bardziej podobał się mężczyzna zainteresowany nimi w dużym stopniu, niż ten, którego zainteresowanie było przeciętne. Jednak najbardziej atrakcyjni okazali się mężczyźni, których uczuć kobiety nie były pewne.

 

- Liczne popularne książki radzą ludziom, by nie okazywali zbyt otwarcie swoich uczuć potencjalnemu partnerowi, a zamiast tego robili wrażenie wybrednych i krytycznych - komentują autorzy pracy.

 

Najnowsze badania sugerują, że ta popularna rada z poradników dla singli może być właściwa. Trzymanie innych w niepewności co do naszych uczuć może sprawić, że będą o nas więcej myśleć, a ich zainteresowanie nami wzrośnie.

 

Badane kobiety podejmowały wprawdzie decyzję na podstawie nielicznych tylko informacji o mężczyźnie, ale w dobie randek internetowych takie sytuacje są częste - podkreślają psychologowie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~LI 10:59:28 | 2013-02-02
To co wydaje się niedostępne zawsze wydaje się, że ma większą wartość.. Nirdostępnośc jednak to tylko zainteresowanie .. nic na dłuższą metę....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~asia 16:38:10 | 2013-01-29
Na szczęście zdarzają się "Złote Środki" pomiędzy macho a pantoflarzem :)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ducreux 23:02:47 | 2013-01-16
Rób badania na amerykańskich studentkach - ogłaszaj że wyniki są reprezentatywne i obiektywne. :)
A tak na poważnie to w sumie nic odkrywczego, a badania dotyczą tylko samego zainteresowania...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~lilka 14:05:20 | 2011-04-15
teraz wiem, czemu księżą są atrakcyjni dla kobiet.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Asique 10:58:33 | 2011-04-15
Dłuższe udawanie niedostępnego nie jest wskazane, bo może skończyć się załamaniem nerwowym. Najgorszy typ zachowań to ten, kiedy facet udaje, że jest zainteresowany kimś innym niż w rzeczywistości, bo wtedy wychodzi na kogoś, komu nie można ufać. W ten sposób rzuca się samemu sobie kłody pod nogi, bo normalne kobiety odchodzą, a zostają takie, które są niepewne swojej wartości.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marce 07:30:44 | 2011-02-12
Gdyby te badania byly zrobione wśród mądrych kobiet to wyniki byly by inne. Uważam też, że te kobiety, które wolą tzn. macho, nie są zainteresowane byciem z jednym meżczyzną przez całe życie.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marcin 17:32:54 | 2011-02-11
A to nie jest manipulacja?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook