Nie ma jednego przepisu na bycie ojcem

Osvaldo Poli / slo
Środa, 26 listopada 2014, godz. 09:24
Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu bycia ojcem. Istnieje "kodeks ojcowski", który stanowi inspirację dla wszystkich ojców, ale nie wyklucza odmienności.
więcej

Jak ważna jest akceptacja ojca

Wychowawca
Barbara Lipiec
Niedziela, 26 października 2014, godz. 10:31
W rodzinie niezastąpioną rolę w akceptacji odgrywa ojciec który wśród bardzo potrzebnych słów powinien wypowiadać te najważniejsze: "Kocham cię".
więcej

Wpływ ojca na emocjonalny rozwój dziecka

PAP - Nauka w Polsce
slo
Poniedziałek, 20 października 2014, godz. 09:01
Ojcowie angażujący się w wychowanie mają korzystny wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci - informuje serwis EurekAlert.
więcej

Jakie czasy, tacy ojcowie, takie rodziny

Wychowawca
Ewa Kubiak / slo
Piątek, 17 października 2014, godz. 08:34
Czy współcześnie mężczyźni są przygotowani do roli męża i ojca? Czy są gotowi na ofiarowanie nie tylko swoich sił fizycznych, ale i duchowych rodzinie, a więc i żonie i dzieciom?
więcej

Niedojrzałość i nieodpowiedzialność ojca

Józef Augustyn SJ / slo
Czwartek, 2 października 2014, godz. 12:07
Dobra więź emocjonalna z synem wymaga od ojca dojrzałości uczuciowej i duchowej oraz osobistego zaangażowania. Niestety nie zawsze ojcowie stają na wysokości swojego zadania. Ojcostwo niemałej liczby mężczyzn naznaczone jest niedojrzałością i nieodpowiedzialnością.
więcej

Lęk - nieodłączny towarzysz miłości

Wolfgang Bergmann / slo
Sobota, 27 września 2014, godz. 12:33
Odkąd na świat przyszła moja córka, doświadczam mniejszych i większych lęków. Moje zmartwienie polega na tym, że kiedyś, powoli, zupełnie wygasną.
więcej

Ojciec, poszukiwacz, wojownik i myśliciel

Michael Smith SJ / slo
Niedziela, 31 sierpnia 2014, godz. 08:39
Osoba reprezentująca archetyp ojca odnajduje swoją tożsamość w zapewnianiu bytu i ochranianiu innych. Ojciec lubi troszczyć się o drugich. Nie trzeba mieć własnych dzieci, aby uosabiać ten archetyp.
więcej

To będzie ojcowskie wydarzenie roku!

Tato.Net
Środa, 20 sierpnia 2014, godz. 16:17
Jak być ojcem, przy którym inni czują się bezpiecznie? Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w domu, w szkole, w Internecie czy na ulicy? Tym i innym podobnym pytaniom poświęcone będzie FORUM "BEZPIECZEŃSTWO I TROSKA" - spotkanie ojców z całego kraju, a także zagranicy, które odbędzie się w Zabrzu, w sobotę 6 września 2014 r.
więcej

Tylko się nie załamuj, tato!

Ken Canfield / opr. RJ
Środa, 20 sierpnia 2014, godz. 16:00
Jako ojciec, nauczyłem się jednej rzeczy: nie mam gotowej recepty na wszystko. Z pewnością jestem w stanie zapobiec kryzysowym sytuacjom, ale nie uda mi się ustrzec mojej rodziny przed wszystkim.
więcej

Pozwól ojcu nawiązać kontakt z dzieckiem

Józef Augustyn SJ / slo
Piątek, 1 sierpnia 2014, godz. 08:11
Pierwszym obiektem miłości człowieka jest matka. Ona, nosząc dziecko w swoim łonie, zżywa się z nim i wiąże jeszcze przed jego urodzeniem. Istnieje bardzo bogata literatura prenatalna, która opisuje związki nienarodzonego dziecka z matką. Aby ojciec mógł nawiązać kontakt z dzieckiem, które jest w jej łonie, matka musi mu pozwolić zbliżyć się do dziecka.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?