Być pielęgniarką to zaszczyt

Dziennik Polski

12 maja obchodzony jest na całym świecie Dzień Pielęgniarek i Położnych. W Krakowie ten dzień był okazją do uroczystego spotkania środowiska pielęgniarskiego. Był także dniem, kiedy pielęgniarki czuły się naprawdę docenione.

 

Krakowskie kino Kijów Centrum stało się w minioną środę scenerią uroczystej gali, gromadzącej pielęgniarki i ich znamienitych gości. Jego Ekscelencja ksiądz biskup Józef Guzdek otwierając galę powiedział, że w tym świątecznym dla pielęgniarek dniu szczególnie mocno modlił się w ich intencji. Wojewoda Stanisław Kracik żartobliwie zastrzegł, że sam mszy co prawda nie odprawia, jednak pracę pielęgniarek ceni sobie bardzo i zna jej trudy, co wynika zresztą z osobistych doświadczeń (wojewoda jako młody człowiek, wraz ze swą żoną, pracował jako wolontariusz w szpitalu). Halina Gniadek, pielęgniarka ze Szpitala im. St. Żeromskiego, otrzymała z rąk wojewody Złoty Medal Za Długoletnią Służbę, przyznany jeszcze przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Jestem tak wzruszona, że potrafię powiedzieć tylko "dziękuję" - przemówiła do mikrofonu odznaczona pielęgniarka, dla której był to z pewnością jeden z najważniejszych dni w życiu.
 
Podczas gali 85 pielęgniarek z krakowskich i małopolskich szpitali otrzymało odznaczenia resortowe, które wręczała doc. Maria Kózka, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa. Prezydent Jacek Majchrowski w ciepłych słowach gratulował wszystkim paniom, podkreślając, że najważniejsze, aby za swoją trudną pracę otrzymywały godziwe wynagrodzenie. Tadeusz Wadas, przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, który wraz z Agatą Niemiec prowadził spotkanie, sugerował, że dzisiejszy dzień jest świętem, czasem radości i uśmiechów i nie czas na poruszanie trudnych tematów. - Problemy będziemy się starali rozwiązywać, ale dopiero jutro - mówił. - Dziś świętujmy.
 
Gala była także okazją do ogłoszenia wyników Plebiscytu Na Najlepszą Pielęgniarkę i Położną Małopolski, którego organizatorem był "Dziennik Polski". Honorowy Tytuł Najlepszej Pielęgniarki/Położnej Małopolski otrzymały panie: Ewa Tobiasiewicz - Przychodnia Salwatorska, Kraków, Joanna Rudek - Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Beata Marzec - położna, NZOZ na Siemiradzkiego, Kraków, Alicja Mendyk - emerytowana położna, Elżbieta Perlińska - NZOZ Bocheńska, Kraków, Małgorzata Michalewska - Szpital Miejski Specjalistyczny im. Narutowicza w Krakowie, Grażyna Jurkowska - NZOZ KrakMed, Kraków, Anna Dutkiewicz - Instytut Onkologii, Kraków, Rozalia Biskupska - Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Zofia Białowąs - NZOZ Vadimed, Kraków. Statuetki wręczył wyróżnionym pielęgniarkom zastępca naczelnego "DzP" red. Maciej Kwaśniewski. Były wspólne zdjęcia, kwiaty, gratulacje i moc wzruszeń. - Bez pielęgniarek nie byłoby służby zdrowia - podkreślał znaczenie zawodu marszałek Marek Nawara.
 

Źródło: Być pielęgniarką to zaszczyt, Dziennik Polski

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook