Najstarszy szewc w Warszawie miał kłopoty finansowe. Jeden wpis w Internecie zmienił wszystko. Kochamy takie historie!

"Moja Babcia była jedną z jego pierwszych klientek. Pan Adaś jest prawdopodobnie najstarszym warszawskim szewcem, niestety ma coraz mniej pracy" - to fragment wpisu facebookowego pani Agaty, który uruchomił prawdziwą lawinę dobra. 

 

Mężczyzna miał zamknąć zakład, który funkcjonuje od 40 lat. Nie z powodu braku sił, ale braku zleceń. Wtedy do akcji wkroczyła blogerka. Jeden wpis i kilkanaście tysięcy udostępnień, by mieszkańcy Warszawy ze zdziwieniem odkryli uroki jego rzemiosła.  

 

- Teraz ruch jest niesamowity. Worek się rozsypał olbrzymi - cieszy się pan Adam, który ostatnio nie tylko ma coraz więcej interesantów, ale stał się również gościem programów telewizyjnych i audycji radiowych.  

 

 

Po tym wpisie ludzie zaczęli przynosić swoje buty. - Będę musiał jakoś podziękować - mówi pan Adam.  - W ostatnim czasie było ciężko. Nie było roboty. W ogóle od trzech lat jest coraz gorzej. Mało brakowało i musiałbym dokładać do interesu.

 

Pan Adam został również... start'upowcem

 

Dzięki nagłośnieniu sprawy szewc nie narzeka na brak klientów. Poza tym ten starszy pan został start'upowcem! Warszawki start-up WoshWosh, który zajmuje się renowacją starych butów, postanowił w penym sensie go zatrudnić.

 

- Postanowiliśmy zadbać o pracę pana Adama w długim terminie - gdy temperatura popularności akcji spadnie - tłumaczy jego założycielka Martyna Zastawna.

 

Do szewca trafią wszystkie buty wymagające prostych napraw szewskich (czyli fleki, zelówki, zapiętki, wkładki), które klienci zostawią w WoshWosh między 23 a 31 lipca.

 

Założycielka WoshWosh ma 27 lat i wskrzesza wymierające rzemiosło. Idzie jej to na tyle sprawnie, że w pewnym momencie biznes omal nie padł przez nadmiar zamówień. Przyznaje jednak, że osób z fachem w ręku trudno dzisiaj znaleźć. I tu z pomocą przychodzi właśnie doświadczony pan Adam Janasz.

 

Reżyser Życia nagrał piękny film o panu Adamie. Poznajcie najstarszego szewca z Warszawy

 

 

Liczymy na więcej podobnych historii i bardzo kibicujemy panu Adamowi!

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jolantaj 20:20:18 | 2018-08-20
piękna historia, ale problem polega na tym, że koszty naprawy u szewca czasami są strasznnie wysokie, ja to czasami sama bym coś chciała naprawić, żeby trochę zjechać z takich kosztów, ale nie znam żadnego dobrego kleju :/

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Noe.D 01:08:08 | 2018-07-31
Dobrego szewca, kaletnika, zegarmistrza od starych zegarów - ze świecą szukać... Akcja - super!! Tak trzymać!!

Oceń 16 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?