"Slavangard", czyli Gala Dominikańskiego Festiwalu Filmowego już dzisiaj

(fot. Maciek Maziarka / slavangard)

Niegdyś była to okazja dla studentów z krakowskiej "Beczki" do wspólnego kręcenia i oglądania filmów. Dziś Dominikański Festiwal Filmowy "Slavangard" przyciąga młodych twórców ze wspólnot chrześcijańskich z całej Polski, a 19 maja w krakowskim Kinie Kijów już po raz trzeci odbędzie się uroczysta Gala Finałowa, w tym roku pod hasłem "Oto Człowiek".

 

Bilety na Galę Finałową możesz kupić w kasach Kina Kijów Centrum lub przez Internet TU >>


XII. edycja Dominikańskiego Festiwalu Filmowego "Slavangard" poprzez swój motyw przewodni nawiązuje do nazwy najsłynniejszego obrazu świętego Brata Alberta. Wybór hasła miał zainspirować młodych artystów do podjęcia tematu szeroko rozumianego człowieczeństwa w ramach corocznego Konkursu Filmów Krótkometrażowych i towarzyszącemu mu Konkursowi Fotograficznemu.Twórczych interpretacji nie zabrakło - ostatecznie organizatorzy przyjęli 36 zgłoszeń na Konkurs Filmów Krótkometrażowych oraz 107 fotografii na Konkurs Fotograficzny. Do finału przeszło 12 najlepszych produkcji filmowych, których uroczysta premiera odbędzie się na Gali Finałowej, gdzie rywalizować będą o uznanie jury oraz o nagrody w kategoriach: Najlepszy Film Fabularny, Najlepszy Film Dokumentalny oraz Najlepszy Film Eksperymentalny lub Animacja. Na Gali wybrani zostaną również laureaci konkursu fotograficznego.

 

A tutaj obejrzycie zdjęcia z zeszłorocznej Gali Finałowej Festiwalu >>

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów o. Paweł Kozacki OP oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Na festiwal zaproszeni są w szczególności studenci, ale wydarzenie jest otwarte dla wszystkich. 

 

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ >> 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook