Czas ściągnąć coś z wieszaka i się tym podzielić!

(fot. DDA Beczka / Barbara Mikosz)

Ściągnijcie coś z wieszaka i podzielcie się dobrem - namawiają studenci z dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka", którzy organizują zbiórkę odzieży dla osób bezdomnych. Akcja "Z Wieszaka" potrwa do końca tygodnia.

 

Papież Franciszek, kończąc Jubileusz Miłosierdzia, ogłosił w przedostatnią niedzielę roku liturgicznego ogłosił Święto Ubogich. To bardzo świeże spojrzenie na to, jak w naszej wspólnocie, która nazywa się Kościół mamy patrzeć na ubogich: świętować ich. Sam Jezus był tym, który nie miał gdzie głowy położyć, jak mówi Pismo.

 

De facto, każdy z nas jest na swój sposób ubogi: materialnie, duchowo, psychicznie, relacyjnie itd. Każdy z nas, ma jakiś brak w sobie. To jest święto nas wszystkich. Święto tego, że Jezus realnie jest w stanie konkretnie na te potrzeby odpowiedzieć.

 

DDA Beczka, jako duszpasterstwo dominikańskie, który (jakby nie było) jest zakonem żebraczym, chcemy bardzo konkretnie na to wezwanie Ojca Świętego odpowiedzieć.

 

Dlatego bardzo serdecznie Was zapraszamy, abyście ściągnęli Z WIESZAKA kilka rzeczy i podarowali je komuś, kto ich potrzebuje. Niech to faktycznie będzie dar z siebie, nie pusty gest wielkiego pana. Niech ta rzecz, "ściągnięta z wieszaka" będzie faktycznym prezentem, który podarowalibyśmy najukochańszej osobie. 

 

Organizujemy zbiórkę rzeczy "ściągniętych z wieszaka" w dniach od 19.11 do 26.11, potrzebnych ubogim na przeżycie zimy. Oto lista rzeczy, które zbieramy:

 
  • plecaki,
  • śpiwory,
  • karimaty,
  • koce,
  • kalesony,
  • bieliznę damską i męską,
  • termosy,
  • ciepłe kurtki (męskie),
  • zimowe buty (najlepiej męskie)
 
Rzeczy można przynosić do Beczki przez cały tydzień po Siódemkach, na spotkania grup po 19:15, jak i po Dwudziestkach 26 listopada do koszów ustawionych na krużgankach.
 
(DDA Beczka / Barbara Mikosz) 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook