Mam męża, czy mogę przyjaźnić się z innym mężczyzną? [WIDEO]

Odwieczne pytanie: czy żyjąc w małżeństwie możemy przyjaźnić się z osobą przeciwnej płci? Jak budować relacje, by były mądre i nie narażały małżeństwa na zbędne kryzysy? Podpowiada dr Maria Popkiewicz - Ciesielska:

 

 

Przeczytaj też: Czy miłość nam się przydarza, zaskakuje bez naszego wpływu? [WYWIAD]

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Asmo 09:16:46 | 2018-07-11
W mojej ocenie Pani dr. Maria popełnia dwa zasadnicze błędy. Pierwszy to samo nazewnictwo: przyjaźń z osobą płci PRZECIWNEJ. To niejako sugeruje, że płcie są dla siebie wrogami (jeśli nie są małżeństwem?). Drugi błąd to rozumienie sensu samej przyjaźni. To wynika z opowieści o jej doświadczeniach. Według niej, przyjaciel, przyjaciółka ma być usłużnym zastępcą w naszych obowiązkach. To jest oczywiste spłycenie tego, co pod pojęciem przyjaźni się kryje. Nie chcę się rozpisywać jak bardzo.

Ciekawym zagadnieniem jest teza, że skoro przyjaźnię się z kobietą, powinienem zaprzyjaźnić się z jej mężem (sic!) Jeszcze jeden przyczynek do tego jak bardzo Pani dr. Maria nie rozumie przyjaźni. Tu nie działa zasada przyjaciel mojego przyjaciela jest moim przyjacielem. Aby darzyć kogoś przyjaźnią nie wystarczy fakt bycia w związku z moją przyjaciółką. A już największe zdumienie budzi owy wakacyjny wypoczynek przyjaciela z mężatką. Coś Pani kompletnie pomieszała. Ktoś, kto naraża przyjaciółkę na sugestie zdrady, a tak to należy traktować, nie zasługuje na miano jej przyjaciela.

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook