Pycha i arogancja największych bogaczy

Gdybym czytał o tym w jednym z brukowców, nie uwierzyłbym. Pomyślałbym - pewnie to plotka miłośników spiskowej teorii dziejów. Ale rozpisywała się o tym szeroko codzienna prasa, komentowano tę informację w telewizji. W maju 2009 roku na Manhattanie w Nowym Jorku miało miejsce tajne zebranie najbogatszych tego świata. Brał w nim udział między innymi Ted Turner, król mediów, oraz Bill Gates, założyciel Microsoftu.

 

Obradowali na temat przeludnienia planety. "Światowa populacja osiągnie 9,3 miliarda w 2040 roku. Za pomocą kontroli narodzin możemy zatrzymać wzrost na poziomie około 8,3" - perorował Gates. To nie tylko jałowe obrady. Za nimi idą wielkie pieniądze. Buffett, najbogatszy człowiek świata, finansował pigułkę aborcyjną RU-486 (w Polsce niedostępna), a Gates swymi miliardami wspiera kliniki aborcyjne.


Św. Ignacy Loyola w Ćwiczeniach duchownych daje medytację o królestwie szatana. Opisuje w niej Lucyfera, który zwołuje swych podwładnych i rozsyła ich po całym świecie. Napomina ich, by zarzucali na ludzi swe piekielne sieci. Najpierw mają ich kusić chciwością bogactw. A kiedy nasycą swą chciwość, szatani mają ich nakłaniać do próżnej chwały. A gdy i to zdobędą, wysłannicy Lucyfera winni kusić ich do bezmiernej pychy. Gdy bowiem tę posiądą, otworzy się przed nimi droga wszelkiego występku.


W historii świata nikt nigdy nie sterował rozwojem całej ludzkości. A kierujący się bezmierną pychą tyrani, którzy usiłowali zdobyć panowanie nad światem, po ograbieniu i wymordowaniu wielu narodów sami kończyli żałośnie. W swym pysznym zaślepieniu podejmowali decyzje leżące u źródeł ich klęski. Tak było w starożytności, średniowieczu i tak było w XX wieku - wieku tyranów ludobójców.


Jeden z biografów Gatesa podaje, że multimiliarder nie tylko panicznie boi się przeludnienia, ale też bardzo nie lubi religii. Nic dziwnego. Nie ma na niebie miejsca dla dwóch bogów. Wszyscy tyrani lekceważyli religię i nienawidzili jej. Żołnierze Napoleona bezcześcili kościoły i gwałcili zakonnice tak samo jak bolszewicy. Naziści robili to samo, wykazując się przy tym swoim umiłowaniem do porządku. Pomiędzy cynicznym promowaniem aborcji w krajach rozwijających się a nazistowską, bolszewicką, maoistowską i każdą rasistowską przemocą, która ma zapewnić własnym narodom czy całej ludzkości świetlaną przyszłość, przebiega bardzo cienka granica lub też nie ma jej wcale.


We wszystkich tych wypadkach chodzi przecież o jedno: przybieranie pozy boga, który przypisuje sobie władzę nad życiem i śmiercią innych. I nie jest już ważne, czy morduje się kapitalistów, kułaków, Żydów, Tutsi, Hutu czy "tylko" nienarodzone dzieci. To przecież istoty ludzkie. One chcą żyć. I mają do tego pełne prawo. Historia dowiodła aż nadto, że mordowanie jednych, by mogli żyć drudzy, to piekło na ziemi.

 

Kto ufa bogactwu, upadnie (Prz 11,28).

 

Więcej w książce: Aby nas bolało cierpienie innych. Medytacje w codzienności życia - Józef Augustyn SJ

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

49

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~psychiatra 18:21:37 | 2011-09-15
~Debil

DROBI DEBILU!
SZANOWNY PANIE DEBILU,


"DEBIL" TO OKRESLENIE MEDYCZNE...
Debilizm – to stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim. 
NIE OBRAZAJ LUDZI CHORYCH.
NIGDY PRAWDZIWY DEBIL, NIE NAZWAŁBY SIE W TEN SPOSOB.
TO LUDZIE CHORZYY, ALE BARDZO WRAZLIWI, DOBREGO SERCA I POWAZNIE TRAKTUJACY SIEBIE.
CZY ABY JESTES PEWNY, ZE W PANA WYPADKU CHODZI TYLKO O LEKKIE UPOSLEDZENIE?   

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Debil 10:29:30 | 2011-09-15
A ja myślę, że to jest zwykła bezradność wobec problemu a nie zaplanowany satanizm. Ci ludzie nie wiedzą co mają robić. Jak ci ludzie nie mają bać się religii jak nie wiedzą, jak mają pracować, jak żyć, jak nie wiedzą, że mogą być nieśmiertelni. Może o tym o. Augustyn napisałby książkę - co zrobić, aby być nieśmiertelnym. Nie uda się za pierwszym razem, nic nie szkodzi, uda się za kolejnym, nie ta droga, za jakiś ktoś wskaże lepszą. A, ze jest to możliwe, to jest to napisane wprost w Piśmie Świętym, w Starym i Nowym Testamencie, od patriarchy Henocha przez Psalmy do mowy Chrystusa po Zmartwychwstaniu (wcześniej by nie uwierzyli). Bo tak to pozostaje moralna wyższość, jaki to ten świat jest zły i jak to ja nie mam racji. Problem polega na tym, że od pewnego progu świętości wszyscy mogą być bogaci, a nędza zanika. Ale tego jakoś o. Augustyn nie za bardzo chce wytłumaczyć. Ciekawe dlaczego? Satanista, zła wola, głupota, zmowa z wielkimi tego świata - łatwo jest przypisywać epitety, gorzej robić coś konkretnego dla ludzi. A jakby taki Gates z Turnenrem się dowiedzieli, że mogą być silniejsi niż całe piekło (każdy z osobna :) ), że szatan nie ma im nic do zaproponowania a Bóg wszystko, czyli samoego Siebie, co powyższe jest tylko skromnym przejawem, to chyba by zaczęli sponsorować Konsystorz w sprawie nowych wytycznych jak to osiągnąć. Albo Sobór Watykański obrdujący nad tym jak to zrobić. Ale jak widać satanizm jest tak powszechny, że takie ,,bezradne" głosy dobrze się wpisują w sianie atmosfery niemocy. Jak widać o. Augustyn w tym bryluje. Nieźle, ojcze i jak jest ojciec satanistą czy nie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~franek 21:04:43 | 2011-09-14
To, że katolicy chodzą do hipermarketów w niedzielę to przecież wina tych hipermarketów albo rządu, że na to pozwala.
To że katolicy korzystają z pigułek aborcyjnych to wina producentów pigułek, itd., itd.


Poczytajmy sobie o złych czynach ludzkich, o ludziach niewierzących.
No i my katolicy mamy wtedy lepsze samopoczucie - to nie my !!!
Nasze lenistwo w głoszeniu Słowa Bożego, nasze niedowiarstwo, nasz brak wiedzy religijnej - to wszystko jest usprawiedliwione istnieniem zła!
Gdyby zła nie było, to przecież nie grzeszylibyśmy! No nie?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~hejo 12:45:46 | 2011-09-13
 Buffet Buffetem,Gates Gatesem,a gdzie katolicka moralność zakazujaca aborcji,gdzie katolicka swiadomosć,jak  ciężki jest grzech aborcji,gdzie świadomosc ekskomuniki za ten grzech?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~alu 12:09:07 | 2011-09-13
Ojcze Jozefie, z calego serca dzieki, za poruszenie tak istotnego, dla nas ludzi tematu i mowienie glosno o tym co wielu szepcze sobie do ucha. Zlo nalezy obnazac i nazywac po imieniu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jola 06:47:33 | 2011-09-13
http://www.msnbc.msn.com/id/44484785/ns/business-us_business/?GT1=43001

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jola 06:43:11 | 2011-09-13
Oto co piszą o Warren Buffett:
http://www.msnbc.msn.com/id/44484785/ns/business-us_business/?GT1=43001

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 00:02:04 | 2011-09-13
Na stronie Parental Parenthood można znaleźć ciekawe wyznanie:

"I have spent  years learning how to take care of women’s health. But because of my religious beliefs, I didn’t provide abortions right away. It took me a while to realize that by refusing to end a woman’s pregnancy when she decides abortion is the best course for her, I was compounding her suffering, the very opposite of my goals as a physician."

Spędziłem lata ucząc się sprawowania opieki nad zdrowiem kobiet. Ale z powodu moich przekonań religijnych, nie dopuszczałem możliwości dokonywania aborcji. Trochę czasu zajęło mi uświadomienie sobie, że odmawiając kobiecie przerwania niechcianej ciąży, stawałem sie przeczyną jej cierpień, więc czegoś całkowicie przeciwstawnego mojej misji jako medyka.

"I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości"
2 KOR. 11,4.13-15

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Życzliwy 20:41:32 | 2011-09-12
Mosher’s group, at Microsoft’s 2003 annual shareholders meeting, failed to win approval for a motion to stop Microsoft from directly contributing to charities, citing its support for Planned Parenthood.

http://www.lifenews.com/2006/06/26/nat-2369/

A zatem nie tylko Gates, ale i Microsoft bezpośrednio wspierają Planned Parenthood. Planned Parenthood jest największym wykonawcą aborcji w USA. Oficjanie nazywają siebie organizacją dobroczyną troszczącą się o zdrowie kobiet. Przy okazji bardzo wiele dużych amerykańskich firm przekazuje pieniądze do Planned Parenthood.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Życzliwy 20:22:42 | 2011-09-12
Nie Buffer a Buffett. Dobry artykuł!

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook