Czego uczy nas św. Jan Paweł II o oddawaniu krwi?

jp
Środa, 22 listopada 2017, godz. 07:00
Skoro mogę w ten sposób komuś pomóc, to dlaczego nie? Przeczytajcie krótkie historie ludzi, którzy oddają krew i zachęcają do tego innych.
więcej

Jak być szczęśliwą? Podpowiedzi są w Biblii!

Maja Moller
Maja Moller

Wtorek, 14 listopada 2017, godz. 15:00
Świat proponuje mi tysiąc sposobów na szczęście i dobry nastrój w kuszącej cenie w stylu 9,99 zł. Gdy zestawiam to ze słowami św. Pawła, czuję ogromny kontrast.
więcej

Jak zatrzymać wreszcie świat? Niebanalne sposoby nie tylko na listopad

Monika Chochla
Sobota, 11 listopada 2017, godz. 13:34
Jak zatrzymać pędzący jak w kołowrotku świat? Myslovitz w utworze "Mieć czy być" śpiewa "upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem…". Przeczytaj, jak utrzymać pion w tym zagonionym świecie!
więcej

5 rzeczy, które zabierają nam smartfony

Julia Płaneta
Sobota, 11 listopada 2017, godz. 08:00
Komórki używało się dwóch celach: żeby dzwonić i pisać SMS-y. Chodziło o szybki, krótki, ale bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Co się z tym stało? Dlaczego nowoczesne smartfony zawsze tkwią w naszych rękach, leżą na naszych biurkach? Oto 5 rzeczy, których pozbawiają nas smartfony.
więcej

20 sposobów, jak przetrwać listopad

Adrianna Szczudło
Piątek, 10 listopada 2017, godz. 11:49
Szaro, ciemno i ponuro. Słońce gdzieś zniknęło, częściej pada deszcz, jest coraz zimniej. Masz mniej energii i nie wiesz, co z tym zrobić. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka inspiracji. A może ty ma jakieś sprawdzone sposoby? :)
więcej

Trzeba zdążyć powiedzieć o miłości

WAM
ks. Adam Boniecki

Środa, 8 listopada 2017, godz. 20:12
Nieodwracalność. Niczego już się nie da naprawić, niczego odwołać. "Spieszmy się kochać ludzi...". Kochać? Spieszmy się, żeby zdążyć powiedzieć o miłości - mówi ksiądz Adam Boniecki.
więcej

5 wskazówek, jak dobrze zacząć dzień

Adrianna Szczudło
Niedziela, 5 listopada 2017, godz. 08:00
Czas przelewa się między palcami. Ogrom obowiązków spada na nas każdego kolejnego ranka, niczym lawina. Nie jest tajemnicą, że to z jakim nastawieniem wstaniemy z łóżka, będzie oddziaływać na dalszą część naszego dnia. A więc jaka jest Twoja pierwsza myśl po przebudzeniu? Jak sprawić, aby ten dzień był dobry? Te wskazówki mogą Ci pomóc.
więcej

Kobieto, co mówisz do siebie?

Maja Moller
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 16:03
Powtarzałam jak mantrę: dasz radę, będzie dobrze, wszystko się jakoś ułoży. Zaklinałam rzeczywistość. W końcu zapytałam Boga: A co Ty powiedziałbyś mi w tej trudnej chwili?
więcej

Ksiądz Jan o sytuacjach granicznych

ks. Jan Kaczkowski/ Joanna Podsadecka
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 15:49
"Kościół stoi na stanowisku, że jeśli dziecko poczęło się na skutek gwałtu czy kazirodztwa, nie ma to wpływu na jego godność. A jak jest w przypadku in vitro? Pamiętam, ilu ludzi z pogardą wypowiadało się potem o dzieciach poczętych tą metodą - ks. Jan odpowiada na to i inne trudne pytania.
więcej

Wiesz, do czego służy ta kieszeń? Znaleźliśmy dla niej idealne zastosowanie!

Kamil Nietrzeba / pk
Wtorek, 31 października 2017, godz. 07:00
Zastanawiałeś się kiedyś, do czego służy mała kieszonka w jeenasch, która niemal zawsze pozostaje pusta? Jeden z naszych czytelników wpadł na znakomity pomysł!
więcej

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook