Przestań żyć tak, jak nie chcesz

Maria Krzemień
Czwartek, 19 kwietnia 2018, godz. 17:53
Grzech mieszkający w nas sprawia, że jest nam niezwykle trudno zmienić nawyki. Ostatecznie wciąż żyjemy tak, jak nie chcemy. Może czas coś z tym zrobić?
więcej

Masz być fit, seksi, obrotna i niezależna. Lawina wymagań. Jak być szczęśliwą?

Anna Świerzyńska
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 12:34
W telewizji podają przepis na "perfekcyjną panią domu" i perfekcyjne życie. Tylko, że twoje takie nie jest. Trudno zachować balans między pracą, życiem, domem. Czujesz frustrację. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?
więcej

Jak spać, żeby się wyspać?

PAP life/ ed
Piątek, 13 kwietnia 2018, godz. 17:42
Margaret Thatcher sypiała nie więcej niż 4 godziny na dobę. Nikola Tesla, uważając sen za stratę czasu, spał jedynie 2 godziny na dobę. Jak dobrze i efektywnie spać?
więcej

Chcesz mieć dystans? Zrób to ćwiczenie

Anna Wilczyńska
Piątek, 13 kwietnia 2018, godz. 17:41
Życie nie rozpieszcza, bywa trudno. Łatwiej byłoby, gdybyśmy mogli spojrzeć na siebie oczami kogoś innego. Ten tekst pomoże ci uzyskać chociaż trochę upragnionego dystansu.
więcej

Jak odkryłam uroki szarej (?) codzienności

Maja Moller
Piątek, 13 kwietnia 2018, godz. 17:40
Trudne spotkanie, trzy pralki prania do ogarnięcia, nocne pobudki i karmienie dziecka, wkurzający ktoś... Dzięki temu uświadomiłam sobie coś ważnego. Coś, co może się wydarzyć tylko dzisiaj!
więcej

Często się nudzisz? To może mieć poważne konsekwencje

Adrian Wawrzyczek
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 08:45
Brak przeciwstawiania się nudzie może prowadzić do wyniszczającego stanu już tu, na ziemi. Ale uciekanie od nudy za wszelką cenę może też przyśpieszyć realizację najczarniejszego scenariusza.
więcej

Jak nie pozwolić sobie na samotność? 8 pułapek

Aneta Cieśla
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 07:02
Jak poradzić sobie z samotnością? Uważajcie szczególnie na pułapkę nr 4. Jesteśmy przecież stworzeni do dobrych i bliskich relacji! :)
więcej

Zamień swoje "muszę" na te trzy słowa

Maja Moller
Czwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 15:13
Być może jest coś, co chciałabyś w sobie zmienić. Być może czekasz na zmianę w drugiej osobie. Pomyśl, ile razy próbowałaś forsować taką zmianę. Może czas zrobić coś inaczej?
więcej

Niezawodny sposób na odzyskanie radości z prostych rzeczy

Jakub Zygmunt
Środa, 28 marca 2018, godz. 07:00
Człowiek nie od wczoraj lubi się zachwycać tym, czego nie posiada, lub marzyć o takim miejscu, w którym jeszcze go nie było. Często to po prostu nie nadchodzi, a wtedy psuje nam to humor i czujemy się zdołowani i przygnębieni. Co zrobić, aby poczuć się na swój sposób spełnionym i radośniejszym?
więcej

Zagrożenie czyha nad głowami (a raczej nad słowami)

Adrianna Szczudło
Poniedziałek, 26 marca 2018, godz. 07:00
Do każdego zdania możemy dodać co najmniej kilka pasujących do niego obrazków. Po co? Aby w dokładniejszy sposób wyrazić nasze myśli, a tym samym naszą osobowość. Czy potrzebne jest w takim razie używanie słów? Kiedy są one tylko dodatkiem, a kiedy zaczynają być przeszkodą?
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook