Facebook udaje wyluzowanego przyjaciela

Bartłomiej Sury
Bartłomiej Sury

Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 15:00
W pewnym eksperymencie szczur naciska dźwignie, a do jego mózgu płynie prąd. Jest mu dobrze. W końcu pada z wyczerpania. Jaki to ma związek z twoim korzystaniem z Facebooka?
więcej

Przestań żyć tak, jak nie chcesz

Maria Krzemień
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 10:12
Grzech mieszkający w nas sprawia, że jest nam niezwykle trudno zmienić nawyki. Ostatecznie wciąż żyjemy tak, jak nie chcemy. Może czas coś z tym zrobić?
więcej

Moda na nieposiadanie

Katarzyna Górczyńska
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 09:36
Chcemy być trendy jeżdżąc wypasionym autem, czytając książki w wersji elektronicznej lub słuchając audiobooków, bujając się w rytm najpopularniejszej muzyki zamkniętej w coraz mniejszych mp3 z coraz większymi słuchawkami, oglądając najlepsze filmy tylko w jakości HD.
więcej

Ksiądz Jan o sytuacjach granicznych

ks. Jan Kaczkowski/ Joanna Podsadecka
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 09:26
"Kościół stoi na stanowisku, że jeśli dziecko poczęło się na skutek gwałtu czy kazirodztwa, nie ma to wpływu na jego godność. A jak jest w przypadku in vitro? Pamiętam, ilu ludzi z pogardą wypowiadało się potem o dzieciach poczętych tą metodą - ks. Jan odpowiada na to i inne trudne pytania.
więcej

Pozwól człowiekowi, żeby poradził sobie sam

Jan Mela / Jerzy Chodorek
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 15:00
"Niektórzy potrzebują dobrego, ciepłego słowa, a inni kopa w tyłek" - o pomaganiu, walce z depresją i Santiago de Compostela opowiada Jan Mela.
więcej

"Nie bój się" - jak działają na ciebie te słowa?

Maja Moller
Sobota, 15 lipca 2017, godz. 15:25
W jakich okolicznościach po raz pierwszy usłyszałaś: "Nie bój się"? W szpitalu czy przed wizytą u dentysty? Gdy miałaś zostać sama w przedszkolu albo spędzić dłuższy czas z dala od rodziców? A może usłyszałaś to zdanie wypowiedziane jako nakaz?
więcej

Moje zaskoczenie w blablacarze. Trwało 180 kilometrów

Monika Chochla
Poniedziałek, 10 lipca 2017, godz. 13:02
Byliśmy umówieni o 21:37 (!) pod teatrem. Przyjechał punktualnie, wsiadłam do samochodu z myślą, że przez drogę odpalę komputer i jeszcze popracuję. Ewentualnie się prześpię. Nic z tych rzeczy, to było zaskakujące 180 km!
więcej

Dwa słowa, które kradną radość życia

Monika Chochla
Sobota, 8 lipca 2017, godz. 00:21
Powodują stan, w którym ulice są szare, ludzie skwaszeni, dni mijają jednakowo. Mija czas i nic nie może mnie zaskoczyć, bo "znam siebie", "znam życie", "po kilku latach bycia razem znam go na wylot". Znam każdy twój ruch, poznaję po głosie twoje emocje, wiem, co zrobisz i co powiesz...
więcej

Pułapka, w którą wpadają kobiety

Maja Moller
Piątek, 7 lipca 2017, godz. 14:54
Uczestnicy internetowych dyskusji wiedzą, że są takie przestrzenie, gdzie trwa wojna polsko-polska. Mało jest jednak polemik tak zaciętych jak te, które toczą się wśród kobiet - pisze Maja Moller.
więcej

Nie bój się zranień

Anna Kaik
Czwartek, 6 lipca 2017, godz. 09:00
Każdy z nas doświadcza w życiu zranień. Wszystkie wiążą się z bólem, ale nie oznacza to, że są dla nas wyłącznie czymś niszczącym. Wręcz przeciwnie - pisze Anna Kaik.
więcej

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook