Przełożony bogiem nie jest! Pamiętaj!

Józef Augustyn SJ / slo
Poniedziałek, 25 czerwca 2012, godz. 08:34
Rozmowa w podróży. Mój rozmówca uskarża się, że jego szef w pracy mocno naciska na większą wydajność, grozi ograniczeniem zarobków, wyrzuceniem itp. "Takie zachowanie rodzi moje zniechęcenie, zniesmaczenie. Jestem na skraju depresji" - mówi. "Jak mam na to patrzeć? Jak to ocenić? Czy mam się zbuntować?" - pyta bezradnie.
więcej

Biznes dodaje życiu wartości?

Przegląd Powszechny
Jakub Halcewicz-Pleskaczewski / slo
Czwartek, 21 czerwca 2012, godz. 14:05
Zobacz, jakich masz pracowników. Poznaj ich. Czy wiesz, czego oni chcą w życiu. Czy wiesz, jaką rolę możesz odegrać w ich rozwoju zawodowym? Czy się tym zainteresowałeś? Czy twój biznes jest tylko kwestią kasy?
więcej

Praca za granicą w 3D

Małgorzata Bilska
Czwartek, 24 maja 2012, godz. 12:01
Sytuacja w Polsce na rynku pracy jest trudna. Sygnały z badań statystycznych wskazują, że ilość Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę będzie rosła. Jak bardzo, to zależy od stopnia, w jakim dotknie nas fala kryzysu - prognozuje prof. Krystyna Iglicka - Okólska.
więcej

Danon, DOW i Hay - lubią mamy w pracy

KAI / slo
Środa, 23 maja 2012, godz. 18:32
Firmy Danon, DOW Polska i Hay Group są laureatami 5. edycji plebiscytu "Mama w pracy 2012". Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród 92 firm, a głosowały na swoich pracodawców same kobiety. Ponad 5,5 tys. ankiet matek, zatrudnionych w rozmaitych firmach zostało zanalizowanych przez firmę Millword Brown SMG/KRC.
więcej

Młodzi przedsiębiorcy ćwiczą na poligonie

PAP / drr
Środa, 23 maja 2012, godz. 08:11
Wśród atrap bomb, na prawdziwym poligonie młodzi włoscy przedsiębiorcy uczą się umiejętności działania i podejmowania decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Ćwiczenia, pod kierunkiem żołnierzy udających się do Afganistanu, zorganizował Związek Przemysłowców.
więcej

Zatrudnić pracownika, przeżyć i nie zwariować

"Dziennik Polski" / PAP / slo
Poniedziałek, 21 maja 2012, godz. 08:42
Drobni polscy przedsiębiorcy boją się przyjmować ludzi do pracy. Przyczyny to zawiłe i zmienne przepisy, miliony formalności, absurdalna biurokracja - alarmuje "Dziennik Polski".
więcej

Matka matek

Sygnały troski
Irena Chołuj / slo

Niedziela, 20 maja 2012, godz. 15:01
Jestem położną od czterdziestu ośmiu lat. W szpitalu odebrałam ponad dwanaście tysięcy porodów, a w domu przyjęłam ponad sześćset dzieci...
więcej

Skuteczny sprzedawca ... naśladuje klientów

PAP - Nauka w Polsce
slo
Sobota, 12 maja 2012, godz. 11:24
Klientka obsługiwana przez atrakcyjną ekspedientkę, która dodatkowo naśladuje jej gesty, mimikę czy postawę, wydaje więcej pieniędzy i częściej robi zakupy w danym sklepie, niż korzystająca ze zwykłej obsługi - wykazali uczeni SWPS.
więcej

Wielkie otwarcie?

Przewodnik Katolicki
Jarosław Stróżyk „Rzeczpospolita” / "Przewodnik Katolicki" / slo
Czwartek, 10 maja 2012, godz. 17:02
Nie chodzi o utworzenie 50 czy 100 tys. nowych miejsc pracy, które zapowiadają politycy. Najważniejsze jest danie szansy młodym Polakom. Po otwarciu zawodów nikt im nie zagwarantuje, że dostaną dobrze płatną pracę, ale dużo więcej będzie zależało od nich samych.
więcej

Hodowla koni i jeździectwo - kierunek studiów

PAP - Nauka w Polsce
slo
Wtorek, 24 kwietnia 2012, godz. 07:34
Wiedzę o hodowli koni, a także o sposobach ich wykorzystywania, m.in. do rekreacji czy w terapii będzie można zdobyć na studiach hipologii i jeździectwa, które ruszą w październiku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook