Świat ekspertów i ignorantów

Ryszard Stocki
Poniedziałek, 12 listopada 2012, godz. 15:23
"Drogowskaz nie musi podążać do miasta, które wskazuje" - przez nasze narzekania często mówimy o przepaści między wartościami deklarowanymi i stosowanymi w życiu codziennym Polaków.
więcej

Odszkodowania za zwolnienie z pracy

goodonepr.pl / slo
Piątek, 26 października 2012, godz. 11:20
Kryzys finansowy, który dotknął większość państw, zmusza niektórych pracodawców do szukania oszczędności. Zazwyczaj cięcie kosztów odbywa się poprzez zwolnienia pracowników.
więcej

Podpisywanie weksli z umową o pracę? NIE!

PAP / slo
Wtorek, 25 września 2012, godz. 17:48
O ostrożność przed podpisywaniem weksli in blanco, których wymagają niektórzy pracodawcy przy zawieraniu umowy o pracę, apelują inspektorzy pracy. Przypominają, że podpisanie weksla nie jest obowiązkiem, a roszczenia pracodawcy reguluje już prawo pracy.
więcej

Ile naprawdę zarabiają Polacy

Agnieszka Rybak
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, godz. 13:34
W Polsce przybywa milionerów. Statystycznie Polakom powodzi się coraz lepiej. Tylko którym?
więcej

Wolny rynek dla człowieka

Przegląd Powszechny
Krzysztof Ołdakowski SJ
Czwartek, 9 sierpnia 2012, godz. 14:08
Nikt nie oczekuje dziś, że niewidzialna ręka rynku ukształtuje przyzwoitych i uczciwych ludzi, stworzy solidarne społeczeństwo oraz zapewni bardziej sprawiedliwy podział dóbr na świecie.
więcej

Urlop? Co najmniej trzy tygodnie

PAP - Nauka w Polsce
Joanna Poros / slo
Sobota, 28 lipca 2012, godz. 08:10
Co najmniej trzytygodniowy urlop jest niezbędny, żeby nasz organizm mógł naprawdę wypocząć. Jak podkreśla psycholog pracy, Beata Dawidziuk, specjalistka w zakresie poradnictwa zawodowego w białostockiej Wyższej Szkole Administracji Publicznej, w Polsce coraz powszechniejsze jest zjawisko pracoholizmu, które może prowadzić do depresji lub uzależnień.
więcej

Jak szybko nauczyć się języka chińskiego?

PAP - Nauka w Polsce
Ludwika Tomala / slo
Środa, 25 lipca 2012, godz. 08:00
Choć w języku chińskim jest kilkadziesiąt tysięcy znaków, a ta sama sylaba wypowiadana na różne sposoby może oznaczać co innego, to język chiński nie należy do najtrudniejszych - proste są tam np. zasady gramatyczne - wyjaśnia lektorka języka chińskiego.
więcej

Co najlepiej studiować w Krakowie?

PAP - Nauka w Polsce
slo
Czwartek, 19 lipca 2012, godz. 08:00
Krakowskie publiczne uczelnie nie odczuwają niżu demograficznego. Do najpopularniejszych kierunków należą: "medycyna", "budownictwo" i "gospodarka przestrzenna", ale też "weterynaria", "geodezja i kartografia", "architektura", "finanse i rachunkowość".
więcej

Ocena ryzyka zawodowego jest potrzebna

Państwowa Inspekcja Pracy
Poniedziałek, 16 lipca 2012, godz. 11:20
Ryzyko zawodowe to prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń związanych z wykonywaną pracą powodujących straty, w szczególności wystąpienia u pracowników niekorzystnych skutków zdrowotnych w wyniku zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy lub sposobu wykonywania pracy (Polska Norma PN-N-18002).
więcej

Firmom wciąż brakuje inżynierów

PAP / slo
Wtorek, 3 lipca 2012, godz. 08:37
Czterech na dziesięciu pracodawców w Polsce ma trudności ze znalezieniem pracowników - wynika badania "Niedobór talentów". Najtrudniej zatrudnić inżynierów oraz wykwalifikowanych pracowników fizycznych.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook