Czy Narcyz jest dobrym liderem w pracy?

PAP - Nauka w Polsce
slo
Czwartek, 22 października 2015, godz. 09:33
Osoby o narcystycznym usposobieniu często szybko wspinają się po szczeblach kariery. Dzieje się tak dlatego, że ich pewność siebie i skłonności przywódcze są w powszechnym przekonaniu cechami dobrego lidera. Najnowsze badania dowodzą jednak, że rzeczywistość jest inna - czytamy w piśmie "Psychological Science".
więcej

Syndrom wypalenia zawodowego. Masz go?

PAP / slo
Wtorek, 29 września 2015, godz. 07:00
Wbrew obiegowym opiniom syndrom wypalenia zawodowego nie dotyczy osób, które od lat wykonują swój zawód i popadają w rutynę. Zdaniem ekspertów coraz częściej dotyczy on ludzi rozpoczynających dopiero karierę.
więcej

Czy dlatego nie lubisz swojej pracy?

Johannes Pausch, Gert Böhm / slo
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 09:57
Wielu ludzi ma trudności z pracą, mimo że jest ona tak dobrze zorganizowana: rozpoczynanie codziennie o tej samej porze, potem przerwy i zakończenie pracy. Wszystko regulują tysiące przepisów - od szczegółowego spisu czynności po wynagrodzenie, od zarządzeń zapobiegających wypadkom po premie taryfowe, od urlopu po nadgodziny.
więcej

Tylko nie złap "doła"

TakRodzinie
Monika M. Zając / slo
Środa, 10 czerwca 2015, godz. 13:40
Bezrobocie to dużo wolnego czasu i zwłaszcza dla facetów poważny problem. Ale ten kryzys można przeżyć! Jak znaleźć pracę, przeżyć jej stratę i znowu stanąć na nogi?
więcej

Robię to, czego się boję

szlachetna paczka
SZLACHETNA PACZKA / Agnieszka Czapla i Magdalena Wójcik

Czwartek, 14 maja 2015, godz. 11:28
Skończyła 25 lat, a na swoim koncie ma już zarządzanie 50-osobowym zespołem, w tym 25 facetami. Jak jedna, niepozorna dziewczyna, pociągnęła za sobą kilkudziesięciu chłopaków i do czego ich przekonała?
więcej

Własność niczyja? O nieuczciwym pracowniku

Wieczernik
ks. Artur Filipiak / slo
Piątek, 24 kwietnia 2015, godz. 08:06
Wydawałoby się, że po upadku komunizmu, w którym dość powszechnie traktowano własność państwową jako niczyją (czytaj: przeznaczoną do swobodnego dysponowania przez pracownika, gdy tylko zaszła taka potrzeba), kwestia nieuczciwości pracobiorcy wobec pracodawcy powinna na dobre zniknąć. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.
więcej

Czy szefowie mają dylematy moralne?

Andrzej Sarnacki SJ / slo
Poniedziałek, 23 lutego 2015, godz. 07:00
Co jakiś czas ktoś pozwala sobie na nierozważne: "Najpierw serce, potem ekonomia", albo "Gospodarka powinna być podporządkowana moralności". Ale wobec twardej rzeczywistości materialnego świata humanistyczne zachęty brzmią jak utopie Jasia marzyciela.
więcej

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Maskacjusz
slo

Wtorek, 4 listopada 2014, godz. 12:48
Poszukiwanie pracy wymaga czasu i wysiłku. Trzeba też odpowiednio je przygotować, a potem przeprowadzić. Finałem może być rozmowa kwalifikacyjna. Jak przygotować się do takiej rozmowy?
więcej

Szukasz pracy? Jak napisać dobre CV

Maskacjusz
slo

Poniedziałek, 27 października 2014, godz. 08:38
Poszukiwanie pracy wymaga czasu i wysiłku. Trzeba też odpowiednio je przygotować, a potem przeprowadzić. Ważnym elementem jest napisanie CV, dokumentu zdecydowanie istotniejszego niż list motywacyjny.
więcej

Poszukiwanie pracy. Oferty pracy - cz. 2

Maskacjusz
slo

Piątek, 24 października 2014, godz. 12:36
Poszukiwanie pracy wymaga czasu i wysiłku. Trzeba też odpowiednio je przygotować, a potem przeprowadzić. Kluczem do sukcesu bywa umiejętność znajdowania ofert pracy. Źródeł jest kilka.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook