Robię to, czego się boję

szlachetna paczka
(fot. Natalia Dołgowska)

Skończyła 25 lat, a na swoim koncie ma już zarządzanie 50-osobowym zespołem, w tym 25 facetami. Jak jedna, niepozorna dziewczyna, pociągnęła za sobą kilkudziesięciu chłopaków i do czego ich przekonała?

 

Sylwia - drobna, delikatna blondynka. Zawsze w pastelowych kolorach, uśmiechnięta. Lubi spódnice i sukienki, w wolnych chwilach śpiewa. Gdy przyjechała do Warszawy, nikogo tu nie znała i nie miała pracy.


Jednak w ciągu ostatniego roku poznała kilkadziesiąt nowych osób, znalazła przyjaciół, dobrą pracę. Skończyła 25 lat, a na swoim koncie ma już zarządzanie blisko 50-osobowym zespołem, w tym 25 facetami. - W ciągu ostatnich miesięcy moje życie bardzo  się zmieniło - opowiada. - Zaskoczyłam samą siebie i wiele rzeczy zrobiłam po raz pierwszy - przyznaje. Wszystko dzięki temu, że gdy zadzwonił telefon od koleżanki ze SZLACHETNEJ PACZKI, Sylwia przyjęła propozycję i została liderem jednego z największych rejonów Paczki w stolicy.


Mnóstwo obaw


Sylwia znała Paczkę już wcześniej. Gdy mieszkała w Lublinie, była wolontariuszką. Zawsze marzyła o byciu liderem, czyli szefem zespołu wolontariuszy. Jednak decyzja o wysłaniu formularza rekrutacyjnego, nie była dla niej łatwa. Pojawiło się mnóstwo obaw: jak znaleźć wolontariuszy i magazyn? Jak poradzić sobie z szukaniem pracy, gdy na głowie będą inne obowiązki? Mimo wszystko podjęła się wyzwania i - jak mówi - dzisiaj nie żałuje.


Potrzebowałam facetów


Stan początkowy: cztery wolontariuszki w drużynie. Cel: minimum 35.  "Potrzebuję facetów" - pomyślała. Przecież ktoś będzie musiał dźwigać paczki, pomagać z transportem. Poszła do kościołów, dawała ogłoszenia z ambony. W końcu przez przypadek poznała prorektora Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Wystąpiła na wykładach przed kilkudziesięcioma obcymi chłopakami. - Przekonała nas do siebie tym, jak opowiadała o pomaganiu. Jej uśmiech zadziałał jak magnes - mówi jeden ze strażaków, który został wolontariuszem Paczki. - Postanowiliśmy pomóc.


Lider Paczki to ktoś, kto wyzwala w ludziach energię i chęć do robienia dobra.  To właśnie udało się Sylwii w przypadku strażaków i wszystkich 50 osób, które zostały wolontariuszami w jej zespole. - Bycie  liderem to wielka odpowiedzialność, ale też nieoceniona satysfakcja, przyjaźnie i wspomnienia - opowiada.


Pokonać strach


Rano koniecznie kubek gorącej kawy, potem w pośpiechu bieg przez miasto do pracy, którą sobie wymarzyła. Sylwia zarządza dziś grupą kilkunastu osób w międzynarodowej firmie, potrafi prowadzić kilka projektów równocześnie, a jednocześnie nie przestaje angażować się w wolontariat. Wiele nauczyła się w Paczce jako lider: - Na rozmowie rekrutacyjnej opowiedziałam o moich doświadczeniach w Paczce, o kierowaniu zespołem, o planowaniu, zarządzaniu kryzysowym - wyjaśnia. - Jestem pewna, że to miało znaczenie w procesie rekrutacji.


Po pracy zajęcia z emisji głosu albo basen. Sylwia ostatnio uczy się pływać. - Zawsze bałam się wody, postanowiłam pokonać mój strach. Warto robić rzeczy, których się boimy - podsumowuje. - Wtedy najbardziej się rozwijasz.


Najpiękniejsze wspomnienie


Bycie liderem to też - a może przede wszystkim - wzruszające wspomnienia z wręczania paczek rodzinom. Sylwia najbardziej zapamiętała Patryka, który nie dowierzał, że paczki przywieźli do niego prawdziwi strażacy. Chłopiec jest harcerzem, marzył o glanach. Wśród 30 paczek, które zapełniły cały pokój, znalazła się także menażka i kompas. - Ogromna radość Patryka z tych drobnych rzeczy, jego uśmiech w oknie na widok wozu strażackiego - zapamiętam to na zawsze - mówi Sylwia.


Gdyby nie lider, takie historie by się nie wydarzyły. To od lidera zaczyna się SZLACHETNA PACZKA. W tym roku Sylwia znowu chce nim zostać, a strażacy już szykują wozy.
Aby zostać liderem SZLACHETNEJ PACZKI wejdź na www.superw.pl i uzupełnij formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja trwa do 15 czerwca.

Dołącz do grona liderów i zmieniaj świat! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~cm 23:11:47 | 2015-05-17
A tu filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=y_3_WiXQ6Bk

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook