Depresja ma twarz obojętności i apatii

PAP / slo
Piątek, 16 października 2015, godz. 11:17
Twarz depresji to twarz maskowana, która nie wyraża emocji ani uczuć, twarz obojętności i apatii. Jak rozpoznać, że bliska nam osoba lub nasz znajomy zmaga się z depresją?
więcej

Czu utrata pracy jest porażką w życiu zawodowym?

Anselm Grün OSB, Ramona Robben / slo
Poniedziałek, 12 października 2015, godz. 09:52
Dzisiaj przybywa na świecie ludzi, którzy doświadczają porażki w życiu zawodowym. Wykonują swój wymarzony zawód, angażują się w pracę całym sercem i ze wszystkich sił. Firma była dla nich jak rodzina. Teraz są z niej wyłączeni.
więcej

Na depresję składają się różne czynniki

Andrea M. Hesse / slo
Poniedziałek, 17 sierpnia 2015, godz. 08:50
Depresja rzadko ma tylko jedną przyczynę. Najczęściej zbiegają się różne czynniki: zaburzenia w przemianie materii mózgowej, skłonności dziedziczne, osobowość, warunki życiowe, układy rodzinne i zawodowe. Dzisiaj mówi się o zespole depresyjnym, na który składają się objawy psychiczne i fizyczne oraz ich konsekwencje.
więcej

Fototerapia pomaga zwalczyć depresję

PAP - Nauka w Polsce
Eliza Kokoszycka / slo
Wtorek, 21 lipca 2015, godz. 08:51
Trudności z wykonywaniem codziennych czynności, uczucie zmęczenia, zwiększona potrzeba snu, problemy z porannym wstawaniem, brak siły i ochoty do podejmowania spontanicznych działań - to objawy jesienno-zimowej depresji. Skuteczną metodą jej leczenia jest fototerapia.
więcej

Depresja stłumiona - skąd się bierze?

Wunibald Müller/ slo
Piątek, 26 czerwca 2015, godz. 09:12
Żyjemy w epoce światła. Liczy się to, co jasne, świecące, kolorowe, barwne. Lubimy barwy. Jeśli jednak pragniemy nadać wartość wszystkiemu, co staje się naszym udziałem, jeśli pragniemy uważnie wsłuchiwać się w siebie i czynić to owocnym, wówczas nie możemy odrzucać tego, co ciemne, zimne, trudne, co jest sygnałem depresji.
więcej

Gdy świat pozorów traci swą doskonałość

Wunibald Müller/ slo
Wtorek, 16 czerwca 2015, godz. 08:00
"Ludzie mają dochody idące niekiedy w miliony, lecz to przynosi im mało zadowolenia. Mają wszystko, co im obiecuje telewizja-podróże, samochody, piękne kobiety, ale poczucie bycia szczęśliwym jest coraz bardziej wątle. Dotyczy to często znanych osób: i one widzą, że to wszystko pogłębia jeszcze bardziej pustkę ich życia."
więcej

Terapia światłem w leczeniu depresji

B. Neumann, D. Dietrich / slo
Poniedziałek, 18 maja 2015, godz. 14:55
Idea leczenia depresji światłem nie jest nowa: już lekarze greccy ze szkoły Hipokratesa (od IV wieku p.n.e.) a potem lekarze starożytnego Rzymu zalecali pacjentom przebywanie na słońcu. Dziś nadal korzystamy ze zbawiennego wpływu słońca i światła na nasze samopoczucie.
więcej

Depresja u dziecka - jakie są objawy?

Anna Seredyńska / slo
Wtorek, 21 kwietnia 2015, godz. 07:28
O wystąpieniu depresji u dziecka mówią te same objawy, które występują u osób dorosłych. Jednak młodsze dzieci częściej skarżą się na objawy fizyczne niż dorośli i mogą być bardziej drażliwe. U starszych dzieci symptomy mogą mieć charakter bardziej subiektywny.
więcej

Objawy zaburzeń depresyjnych

Huub Buijssen / slo
Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, godz. 12:45
Istnieje tyle rodzajów depresji, ilu chorych. Każdy przypadek jest inny. Jakie są objawy zaburzeń depresyjnych?
więcej

Czy smutek może uleczyć człowieka?

Wunibald Müller/ slo
Niedziela, 22 lutego 2015, godz. 11:35
Czy się chce, czy nie, druga połowa życia zmusza nas do konfrontacji z prawdą o starzeniu się, stopniowej utracie sił, przygasaniu naszego zachwytu dla wielu spraw i zaufania. Niełatwo to zaakceptować, ale jest to możliwe.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?