Ludzie depresyjni prorokami naszych czasów

Jana Martinková / Józef Augustyn SJ
Wtorek, 17 listopada 2009, godz. 08:00
Psychologowie podkreślają, że w ciężkiej, ostrej depresji nie powinno się motywować ludzi i zachęcać ich do wysiłku, ponieważ przynosi to zwykle skutek odwrotny do zamierzonego. O depresji, chorobie naszych czasów, opowiada o. Józef Augustyn SJ.
więcej

Jak cierpiący na depresję do nas docierają i co mówią

E. Kennedy, S. Charles / slo
Poniedziałek, 26 października 2009, godz. 12:06
Ludzie chorzy na depresję mogą nosić wiele masek, wyczuwamy wówczas, że jest coś pod powierzchnią, coś mrocznego i bolesnego, co ukrywa się pod tym, co jest widoczne na, zewnątrz, co demaskuje się tkwiąc we własnej kryjówce.
więcej

WHO: Depresja to cicha epidemia

PAP - Nauka w Polsce / slo
Środa, 30 września 2009, godz. 10:46
Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Podczas pierwszego Globalnego Szczytu ws. Zdrowia Psychicznego, który rozpoczął się 2 września w Atenach eksperci podkreślali potrzebę zapewnienia chorym odpowiedniej opieki i dostępu do terapii - informuje serwis BBC.
więcej

Depresja w podeszłym wieku

B. Neumann, D.Dietrich
Sobota, 29 sierpnia 2009, godz. 14:41
Na początek dobra wiadomość: ciężka depresja w przedziale wiekowym powyżej 65 lat nie występuje częściej niż w młodszych grupach wiekowych. Jednak objawy należy traktować poważnie. Depresja uwarunkowana wiekiem współistnieje bowiem z wieloma chorobami somatycznymi i demencją.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?