Widzę Cię, czyli miłość

(fot. DEON.pl)

Przywykliśmy, że walentynki to święto z pogranicza sentymentów i jarmarku. Manifest miłości w wersji pop. Oczywiście - trudno zaprzeczać -  tkwi w tym specyficzny urok. Doszliśmy jednak do wniosku, że kiedy mówimy o miłości, warto pamiętać o tych, którzy zdolność do kochania utracili. Bo cierpienie, choroba, sztorm, zakręt, po którym trudno się pozbierać. Są też i tacy, których kochać trudno. Ich zachowanie wydaje się irracjonalne, głupie, albo szkodliwe. Nie pasują do przytulnego świata czerwieni i różu.

 

Warto o nich pamiętać. Szczególnie teraz, bo przecież św. Walenty w pierwszej kolejności jest ich patronem.

 

Począwszy od dzisiaj, codziennie, w naszym serwisie specjalnym (deon.pl/walentynki) będziemy oddawać głos ludziom dźwigającym różne problemy: takie, których nie widać, i takie, gdzie zbyt łatwo o krzywdzącą ocenę.

 

Depresja, alkoholizm, kompulsywne jedzenie, ale też historie rodziców po stracie. Do 15 lutego będziemy publikować zapisy osobistych doświadczeń, oraz opinie i rozmowy ze specjalistami. W dzień św. Walentego pojawi się wywiad z Anną Dymną, aktorką i założycielką Fundacji Mimo Wszystko.

 

Chcemy pokazać, że widzimy tych, którym jest trudno. Są dla nas ważni. Dlatego wspólnym elementem wszystkich naszych publikacji będzie hasztag #widzecie.

 

Jeśli zdecydujecie się podzielić własną historią, opinią, albo wyrazić swoją solidarność, będziemy zobowiązani za wykorzystanie #widzecie w swoich aktywnościach na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Mamy nadzieję spotkać się właśnie tam.

 

Agnieszka Masłowska, redaktor prowadzący
Konrad Kruczkowski, redaktor wydań specjalnych

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

35

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~CORAL 04:30:10 | 2015-02-14
Bardzo fajne amerykańskie święto zakochanych.Szczególnie młodzież uwielbia to święto.Niech trwa,niech się ludzie szanują i kochają.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kasia 21:30:03 | 2015-02-11
poruszcie temat zespolu niezaspokojenia emocjonalnego z ktorym sie boryka chyba wiekszosc spoleczenstwa nawet o tym nie wiedzac...

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Joanna 13:44:44 | 2015-02-11
Napiszcie o zaburzeniach osobowości. Rzadko dostrzega się to cierpienie, tak mocno degenerujące zdolność tworzenia bliskich związków.

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Piotr_Jerzy 09:57:49 | 2015-02-11
Fajnie się zapowiada, gratulacje za pomysł :)

Oceń 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~MaYa 16:44:23 | 2015-02-10
A Agnieszka to moja ciocia :)

Oceń 15 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook