"Chciałam być damskim Hołowczycem, uwielbiałam szybką jazdę. Zostałam zakonnicą"

DEON LIVE

- To był taki moment w moim życiu jakby dotknął mnie sam Pan Bóg - mówi siostra Tymka z domu chłopaków w Broniszewicach.

 

Siostra Eliza i siostra Tymoteusza od 8. klasy marzyły o tym, żeby pójść do zakonu. Potem po drodze pojawiły się inne pomysły. Siostra Eliza wspomina: "W klasie maturalnej wmówiłam sobie, że nie pójdę do zakonu, zwłaszcza, że kilka moich koleżanek i kolegów miało takie marzenia i niestety powracali".

 

Co sprawiło, że jednak zdecydowały się na tą drogę i czy spełniły na niej swoje marzenia? Posłuchajcie sami:

 

 

Siostry z Broniszewic w projekcie "W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ"

 

Siostra Eliza przyznaje, że "codziennie doświadcza cudów". Największy z nich był taki, że zbudowały Dom dla niepełnosprawnych chłopaków. Mówią o nich, że niezwykłością zwalają z nóg. Na spotkaniu opowiedziały nam, o jakie "więcej" chodzi w ich życiu. Kolejne odcinki już niebawem na DEON.pl

 

* * *

#COŚWIĘCEJ czyli co?

 

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

 

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia. 

 

W czasie naszych wcześniejszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, siostra Eliza i siostra Tymoteusza.

 

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

 

Poniżej publikujemy nagranie z całej rozmowy:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?