Dobranocka (dla dorosłych) :-)

22.01.2018 00:15
dodał: no_name
poprzednie zdjęcie pierwsze zdjęcie
następne zdjęcie ostatnie zdjęcie
https://vimeo.com/121234327
galeria

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.43

Liczba głosów:

187

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

no_name 23:29:01 | 2018-01-23
Link do tego filmu wkleiłem po dłuższym namyśle. To nie jest film pornograficzny, ani film o seksie. Oczywiście nie powinny go oglądać dzieci, dlatego zamieściłem dopisek "dla dorosłych" (film też ma ograniczenia wiekowe).
Choć to tylko krótka animacja, niemniej obraz ten niesie ze sobą potężny przekaz i to na kilku płaszczyznach.
Miałem na początku opowiedzieć o czyms innym, tj. nawiązać do biblijnego cytatu zamieszczonego pod fotką. Ale z uwagi na to, że "Piotruś Pan" wszystko poplątał, dziś odniosę się do innego przesłania tej superprodukcji.
Ta bajka to opowieść o widzach i mediach!
Synonimem ich działania są nie tylko sznurki, za pomocą których poruszają się na scenie lalki, ale również postać bajkowego księcia, który na scenie gra w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć oglądalność.
Nie tylko my patrzymy na ten teatr lalek. Zauważcie, iż postać księcia również obserwuje widza i serwuje mu dokładnie to, czego ten od spektaklu oczekuje. Takie zwrotne sprzężenie widza ze sceną.

Nieskażone cywilizacją dzieci są z natury radosne, otwarte, reagują pozytywnie, szukają dobra. I taki przekaz dostają ze sceny.
A co w mediach pociąga dorosłych mężczyzn? Książe-lalka ze smutkiem konstatuje, że w przeciwieństwie do dzieci, dorosłych bawi: czarny humor, seks, agresja, a nawet "rzeźnia" (przemoc i krew lejąca się strumieniami).
Media - czwarta władza.
Tak naprawdę, to nie lalki są tu marionetkami. Są nimi widzowie. Medialnie można ich dowolnie urabiać i kontrolować. Widzisz "Piotrusiu", na usta aż cisną się słowa: "I z czego się śmiejesz, głupi?"
Na pewno wiesz, jak brzmi odpowiedź.  :-)

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

B12 15:08:08 | 2018-01-22
Grzeczne dziecko, normalne, ufające rodzicom, będące pod właściwą opieką nie reaguje na potwarz furią o podłożu seksualnym. "Dziecko ewangeliczne" raczej się rozpłacze z bezsilności, dopóki ktoś na prawdę dojrzały nie wyjaśni mu, co się stało, oraz nie nauczy właściwie zachowywać się w podobnych sytuacjach. Dziecko takie nie robi kupy, gdzie popadnie, bo poznało już przydatność nocnika. Bardzo trudno być rezolutnym, radosnym i naturalnym człowiekiem. I to jest wyzwanie!

​Niemniej filmik gustowny.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook