Komentarze Komentarze

Znamy powód, dla którego ks. Michał Misiak zaciągnął na siebie ekskomunikę

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-21 16:43:09
Remigiusz Recław SJ, ostatni proboszcz ks. Michała, tłumaczy, co się stało ze znanym duszpasterzem.
więcej
Ilość wiadomości: 3
2019-06-21 16:43:10
Niestety, obserwujac z bliska zachowania Księdza Michała, mam wrażenie ża od zawsze był takim Piotusiem panem, dużym dzieciakiem szukajacym rozgłosu, niby nowatorsko ewangelizował, ale zaniedbywał podstawowa posługa kapłana ( inni musieli za niego robić to, co miał wyznaczone), coś zaczynał i za chwilę zostawiał. Brak dojrzałości w całej pełni. Gwiazdor i tyle. Chciał, by o nim mówiono, no to sie mówi.
Ilość wiadomości: 121
2019-06-21 18:46:47
Poznałam Michała kilka lat temu i wówczas bardzo mi pomógł. Za to jestem mu wdzięczna. Mam subiektywne wrażenie, że Michał, którego kiedyś znałam, a dzisiejszy Michał to dwie różne osoby. Wydawało mi się, że jest dla niego ważne posłuszeństwo Kościołowi. Teraz zachowuje się jakby zgłupiał. Mrzonki, "widzimisie" odczytuje jako głos Boga, ma w nosie śluby posłuszeństwa, uczynił siebie jedynym autorytetem do rozeznawania tego głosu i widać, jak to się kończy. Czy został opętany? Bo na pewno nie Bóg kazał mu wystąpić z Kościoła katolickiego. Czy popadł w jakąś chorobę psychiczną, może po tym udarze? To nie jest normalne. Czy został zwiedziony? Kto miał na niego tak potężny wpływ? Zwłaszcza że jezuici od dawna bratają się z protestantami. Niemniej współczuję rodzinie wstydu, jaki im przyniósł.
Ilość wiadomości: 24
2019-06-21 19:46:30
Myślę, że to bardzo ważne w ktorej wspólnocie protestanckiej ks.Michał przyjął chrzest - i własnie dlatego ks.Recław tego nie mówi. 
Cała sytuacja jest po prostu owocem pseudocharyzmatycznych ciągot - nie obcych także ks.Recławowi. 
Ilość wiadomości: 80
2019-06-21 21:32:11
Przecież najważniejszy jest Bóg. On ma niczym nieskrępowany dostęp do każdego z nas. Kolejna nauka – dzięki Duchowi Świętemu: dobrem człowiek chwali Boga. Wszystko szczegółowe jest od tego mniejsze. Właśnie jesteśmy świadkami pierwszych owoców odważnego pójścia za głosem Boga. Do każdego przemawia to samo ale inaczej.
Ilość wiadomości: 2
2019-06-22 08:35:42
Szanowni Państwo, on się po prostu nawrócił. Biblia mówi, że jest jeden warunek chrztu - wiara z całego serca (Dz 8.37 - w Biblii Tysiąclecia zajrzyjcie do odnośnika bo tekst jest zmanipulowany). Nie módlcie się o jego nawrócenie. Módlcie się aby Bóg użył go aby dotrzeć do tysięcy Polaków.
2019-06-22 09:07:48
Michał - gratuluję odwagi i posłuszeństwa Pismu Świętemu. Będziesz żył teraz w wolności, otoczony życzliwymi ludźmi. Niech Bóg potężnie Cię używa. Jesteś jego narzędziem. Nie słuchaj tej okropnej krytyki. Błogosławię Was krytykujących. 
2019-06-22 17:35:37
Tak się kończy jezuicka duchowość, o. Recław, (uzdrowiciel) Zieliński, ruchy charyzmatyczne (także z błogosławieństwem Bpa Rysia).  Człowiek miłujący wręcz sakrament pokuty i pojednania (spacer miłosierdzia) zostaje protestantem gdzie ten nie występuje.
Pociągał wielu nieszablonowym zachowaniem a teraz zostawił swoje owieczki (swoich wyznawców) zostając heretykiem - chyba że to nowa forma ekumenizmu.
"Kto by zaś zgorszył jednego z tych małych, którzy we mię wierzą, pożyteczniej by mu było, aby zawieszony był kamień młyński na szyi jego, a utopiony był w głębokości morskiej."
2019-06-22 18:20:27
Postępującą w KK pentekostalizacje (cytując klasyka) Banuj od razu!
https://www.youtube.com/watch?v=Y_kuDym3qZI
Ilość wiadomości: 80
2019-06-22 18:25:58
W ciągu niespełna 21 godzin, pod swoim komentarzem otrzyałem 11 ocen na tak i 70 na nie. Nie sądzę, że aż tyle osób uważa, że „Bóg nie jest najważniejszy”. To byłoby naiwne i niesprawiedliwe. Świadczy według mnie bardziej o przywiązaniu do KK, które w swej preferencyjności może jednak dotykać nawet pierwsze przykazanie. Ale, wynik daje obraz i skalę zakorzenienia kościelnego, jakże jeszcze odległego od ufnego otwarcia na „niewyczerpalne innowacje Ducha”, o których wczoraj mówił w Neapolu papież Franciszek. 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?