Komentarze Komentarze

Milczenie jest cichym przyzwoleniem na kolejne kryzysy w Kościele

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-19 11:28:05
Uważam, że do kolejnych kryzysów Kościoła doprowadzi również milczenie księży i biskupów wobec zawłaszczania Kościoła przez polityków, milczenie księży i biskupów wobec szerzącego się nacjonalizmu oraz milczenie księży i biskupów wobec totalnych i permanentnych ataków na papieża Franciszka.
więcej
Ilość wiadomości: 198
2019-06-19 11:28:06
Wiemy, wiemy. Ksiądz jest bardzo odważny i nie boi się pisać tego o czym większość <kolegów po fachu> milczy. Zdaje się, że o tej swojej odwadze przypominał nam ksiądz w ostatnim artykule, jakieś dwa tygodnie temu.
Ilość wiadomości: 80
2019-06-19 15:04:37
Bronić Kościół – to pokazywać, czym on naprawdę jest. A jest – z jednej strony - głosem Boga, ale i szumem przygłuszającym ten głos – z drugiej strony. Taki jest Kościół: śpiewem i zgrzytem. Dlatego są w nim ludzie, bo chcą być dobrzy. Przychodzą, i odchodzą. Co nie oznacza, że propozycji Boga nie rozważają poważnie. A oznacza, że mają dość polityki, poniżania i moralnego zakłamania. Nie chcą już słuchać sloganów o Ewangelii, ale doświadczać Ewangelię. Konstruktywna krytyka Kościoła polega na tym, że się rozróżnia szaty i wystroje od prawdziwej istoty, że się rozróżnia szum od śpiewu, ugrzecznianą agresję od rozbrzmiewającej przez dzieje wielkiej pieśni Boga.
Ilość wiadomości: 68
2019-06-19 18:07:18
Wierzę, że ksiądz jest gotów walczyć o dobro Kościoła i wszelkie niegodziwości z całego serca będzie zwalczał. Wszak Kościól, to nie tylko osoby duchowne, ale cały lud Boży, łącznie z politykami. Tylko, że samo pisanie i mówienie, może być tylko zasłoną dymną, gdy nie pójdą za tym czyny. Wiadomo jest, że księża jak i wszyscy katolicy powinni się spowiadać i przyjmować Ciało Chrystusa w stanie Łaski Uświęcającej, czyli nie mieć na sumieniu grzechu cięzkiego. Jeżeli statystyki podają, że 60 % księży ma kontakty seksualne z kobietami, to oni poprawy raczej nie obiecują. Stąd moje pytanie: czy ksiądza kolega, dostaje rozgrzeszenie za códzołóstwo i nie rokuje poprawy ani żalu za grzechy. Przecież przeciętny śmiertelnik żyjący w niesakramentalnym związku, rozgrzeszenia - i słusznie - nie dostanie. Ilu księżom, odmówił ksiądz rozgrzeszenia? Wierzę, że z pedofili u księdza się nie spowiadali a gdyby, to co ksiądz by zrobił?https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjdzbOE8v...
Ilość wiadomości: 452
Odpowiedź do: strzelec514 | 2019-06-19 21:16:43
Ojej, księża mają więcej grzechów ciężkich na sumieniu. Dlaczego wytykasz im grzechy przeciwko VI przykazaniu? Księża poprawy nie obiecują bo nie czują się grzesznikami.
1430864462.png
Ilość wiadomości: 62
2019-06-19 23:20:02
Deon już się przygotowuje aby nie dopuścić do kolejnego kryzysu polskiego Kościoła, bo Redakcja wyłączyła możliwość oceniania przez czytelników “artykułów religijnych Deon” ( widać, że prawda zbyt wiele nerwów kosztowała naszych włoskich Donów ;)
Ilość wiadomości: 143
2019-06-20 08:26:42
"milczenie księży i biskupów wobec totalnych i permanentnych ataków na papieża Franciszka"

Rzeczywiście, tak być nie może. Jeśli jakiś prowokator lub szaleniec odważy się ponieść rękę na najukochańszego przywódcę compañero Bergoglio, to niech będzie pewien, że współcześni "księża patrioci" mu tę rękę odrąbią.

W interesie Sorosa, globalistów, feministek i LGBT
Ilość wiadomości: 68
Odpowiedź do: Szon | 2019-06-20 09:39:04
Ja nawet nie wierzę w te 60% księży przyznających się do współżycia z kobietami - myślę, że może 20%? Tak po prostu mi ich żal, bo nie wyobrażam sobie Kościoła bez księży. Tylko, żę jeżeli ktoś bierze się za uzdrawianie, to trzeba nazywać rzeczy po imieniu, a nie rzucać teori o politykowaniu, multi kulti i nacjonalizmach. Boję się, że harcerz zostanie nazwany faszystą bo jest patriotą, a radykalny islam będzie rozwijał się w poczuciu miłości do "bliźniego". Po prostu życzę księżom, żeby zniesiono im obowiązkowy celibat i mogli dawać przykład jak wychowywać dzieci, nie myśleli o cudzołożeniu i służyli Bogu i ludziom. Stąd moje pytania do autora o rozgrzeszaniu, bo naprawdę, jako wierzący nie wiem jak to jest możliwe...
Ilość wiadomości: 83
2019-06-20 15:32:09
"Moje przerażenie budzą pokazane w nim historie skrzywdzonych ludzi"
ale 
"...nie znam osobiście żadnego księdza, który dopuścił się takiej zbrodni".
oraz
na zdjęciu nie wyglądam zaiste na człowieka "przerażonego" tą "zbrodnią".
---
"...nie wyłącznie w kontekście zła wyrządzanego przez księży, ale (...)  co czuje dziecko porzucone przez rodzica..."
---
"Statystyki pokazują, że na ponad 1400 pedofilów jest 1 ksiądz. Pozostali są m.in. nauczycielami, trenerami, wychowawcami, lekarzami, prawnikami." - jakież nobliwe zawody także nie są wolne od dewiacji.
---
Księże - litości! - może dość już tej lingwistycznej  psycho- i socjotechniki wygładzania, rozpraszania i zmiękczania zła wyrządzonego przez kościelną instytucję.
Ilość wiadomości: 83
2019-06-20 15:36:56
Przepraszam, że dopowiem, ale twarz szanownego księdza widoczna na zdjęciu jest tak miło i uprzejmie "przerażona" tą "zbrodnią", że w mojej twarzy opada szczęka na ten widok.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?