Komentarze Komentarze

Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-16 13:37:05
"Prawdziwe kpiny i drwiny z Matki Bożej urządzają ci, którzy rozkazują demonom w jej imieniu opowiadać o niej. (…) Jeśli ufasz szatanowi i ks. Dominikowi, kiedy ten mówi, że musi mówić prawdę, to już stajesz się narzędziem złego ducha" - mówi teolog, autor kanału "Dobra Nowina" i dodaje: "Słowa Belzebuba, które cytuje ks. Dominik, wpisują się w nurt odrzucony przez Kościół".
więcej
Ilość wiadomości: 9
2019-06-16 13:37:06
Przepraszam bardzo, ale dlaczego umieszczanie jedynie wypowiedzi Mikołaja Kapusty (swieckiego teologa, który nie jest żadnym uznanym autorytetem w Kościele) oraz linki do artykułów, które zgadzają się z tezami pana Kapusty? Natomiast nie daliście nawet jednej wypowiedzi ks Dominika Chmieleswskiego z odpowiedzią na te zarzuty? ks Chmielewski obszernie (i moim zdaniem bardzo rzetelnie) dodniósł się do zarzutów wysuwanych przez krytyków jego działalności.

Pytam więc redakcję portalu deon.pl - co z państwa rzetelnością? 
Ilość wiadomości: 9
Odpowiedź do: dawid.ohia | 2019-06-16 13:43:17
Sam mam bardzo dobre osobiste doświadczenia z rekolekcji wielkopostych, które ks. Dominik Chmielewski głosiłw w mojej parafii we Wrocławiu rok temu. Z wielką gorliwością i głębią duchową mówił o potrzebie pokuty, rachunku sumienia, o Eucharystii, o Słowie Bożym, o Maryii. Jeśli mówił coś o objawieniach prywatnych, to musiałbyć to margines, bo nawet nie pamiętam. Owoce jego działalności sią bardzo konkretne, uzdrowione rodziny, modlący się, wzrastający duchowo mężczyźni, wierzący rozpaleni pobożnością Eucharystyczną, Maryjną.

W tym roku również miał rekolekcje wielkopostne we Wrocławiu, tym razem w parafii gdzie działa wspólnota do której należę. W Kościele były niesamowite tłumy, rekolekcje dotyczyły Eucharystii. Uczestniczyliśmy w nich z żoną i byliśmy bardzo nimi poruszeni. Dużo nam one dały jeśli chodzi o sposób przygotowania do Mszy Św (!) i przeżywania jej.

Opamiętajcie się z promowaniem krytyków ks. Chmielewskiego, a przynajmniej rzetelnie przyjżyjcie się sprawie, bo publikując takie jednostronne posty, na pewno tego nie robicie.
1208823474.jpg
Ilość wiadomości: 2815
2019-06-16 19:23:06
Zaczynam podejrzewać, że ks.Chmielewski dogadał się z deonem, aby zrobili mu taką reklamę.
1595860450.jpg
Ilość wiadomości: 687
2019-06-16 23:47:43
Powoływanie się na wypowiedzi złego ducha podczas egzorcyzmów nie jest objęte imprimatur Kościoła. I choć to prawda, że szatan jest panem kłamstwa, to przytaczane przez ks. Chmielewskiego wypowiedzi złego ducha z egzorcyzmów nie odbiegają znacząco od oficjalnej nauki Kościoła. Nie ma też powodu, by odrzucać wszystkie prywatne objawienia Maryjne. Z ogółu objawień jest ich najwięcej i w większości Kościół uznaje je za prawdziwe. 

Występność oskarżeń wobec ks. Chmielewskiego zasadza się na sfokusowaniu uwagi na małej cząstce z jego nauczania, wyolbrzymieniu jej i ukazaniu w taki sposób, jakoby cała działalność księdza pochodziła od złego.
To jest dopiero diabelsko sprytne, niecne działanie!

Dziś w Polsce niektórym kapłanom wcale nie przeszkadzają akty profanacji i bluźnierstw, za to w zamian zawsze gotowi są obrzucić błotem np. takiego ks. Chmielewskiego, choć żaden z nich nie dorasta mu do pięt. Niestety taki mamy klimat. ;-)

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?