Komentarze Komentarze

Francja: przedstawiciele episkopatu spotkali się z dziećmi księży

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-15 09:13:15
"To wielki krok naprzód!" - tak o spotkaniu przedstawicieli episkopatu z dziećmi księży mówi Anne-Marie Jarzac-Mariani, przewodnicząca stowarzyszenia "Enfants du silence" (Dzieci milczenia), reprezentujące potomstwo osób duchownych.
więcej
Ilość wiadomości: 1406
2019-06-15 09:13:17
Bardzo dobrze, że zmienia się podejście do dzieci księży i ojców księży. Każde dziecko powinno mieć matkę i ojca w procesie wychowawczym, rodziców, którzy je kochają i są obecni. Słuszne jest obecne stanowisko, że ksiądz-ojciec powinien odejść z kapłaństwa i zająć się wychowaniem dziecka. To bardzo krzywdzące dla dziecka, ze było pozbawione ojca lub nie mogło się do niego przyznawać, nazywając go np. wujkiem. Dziecko nie decydowało o swoim przyjsciu na świat, nie powinno być za to karane, dyskryminowane czy w jakikolwiek sposób napiętnowane.
To kolejna grupa dzieci, która przez instytucję Kościoła została skrzywdzona. Kolejna sprawa zamiatana pod dywan.
Nie jest tak, że ludzie byli kiedyś bardziej moralni, po prostu wiele spraw niekorzystnych dla wizerunku, jaki chciano stworzyć, było ukrywanych. Przez to wielu ludzi zostało skrzywdzonych. Skrzywdzonych przez instytucję Kościoła.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?