Komentarze Komentarze

"Nadchodzi sąd nad wilkami w koloratkach". Jacek Prusak SJ po filmie Sekielskiego

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-05-13 11:33:58
Jak można słuchać biskupów, którzy potrafią kłamać do samego końca? Którzy lekceważą głosy tych zranionych i tych, którzy się o nich troszczą - pytał wczoraj w trakcie kazania w kościele św. Barbary w Krakowie Jacek Prusak SJ, odnosząc się do filmu "Tylko nie mów nikomu".
więcej
1911068165.gif
Ilość wiadomości: 5772
2019-05-13 11:33:58
Księża podofile.
Księża TW.
Księża homoseksualiści.
----------------------------------
Mocno zazębiające się koła...
wydaje się, że duża grupa TW została uznana już za nieprzydatną i dlatego mógł ruszyć ten proces.
650373086.jpg
Ilość wiadomości: 28
2019-05-13 12:30:25
Główną tezę artykułu można podsumować tak:

"Nasze posłuszeństwo biskupom i księżom skutkuje ukrywaniem przypadków pedofilii"

Wiecznie tylko "biskupi be, biskupi be, nie słuchajcie się ich" - bez wspominania o zarządzanych przez nich środkach zaradczych, instrukcjach, dochodzeniach, czy o krokach podjętych wobec winnych molestowania. Takie tematy dla ks. Prusaka nie istnieją, jest tylko sugerowanie podziału "zły konserwatywny kler" vs "dobry kler lewicujący". Stała narracja polskiej katolewicy.
Ilość wiadomości: 426
Odpowiedź do: jan_cyraniak | 2019-05-13 12:43:03
Chyba nie oglądałeś filmu Sekielskiego. Środki zaradcze, instrukcje, dochodzenia i kroki, to była tylko ściema.
Ilość wiadomości: 105
2019-05-13 20:50:11
Ja tu tylko zostawię cytat pewnego dobrze znanego duchownego:

"Także w Kościele mamy oczywiście księży homoideologów, a czasem wręcz homoheretyków. W Polsce ich najbardziej znanym przedstawicielem jest ks. Jacek Prusak SJ, przeszkolony właśnie przez jezuitów amerykańskich. Już od ośmiu lat występuje jakby w roli rzecznika prasowego kościelnego homolobby i bezpardonowo walczy o jego interesy"
Ilość wiadomości: 82
Odpowiedź do: Wihajster | 2019-05-13 20:58:19
2477. Poszanowanie dobrego imienia osób zabrania jakiegokolwiek niesprawiedliwego czynu lub słowa, które mogłyby wyrządzić im krzywdę. Staje się winnym:

- pochopnego sądu, kto nawet milcząco uznaje za prawdziwą - bez dostatecznej podstawy - moralną wadę bliźniego;

- obmowy, kto bez obiektywnie ważnej przyczyny ujawnia wady i błędy drugiego człowieka osobom, które o tym nie wiedzą;

- oszczerstwa, kto przez wypowiedzi sprzeczne z prawdą szkodzi dobremu imieniu innych i daje okazję do fałszywych sądów na ich temat."

http://www.niedziela.pl/artykul/79599/nd

Tyle i tylko tyle.
Ilość wiadomości: 129
2019-05-13 22:56:50
Ks. Prusak klasycznie - każda okazja jest dobra żeby przywalić biskupom. Oj piecze go w tym aspekcie, mocno piecze
Ilość wiadomości: 101
2019-05-14 10:11:34
"Chory jest system, dlatego Kościół potrzebuje głębokiej reformy". W XXI wieku, w środku cywilizowanego świata, istnieje system, który chroni sprawców i kryminalizuje ofiary, który ma za nic prawo i moralność. My ten system karmimy - naszą uległością, nieśmiałością, posłuszeństwem i pieniędzmi. W dodatku przedstawiciele tego systemu każą się uważać za autorytety moralne, ich usta pełne są frazesów o wartościach chrześcijańskich i urażonych uczuciach religijnych.  Są jak cymbały brzmiące.
Jesteśmy świadkami największego kryzysu w historii Kościoła, zgnilizny moralnej najgorszego rodzaju, bo uderzającej w dzieci i chroniącej bestie. W tym filmie najbardziej oburzające są reakcje biskupów, którzy zamiast wyrzucać zwyroli na zbity pysk, pozwalają im działać dalej.  Nie ma drugiego takiego systemu, no może mafia. Przecież wszyscy tam wiedzą o pedofilach - i wszyscy ich chronią.
Kościół nie potrzebuje głębokiej reformy - potrzebuje Reformacji. Totalnej. Może nowego soboru. Na pewno zniesienia celibatu. Dobrze powiedział pewien mormon: młody człowiek, jeśli się nie żeni, staje się zagrożeniem dla społeczności. Jeśli nie może realizować swej seksualności w zdrowym związku, będzie ją wyrażać w sposób chory.
Ilość wiadomości: 24
2019-05-14 10:57:05
Już od 1 czerwca ks. Prusak, jak akażdy inny ksiądz, będzie miał obowiązek powiadomienia Stolicy Apostolskiej o biskupach, którzy ukrywają księży pedofili, nie wszczynają postępowania lub je utrudniają, także gdy utrudniają postępowanie świeckie. Zobaczymy, o ilu takich biskupach ks. Prusak powiadomi Watykan.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook