Komentarze Komentarze

Arturo Sosa SJ do studentów z duszpasterstwa akademickiego: wsłuchujmy się w głos Pasterza

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-05-12 22:50:58
Od wizyty w duszpasterstwie akademickim w Gdańsku rozpoczął o. Arturo Sosa SJ swój pobyt w Trójmieście.
więcej
Ilość wiadomości: 253
2019-05-12 22:51:00
Trzynasta reguła Loyoli trzymania z kościołem
Reguła 13. By we wszystkim utrafić w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań.
A to jest z listu Jana:
1 J2
26 To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd.
27 Co do was, to namaszczenie,
które otrzymaliście od Niego, trwa w was
i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,
ponieważ Jego namaszczenie9 poucza was o wszystkim.
Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem.
Toteż trwajcie w nim tak,
jak was nauczył.

No i jedno z drugim nie da się pogodzić, chyba że zostaliśmy na stałe pozbawieni namaszczenia od Jezusa.
Namaszczeniem od Jezusa jest spożywanie Jego Ciała i Krwi. Wtedy nikogo nie musimy słuchać, bo będzie nas pouczał sam Bóg.
Slepe posłuszeństwo, które zaleca Loyola, to jest szatański pomysł, bo wtedy to słuchamy człowieka, a odrzucamy pouczenia Boga.

Jest jeszcze Jr 31,31 o nowym przymierzu we Krwi Chrystusa. Tam też jest o tym, że Bóg wypisze swoje prawo w naszych sercach i nie będziemy potrzebować pouczeń.
Loyola to "święty" potrzeby chwili. Taka kontra na kontrreformację. 
Ilość wiadomości: 253
Odpowiedź do: krzysiekniepieklo | 2019-05-12 22:57:12
Przepraszam, miało być - kontra na reformację.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?