Komentarze Komentarze

Film Sekielskiego nie jest antykościelny, chociaż takim się właśnie wydaje

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-05-11 10:32:49
Za kilka godzin w serwisie YouTube odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o pedofilii w Kościele w Polsce "Tylko nie mów nikomu". Nasz komentator już go obejrzał. Przeczytajcie jego wrażenia po seansie.
więcej
Ilość wiadomości: 4
2019-05-11 10:32:50
Znając poslkie realia będzie tak w niektórych bardziej świadomych kręgach kościelnych:
"wszyscy zgadzają się ze sobą a będzie nadal tak jak jest", pomimo tego, że są świadomi słów Pana
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" i 
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili"
Smutne, bo mimo wszystko wasza postawa wywołuje nienawiść i do mojego Boga...
Ilość wiadomości: 2688
2019-05-11 18:41:32
Obejrzałem.

Ks.Cybula, tajny współpracownik SB, kapelan Lecha Wałęsy.
"Jak nie ma wytrysku to nie ma grzechu".

Każdy kto blokował lustracje i chciał betonować lub niszczyć akta SB, jest współodpowiedzialny np. za ofiary ks.Cybuli.

btw aferę Stella Maris zapewne też.

Red.Krzyżak ma rację, że film jest miejscami tendencyjny, ale też nie odebrałem go jako antykościelny. Mimo obecności Obirka, byłego jezuity.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1170
2019-05-11 21:05:29
Film jest niezwykle smutny. Wręcz bolesny. Ale nie odebrałem go jako antykościelny. Przecież tu najpierw chodzi o te ofiary, wcześniej o dzieci, o obecne dzieci. Sam poznałem i rozmawiałem z dwiema ofiarami wykorzystywania przez księży. Po 30 latach nie mogą z tego wyjść. 

Dla mnie ważniejsze jest pytanie: dlaczego często nie uczy się na błędach innych? Dlaczego konieczne jest robienie takich dokumentów, aby w końcu coś dotarło? Dlaczego chociaż św. Jan Paweł II mówił "człowiek jest drogą Kościoła", to jednak dla dobra instytucji i zapewne Ewangelii, wyżej stawia się jej pozorne dobro niż dobro ofiar? Nie mam dobrych odpowiedzi na te pytania.
Ilość wiadomości: 16
2019-05-12 00:19:38
Mnie ten film specjalnie nie zdziwił, pokazał jedną z twarzy kościoła, mojego Katolickiego Kościoła w którym z bólem, odrzuceniem i lekceważeniem muszę się liczyć każdego dnia. Dla ofiar najważniejsze przepracować traumę i wybaczyć by żyć najnormalniej , dla winnych traumy błagać o wybaczenie pokrzywdzonych i wierzyć w miłosierdzie Boga, miłosierdzie które nie zna granic. Dla reszty wyjść z butów ludzi świętoszkowato oburzonych, zawstydzonych, zasmuconych, niewiedzących "dlaczego?", mądrych po szkodzie.
Ilość wiadomości: 16
Odpowiedź do: darpiorko | 2019-05-12 00:23:57
Po prostu czasami "drogą kościoła" staje się nie ten człowiek, który powinien, tylko ten którego lepiej znamy.
Ilość wiadomości: 398
2019-05-12 08:48:24
Przeszlo dwa miliony obejrzen.
Mnie zastanawia co innego. Na filmie padlo oskarzenie konkretnych osob o ukrywanie przestepcow. Jest duze prawdopodobienstwo mataczenia. Dlaczego dzis rano policja nie weszla do palacow biskupich?
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4474
Odpowiedź do: piecuszek | 2019-05-12 09:18:29
Bo nie ma takiego odważnego policjanta ,ani tym bardziej prokuratora.Taka decyzja musiałaby przyjść z samej góry bo prokuratura dzisiaj to organ polityczny.
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4474
2019-05-12 09:26:00
Nie oglądałem i pewnie nie obejrzę bo już jak zbity pies wyszedłem po ,,Klerze", wystarczy, doskonale wiem czego się spodziewać.Kościół w Polsce i tak był w ,,dobrej" sytuacji bo komuniści odebrali mu szkoły i internaty.Smutne to bardzo i pytanie czy znajdzie się wola ,determinacja i pokora żeby się z tym zmierzyć?Niestety pokutuje u nas kilkusetletnia  praktyka, że o Kościele można mówić dobrze albo wcale i wolna ręka ,że wszysko Kościół załatwia sam wewnątrz bez ingerencji świeckich instytucji.Warto było?
Ilość wiadomości: 1540
Odpowiedź do: Beniamin | 2019-05-12 09:39:26
Dokładnie tak jest... I zgadzam się z Twoją wypowiedzią...
Ból, który przeżywam w związku ze skandalami w pewnym sensie chroni mnie przed tym by "wszystko wiedzieć"..
Zaskakują mnie tylko oceny pod tekstami i wypowiedzi wielu osób...
Utwierdza mnie to tylko w przekananiu, że jeszcze długo nic się nie zmieni.
Pozdrawiam i błogosławię...również tych, którzy się ze mną nie zgadzają.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook