Komentarze Komentarze

Spalenie kukły w Pruchniku to szatańska parodia ukrzyżowania

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-04-24 09:22:24
Nie ma w całym chrześcijaństwie pół grama teologii na obronę tego czynu. To szatańska parodia ukrzyżowania, dowód, że się z Wielkiego Piątku nic nie zrozumiało, a krzyż ma się za plemienny totem.
więcej
Ilość wiadomości: 430
2019-04-24 09:22:25
No tak proszę księdza, ale problem w tym, że Kościół przez wieki używał krzyża jako plemiennego totemu. Teraz, po wiekach mówi, że tak nie wolno. Wielu nie rozumie tej wolty.
Ilość wiadomości: 198
2019-04-24 13:11:17
Ksiądz dobrodziej w dzwon wielki uderzył, a sprawa nie zasługuje nawet na dzwoneczek. Krzyk się podniósl bo jakaś tam organizacja żydowska znalazła dowód na odradzający się w Polsce antysemtyzm. Innych nie ma. I tylko o to chodzi. To taki sam event jak TVNowskie urodziny Hitlera. Mamy się bić w piersi, wstydzić Polski i słuchać starszych i mądrzejszych. Analiza spalenia kukły Judasza w kontekście poważnej teologii jest śmieszna. I na koniec. Nigdy nie mogę sie nadziwić, że poważnych ludzi oburzają takie pierdoły, a siedzą cicho, gdy w warszawskim teatrze prezentowany jest seks oralny z JPII, czy zbierana jest kasa na zabicie Kaczyńskiego.
Ilość wiadomości: 20
2019-04-24 14:04:14
Kościół ustami Rzecznika Episkopatu uznał tą praktykę jako niechsześcijańską, każdy "obrońca" tego smutnego wydarzenia sprzeciwia się nauce Kościoła i to tyle chyba w tym temacie.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1218
Odpowiedź do: wiktorkowal | 2019-04-24 14:50:23
Czyli nie ma żadnych obiektywnie dobrych lub złych gestów, tylko wszystko zależy od tego, czy wypowie się Rada Żydów, albo jakaś partia, albo Rada Europejska. Gdyby nie Rada Żydów, to wszystko byłoby w porządku? A na jakiej podstawie Pan twierdzi, że siedzą cicho, gdy w teatrze prezentowany jest seks oralny z JPII? Ciekawa koncepcja moralności, zależna od sytuacji i wypowiedzi różnych grup i ludzi. 
Ilość wiadomości: 234
2019-04-24 15:11:23
No ale każdy Judasz powinien sobie zdawac sprawe, jak my traktujemy judaszy. W prawie majżeszowym takich kamienowano. Żydzi to najlepiej powinni rozumieć. Przecież Żyd Żyda w takich sytuacjach kamienował. Nam nie wolno, bo Zyd? Ale Żydom wolno? My tylko wyrażamy swoją dezaprobatę do takich zachowań. Nikogo nie kamienujemy.
Ilość wiadomości: 198
Odpowiedź do: darpiorko | 2019-04-24 15:15:10
Dokładnie o to chodzi, że wypowiedziała się Rada Żydów. Cała "postępowość" od razu stanęła na baczność i ściga się w  potępianiu polskiego kołtuństwa. Waga tego "wydarzenia " jest taka sama  jak opowiadanie przez rednecków w jakiejś amerykańskiej wiosce  kawałów o głupich Polakach. I druga sprawa. Ciekaw jestem, gdzie w środowisku Deonu mogę znaleźć  choćby dezaprobatę wspomnianych przeze mnie wyczynów "artystów" teatralnych.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1218
Odpowiedź do: wiktorkowal | 2019-04-24 16:07:17
A Pan uparcie przy tej Radzie Żydów. Ja nie powoływałem się na żadną Radę tylko na zdrowy rozsądek i Ewangelię. A Pan sądzi, że gdyby nie Rada Żydów, to nikt by nie zareagował. To jest nieprawda. Poza tym, czasem rzeczywiście nikt nie reaguje, więc Bóg pobudza nawet wrogie media czy jakieś środowiska. Ale to nie znaczy, że skoro coś powiedziała Rada Żydów lub jakakolwiek grupa, to nie należy tego traktować poważnie. Ciągle odwołuje się Pan do zasady 
"oko za oko i ząb za ząb" i do naturalnej sprawiedliwości. Ewangelia to znacznie więcej niż nasze naturalne odruchy.
1675233942.jpg
Ilość wiadomości: 218
2019-04-24 16:17:20
Jak to się dzieje, że jeśli w Polsce, gdzieś w zabitej dechami dziurze coś się dzieje, wie o tym zaraz cały świat i przypisuje się już Polsce antysemityzm. Gdzie indziej takie same wydarzenia mają miejsce i nikt się nimi nie przejmuje, chociaż zjawisko to jest powszechne, media światowe milczą. Czy to przypadkiem nie jest celowa polityka niektórych środowisk?
Ilość wiadomości: 234
2019-04-24 17:41:30
Szatańską parodią jest próba porównywania ukrzyżowania Jezusa do tego, co tam na tym placu robiono z kukłą Judasza. Po prostu jedno i drugie nie da się nijak porównać. Trzeba miec nierówno pod sufitem zeby się tutaj doszukiwać parodii ukrzyżowania Jezusa.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?