Komentarze Komentarze

Abp Ryś: budujcie Kościół, w którym Pan i Nauczyciel jest Sługą

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-04-19 12:14:46
Czyńcie na pamiątkę to, czemu te święte obrzędy służą! Budujcie Kościół, w którym Pan i Nauczyciel jest Sługą. Budujcie Kościół, w którym relacje w świecie są odwrócone - mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w łódzkiej katedrze.
więcej
Ilość wiadomości: 119
2019-04-19 12:14:47
Pan nie jest sługą, ale panować znaczy służyć. Za dużo ks.Franciszka Blachnickiego i Ruchu Światło-Życie. Jeśli Jezus jest naszym sługą, to nic wielkiego nie zrobił myjąc nogi. Obowiązek sługi. Jeśli jest Królem Królów to wtedy faktycznie dokonał rewolucji w myśleniu.

Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich (Mk 9,34-35)

Jezus jest więcej niż pierwszym między nami, a nie jest niczyim niewolnikiem, ani niczyim sługą. Służy nam, ale tak jak On uważa za słuszne. Tak samo żona nie jest sługą męża, rodzice nie są sługami dzieci itd.. Takie mieszanie znaczeń to niszczenie języka jak w neomarksistowskie ideologi gender, której celem jest niszczenie tożsamości. Tak samo niszczy się tożsamość Jezusa w naszych głowach. Już i tak wystarczająco wielu uważa Jezusa za tego, który spełnia nasze marzenia.
Ilość wiadomości: 119
Odpowiedź do: GrzesiekQ | 2019-04-19 15:39:10
... bo jeśli Jezus jest naszym sługą, to i Ojciec i Duch też. Abp.Ryś jest moim sługą, a ja jego. Każdy powinien być sługą każdego. Jaka jest wtedy definicja słowa "sługa"?

Jeśli rodzina to nie kobieta+mężczyzna i dzieci, ale też dwóch panów, dwie panie i pies, albo samotna osoba zakochana w sobie to jaka jest definicja która pasuje do tych wszystkich sytuacji?
WHO definiuje rodzinę tak: "rodzina to środowisko, w którym podejmuje się decyzje dotyczące zdrowia".

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook