Komentarze Komentarze

Reakcje smutniejsze niż pożar Notre-Dame

Autor Wiadomość
1836783445.png
Ilość wiadomości: 123
Odpowiedź do: darpiorko | 2019-04-16 21:56:58
nie twierdzę, że współczucie jest moralizmem - proszę nie manipulować!

twierdzę, że tekst w stylu 'normalny człowiek to robi to, czy tamto' - jest zakamuflowanym moralizmem - ja wiem jak powinien zachowywać się normalny człowiek. Ja mam prawo osądzać i Ci tutaj normalni nie są i jeszcze nazywają siebie katolikami, a grzeszą, co za łotry, to dopiero grzech! - Moralizm pierwsza klasa!
1836783445.png
Odpowiedź do: MR | 2019-04-16 21:59:27
nie podlizuj się, bo to nie przystoi
1836783445.png
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2019-04-16 22:38:19
celne podsumowanie, też mi było szkoda, że pan Piotr zaprzepaścił pobyt w Taize...
Ilość wiadomości: 5422
Odpowiedź do: pa.glia | 2019-04-17 12:36:43
Atakowanie piszącyh na DEONIE nie jest dowodem umiętności rzeczowego oceniania ich tekstów, czy samodzielnego samodzielności myślenia. To popularna dziś plaga w internecie, może ma podbudować czyjeś ego?- Każdy z nas wie wszystko o wszytskim najlepiej! CO mi tu będzie jakiś Jezuita? Wolność, równość,  demokracja!
Ilość wiadomości: 13
Odpowiedź do: pa.glia | 2019-04-17 13:21:53
Prosty test. Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem: "jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!"
1836783445.png
Odpowiedź do: Gerhard | 2019-04-17 13:49:32
uważam, że to słuszny kierunek, ale czy potrafię go realizować i kiedy, to inna kewstia. wyobraź sobie, że wściekłeś się na żone i byłeś dla niej niemiły - czy to znaczy, że jej nie kochasz? Podobnie jest z życiem chrześcijanina - upadki nie oznaczają braku miłości i pragnienia by iść za Jezusem.
Ilość wiadomości: 3
2019-04-19 04:44:15
Ktoś mógłby podpowiedzieć, jak się nazywa nagminne krytykowanie tylko jednej strony i przedstawianie sytuacji na niekorzyść tej jednej strony?

Panie Piotrze, może przydałoby się do rekolekcji wrzucić rozważania o cnocie sprawiedliwości?

W pierwszej chwili pomyślałem, że Pan red. opisze te wulgarne i brutalne komentarze lewicowych i antyklerykalnych publicystów i polityków ("niech się pali to g***" itp.). Po chwili jednak spojrzałem na nazwisko autora i od razu domyśliłem się, że tekst będzie o złych katolikach... Jaki Pan jest przewidywalny. 
A propos palenia książek, proszę poczytać wypowiedzi egzorcystów, np. śp. Ks. G. Amortha o paleniu właśnie i "wyrzucaniu poza posesję" przedmiotów związanych z okultyzmem. 
Życzę więcej mądrości i sprawiedliwości.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?