Komentarze Komentarze

Bp Czaja: nie ma czegoś takiego jak Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-04-11 00:04:26
"Natomiast psychomanipulacją jest ogłaszanie podczas Mszy czy nabożeństw o uzdrowienie, że oto w tej chwili Pan Bóg uzdrawia tego czy innego, konkretnego uczestnika takiej modlitwy" - powiedział biskup.
więcej
Ilość wiadomości: 13
2019-04-11 00:04:27
Słowa  o mszy z modlitwą o uzdrowienie to dla mnie zupełna nowość, ale bardzo się cieszę, że padły. Zauważam niepokojące zjawisko związane z tymi mszami. Traktowanie modlitw o uzdrowienie jako formy "zaklinania" Boga. Kursowanie od jednej mszy z modlitwą o uzdrowienie do drugiej, zmawianie pompejanek i innych modlitw i szukanie oznak czy już "działa" czy jeszcze nie "działa"? Jak nie "działa" to może za mało, może jeszcze jedną, może ręce źle trzymam złożone? I tak w kółko. Jakby Pan Bóg działał na jakiś kod dostępu, tylko musimy odszyfrowac o co mu chodzi, zrobimy "to" i on nam da czego chcemy. Dziwne to jest, skąd się bierze, nie wiem? Dobrze, że jest bp. Czaja
Ilość wiadomości: 50
Odpowiedź do: natali.swiderska | 2019-04-11 07:07:33
Co do odmawianych pompejanek to się jednak nie zgodzę.
Czas poświęcony na modlitwę różańcową ngdy nie jest czasem straconym. Gorąco polecam wszystkim, którzy jeszcze nie zetknęli się z modlitwą pompejańską :
http://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
Ilość wiadomości: 79
2019-04-11 08:34:34
tradycja ? nie ma takiego imienia. zresztą tradycyjnie biskupi przenosili pedofilii do innej parafii i było OK. Jestem z opolskiego i stwierdzam że jest to województwo które można określić jako pustynia duchową. gdyby nie ślązacy na górze św anny to by to źle wyglądało. duchowni są wysuszeni bez nowych inicjatyw i kręcą się wokół tradycycji.
Ilość wiadomości: 1334
2019-04-11 08:42:06
 Dobrze, że bp Czaja wyjaśnie i ostrzega przed nurtem zielonoświątkowym przenikającym do katolicyzmu. Msze o uzdrowienie, spowiedzi furtkowe, dziwne parapsychologiczne metody  obiecujące szczęście, powodzenie, dobre samopoczucie. Zielonoświątkwcy rozwinęli ruch polegający na tropieniu „furtek”, przez które ma ludzi opanowywać „zły duch". A przecież Kościół Katolicki uczy, że człowiek ma wolną wolę, grzech jest wynikiem jego osobistej decyzji. 
Ze zjawiskiem pentekostalizacji wiąże się również coraz większe zainteresowanie egzorcyzmami.
Ilość wiadomości: 136
Odpowiedź do: Magda_lena | 2019-04-11 09:56:29
tu bardziej chodzi o podejście magiczne do jakiegokolwiek rytuału religijnego, Pompejanka, w moim odbiorze, jest tu przykładem pewnej mody, uznania jej jakimś nadzwyczajnym lekarstwem itp. Religia ma pomagać w odkrywaniu Boga (choć bywa, że jest odwrotnie)
Ilość wiadomości: 836
Odpowiedź do: kotek | 2019-04-11 09:59:55
Kotku, skąd w tobie tyle nienawiści do kapłanów? A tak na marginesie pytanie: co to jest tradycycja? I jeszcze jedno: zwyczaje i obchody religijne na Górze św. Anny to nie tradycja? Coś ci się pozajączkowało kotku.
Ilość wiadomości: 4
2019-04-11 13:44:03
Brałam udział w Odnowie w Duchu Św. i nie miałam żadnych negatywnych odczuć po spotkaniach, nic w rodzaju magicznych rytuałów, histerii podczas modlitw itp. Odbyła się również wspomniana modlitwa o uzdrowienie, w grupach po 3, modliliśmy się nawzajem o siebie, trzymając dłonie na głowie danej osoby.
Prowadząca spotkania rzeczywiście była charyzmatyczną liderką, ale nie odczułam, żeby robiła z całości jakiś cyrk.
W przeciwnym razie nie chciałabym w czymś takim uczestniczyć.
Ilość wiadomości: 50
Odpowiedź do: wowersla | 2019-04-11 13:48:13
Różaniec bardzo pomaga w odkrywaniu Boga
św. O. Pio:
Odmawiajcie zawsze różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi.

św. Jan Bosko:
Niezliczone są łaski z nieba, które otrzymano wskutek tej modlitwy. Za pomocą Różańca św. zwyciężone zostały herezje, naprawione obyczaje, oddalone zarazy, zakończone wojny, odzyskane oraz zachowane cnoty czystości, a ponadto obronione dusze przed wszelkim zasadzkom szatana.

św. Filip Neri:
Jeśli sługa Boży wśród wielu pokus i okazji do złego chce wytrwać w dobrym, niech sobie obierze za Patronkę u Syna Bożego Pannę Błogosławioną, czci Ją świętym Różańcem, jeśli zaś nie może Różańca odmówić, to niech przynajmniej na różańcu zamiast Zdrowaś Maryjo mówi: Panno Maryjo Matko Boża, módl się za mną do Jezusa.
Ilość wiadomości: 117
2019-04-11 15:55:33
No ciekawe, czy Marcin Zieliński i inni pastorzy katoliccy zareagują na te słowa i zmienią swoją liturgię, w której ogłaszanie uzdrowienia i wyłączanie krytycznego myślenia są istotnym elementem. Biskup Czaja jest za, a nawet przeciw. O Zielińskim powiedział, że naucza z błędami, ale dobrze robi. Reakcja będzie. Kosmetyczna zmiana, żeby formalnie się zgadzało, ale efekt psychomanipulacyjny pozostał. Na tym opiera się "charyzmania". Jeśli Zieliński naucza z błędami i dopuszcza się psychomanipulacji to czy na pewno prowadzi go Duch Święty jak sam twierdzi? Niech mi to ktoś proszę wyjaśni. Nie chodzi mi oczywiście tylko o Marcina, ale o całe zjawisko, którego on jest jedną z ważniejszych twarzy.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook