Komentarze Komentarze

Oświadczenie ks. Rafała Jarosiewicza w sprawie spalenia książek i innych przedmiotów

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-04-02 22:53:45
Na terenie jednej z gdańskich parafii spalono kilkanaście książek. Wśród nich znalazł się "Zmierzch" i "Harry Potter". "To nie było palenie jakichś tam książek, ale palenie przedmiotów związanych z magią i okultyzmem" - wyjaśniał proboszcz parafii. "Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny" - pisze ks. Rafał Jarosiewicz w komunikacie na facebookowej stronie Fundacji SMS z nieba.
więcej
Ilość wiadomości: 9
2019-04-02 22:53:46
Wczoraj (1 IV) myślałem, że informacja o paleniu książek przez księży to prymitywny żart primaaprilisowy. Niestety wieczorem dotarło do mnie że to prawda. Dziękuję księdzu Rafałowi Jarosiewiczowi za te dzisiejsze przeprosiny.
Ilość wiadomości: 97
2019-04-03 13:22:31
A ja tęsknię za księdzem, który powie: nawróciłem się do Pana. Nawróciłem się dzisiaj, bo zrozumiałem, że moje myśli i pragnienia biegną w niewłaściwym kierunku. Nawróciłem się, bo przeczytałem... (wpiszcie sami), bo otworzyłem Ewangelię i tam były słowa skierowane do mnie przez mojego Mistrza takie a takie, bo przewartościowałem pewne sprawy itp. itd. Coś było niefortunne. Fajne słowo, ale bardzo lekkie, oznaczające, że coś było niekoniecznie dostosowane do sytuacji, okoliczności. Jak to możliwe, że w ocenianiu postępowania innych księża używają zupełnie innego, ciężkiego, radykalnego języka?
Ilość wiadomości: 191
2019-04-03 15:04:26
Ten stos palonych książek, figurek i masek nie ma nic wspólnego z Ewangelią i wolnością wyznania.To jest parodia wiary. Proszę przestać nas katolików kompromitować. Kretynizm i głupota księdza Rafała Jarosiewicza poraża. 
Ilość wiadomości: 140
2019-04-03 21:41:58
czy ksiądz proboszcz naprawdę jest taki naiwny, że uznał ten event za palenie przedmiotów związanych z magią i okultyzmem?
jaką dobrą nowinę ksiądz głosi? Bo dobrej Nowiny na pewno nie. Szkoda. Powtórzę za Sz. Hołownią: "przestańcie nas kompromitować", proszę
Ilość wiadomości: 140
2019-04-03 21:44:02
Dziękuję x.Rafałowi, że pospieszył z akcją "przestaję kompromitować" i przeprosił. To cenna i dla wielu nieosiągalna postawa.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?