Komentarze Komentarze

Opus Dei zapłaciło prawie milion dolarów odszkodowania w sprawie o nadużycia seksualne kapłana Dzieła

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-01-11 09:19:30
Oskarżony ksiądz był niezwykle popularny. Sprawa została upubliczniona w ostatni poniedziałek na specjalną prośbę jednej z ofiar.
więcej
Ilość wiadomości: 493
2019-01-11 09:19:31
Ten przykład pokazuje dobitnie jaka jest różnica między Kościołem amerykańskim, który robi wszystko by odzyskać wiarygodność, a polskim, który dalej ukrywa sprawcę i pozwala mu na posługę duchową mimo iż przyznał się do molestowania ministranta (diecezja łomżyńska), upublicznia prywatną korespondencję ofiary i niepodejmuje interwencji w sprawie sprawcy skarżącego w procesie cywilnym swoją ofiarę i to nawet mimo wyroku kanonicznego w którym uznano jego winę (diecezja płocka) czy odmawia zajęcia się nagłośnioną medalnie sprawą księdza-celebryty zasłaniając się jakimiś nieżyciowymi procedurami (diecezja gdańska).

Jak długo Kościół w Polsce nie zajmie się na poważnie problemem molestowania przez duchowych tak długo temat będzie powracał.
Ilość wiadomości: 15
2019-01-11 10:16:58
Jestem zwykłym zjadaczem chleba,który każdy grosz ogląda ze wszystkich stron nim go wyda, i o ten grosz właśnie mi chodzi. Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej płaci odszkodowania ofiarom molestowanym przez ich pracowników, czy wojsko płaci albo organy załozycielskie szpitali , przedszkoli czy domów dziecka a więzienia, areszty, domy kultury płacą ? 
Nie rozważam kwestii prawnych czy moralnych ale gdyby Kowalski za molestowanie i ksiądz Kowalski za ten sam czyn płacili z własnej kieszeni to spraw o molestowanie byłoby o 99% mniej. Rzecz podobna ze znanymi aktorami czy reżyserami- ale tylko tymi z pieniędzmi! UKARANIE SPRAWCY TAK- ODSZKODOWANIE FINANSOWE NIE. 
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4334
2019-01-12 07:46:56
Uważam,że nic tak nie zdopinguje hierarchów do działania jak kary finansowe.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook