Komentarze Komentarze

Jola Szymańska ujawnia, że była molestowana przez księdza [WIDEO]

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-01-09 12:29:46
W swoim najnowszym filmie związana z Kościołem Youtuberka opowiada historię sprzed lat. Miała 15 lat, gdy wspólnie ze znajomymi pojechała do księdza, który był ich duszpasterzem.
więcej
Ilość wiadomości: 23
2019-01-09 12:29:47
Kiedy Deon zamieści w końcu jakiekolwiek info o sprawie euroweek? Tam też różne media nie dostrzegają przekroczenia zdrowej relacji opiekun-uczeń... Jeśli przyzwolenia na pewne zachowania są powszechne, to dbajmy o to żeby je piętnować wszędzie, a nie tylko w Kościele (co oczywiście też należy robić!).
Ilość wiadomości: 26
2019-01-09 12:42:42
Merytoryczny poziom poprzednich komentarzy świadczy o tym, że w kwestii oczyszczenia KK z przemocy wobec nieletnich mamy ogrom pracy.
Ilość wiadomości: 80
Odpowiedź do: gocha.wojcik | 2019-01-09 13:07:10
Ma Pani rację i też mnie to bardzo martwi. Z drugiej strony, dzięki komentarzom jestem bardziej świadoma, dlaczego pewne reakcje KK są tak powolne, pewne przemiany trwają latami, a konieczne reformy rozciągają się na prace kilku kolejnych papieży. Chodzi o to, że w KK jest bardzo dużo hamulców z zewsząd. Nie tylko ze strony duchownych, ale również ze strony świeckich. Jest to też jeden z powodów, dla którego oczyszczenie z przemocy seksualnej Kościoła musi przebiegać z udziałem instytucji zewnętrznych.
Odpowiedź do: Szczelka | 2019-01-09 13:25:16
Oczyszczenie musi się odbywać także z pomocą mediów, które chętnie zajmują się Kościołem - słusznie że ktoś to konsekwentnie robi! - ale jednocześnie nie rozumiem dlaczego nie piętnują pewnych zachowań poza Kościołem. Konieczne jest uzdrawianie całego społeczeństwa, a nie odwracanie wzroku i udawanie że poza Kościołem problem jest marginalny. Niestety każde wspomnienie o problemie w całości społeczeństwa jest często okrzyknięte próbą odwracania uwagi od problemów Kościoła. Co jest smutne i świadczy o tym że choćby nie wiem jak drastyczne oczyszczenie nastąpiło w Kościele w najbliższych latach, to problem nigdy nie zniknie - bo my wszyscy w Kościele jesteśmy właśnie ze społeczeństwa.
Ilość wiadomości: 15
2019-01-09 14:06:58
Niestety, tak bywa, że sam nie byłem do końca spokojny gdy moje dzieci (już na studiach, więc taki nastolatki już nie są) poszli na różne wyjażdy z parafią. Zawsze się starałem znać z kim, co i jak będą robili. I nieraz miałem pewne zastrzezenia do opiekuńców. Owszem, na szczęscie nie doszło do zadnych dziwnych zachowań, ale jakoś mi sprawialy wrazenie niedojrzałych ludzi, żeby się zajmować grupą młodych. Wymyślali głupie zabawy, organizowali 'ekstremalne' marszy po górach i kilka inne rzeczy. Pół zartem, powiedziałem zony że dzisziaj nawet nie można spokojnie zostawić dzieci pod opieką środowisk kościelnych...
Ilość wiadomości: 173
2019-01-09 14:10:08
Pod ostatnim artykułem Julii Bondyry ktoś ciekawie skomentował jej chęć by w Kościele było więcej przytulania, tańców, by kobiety rozdawały Komunię etc., że za kilka lat będzie oskarżała księdza X o molestowanie. I teraz, kilka dni później takie wyznanie.

Widzimy, że takie robienie "fajnego" Kościoła, może uaktywniać pedofilów.

Mam nadzieję, że Jola Szymańska poza publicznym wyznaniem, zgłosiła już sprawę do biskupa, a przy okazji możnaby jeszcze na prokuraturę, co by była większa pewność, że ktoś się tym zajmie.
Ilość wiadomości: 80
Odpowiedź do: kiwix | 2019-01-09 14:11:50
To proponuję najpierw zrobić to oczyszczenie w Kościele. Dlaczego się tego nie robi??? A oczywiście trzeba piętnować nadużycia seksualne w całym społeczeństwie.
Odpowiedź do: Szczelka | 2019-01-09 14:44:48
Ależ się to robi. Wciąż niewystarczająco, wolno, ale się to robi. Zwróćmy uwagę, że obecnie już wszystkie mainstreamowe media wspierają piętnowanie wszelkich podejrzanych zachowań duchownych. Nawet znany publicysta, pan Terlikowski, otwarcie krytykuje Kościół za opieszałość. A w sprawie Euroweeku, już np. mainstreamowa Gazeta Wyborcza broni sprawy, mówiąc że pewne zachowania są OK i są niewinne. WP też broniło sprawy. A Deon nawet o tym nie wspomniał jakby sprawy w ogóle nie było. Dokładnie to, o czym bardzo mądrze mówi Jola - bagatelizowanie przez społeczeństwo zachowań które nie powinny mieć miejsca, tylko w tym wydaniu sprawa nie dzieje się w Kościele.

Czy naprawdę chcemy czekać na kolejne tragedie w pozostałej części społeczeństwa, uspokajając sumienie że nie mamy na to czasu bo pilnujemy oczyszczania Kościoła? Już nie mówiąc o tym, że Kościół jest zasilany społeczeństwem, więc wszystkie patologie społeczeństwa zawsze będą do Kościoła przenikały. Warto się nad tym szerzej zastanowić...
Ilość wiadomości: 436
Odpowiedź do: Albertczyk | 2019-01-09 14:46:18
bo to nie zawsze są wyjazdy religijne a dobre imprezy ;) uczestnikami bywają niewierzące dzieci działaczy parafialnych, które odgórnie muszą chodzić na KSM, Oazę etc 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook