Komentarze Komentarze

Biskup o działalności Marcina Zielińskiego i jego krytykach

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-11-08 11:15:27
Bp Czaja odniósł się do głośnej w ostatnich tygodniach publikacji filmowej, poświęconej krytyce nauczania i działalności Marcina Zielińskiego, lidera wspólnoty "Głos Pana" w Skierniewicach.
więcej
Ilość wiadomości: 327
2018-11-08 11:15:28
A jednak! A jednak są błędy teologiczne! Sam biskup to przyznał. I jak to się ma do "apologii" o. Szustaka? Więc i o. Szustaka trzeba słuchać "z rezerwą", bo nie jest wyrocznią w tej i w innych sprawach. A tak przy okazji, ilu innych z taką  zawziętością broniło Zielińskiego, uważając go za natchnionego Duchem Świętym. A tu masz babko placek. Są błedy teologiczne. Więc ci krytycy nie takcy znowu "pomyleni", i sam biskup przyznaje, że trzeba wyjaśnić sprawę. A może było tak, iż autorzy filmu chcieli wyjaśnić sprawę, ale nie chciano z nimi rozmawiać, bo w euforii uznano, że Zieliński ma racjęj (prowadzony Duchem Świętym), a oni nie mają. I na koniec uwaga. Gdy chodzi o ruch i rzeczywistość kościelną, która nie zgadza się  z "poprawnością polityczną" (nie będę wymieniał tych rzeczywistości charyzmatycznych i kościelnych), to wtedy ci sami autorzy (z deonu, niektórzy biskupi, itp., od razu powołują się na hierarchczność Kościoła, posłuszeństwo, itp. Wtedy nie ma mowy o charyzmatyczności. Faszysta, ksenofob, itp. I basta. No cóż. Punkt patrzenia zależy zawsze od punktu siedzenia. 
1653467954.jpg
Ilość wiadomości: 827
2018-11-08 11:17:11
Marcina Zielińskiego ocenia Ewangelia, nikt więcej krytykować go nie musi.
Ilość wiadomości: 2
2018-11-08 11:51:24
Nie rozumiem, co tu jest nie do przyjęcia. Dwa filmy pełne merytorycznych argumentów, odniesień do konkretnych fragmentów Pisma Świętego i dokumentów wydanych przez kościół...?! Próba otwarcia oczu hierarchom kościelnym na pentekostalizację? Chwała Duchowi Świętemu za ten film i za to, że ktoś w końcu podjął temat tego szaleństwa! To, co się obecnie wyprawia na Mszach o uzdrowienie, jest absolutnie przerażające. Sama straciłam bliską osobę, niegdyś będącą moim duchowym ideałem, bo porwała ją choreografia taneczna, wymachiwanie flagami przed Jezusem umierającym na ołtarzu i żądania cudów. Proszę przejść się z otwartą głową do jezuitów w Łodzi, spojrzeć krytycznym okiem na to, co tam się wyczynia. Jezus jest może na dziesiątym planie tej szopki. Na koniec ks. Recław zachwala książki Zielińskiego. Księże Biskupie, błagam, proszę nie być ramieniem złej propagandy. Do szanownej redakcji Deona podobna prośba. 
Ilość wiadomości: 101
2018-11-08 11:58:04
Skoro są błędy, to biskupów obowiązkiem było Marcina upomnieć i poprawić. Nikt z nich tego nie zrobił. Zrobili to zwiedzeni.pl, więc zamiast ich ganić podziękujcie.

Biskup Czaja lituje się nad "biednym" Marcinem, a nie widzi rzesz ludzi, którym te błędy zaszkodziły.
Ilość wiadomości: 157
Odpowiedź do: rzymianin1 | 2018-11-08 12:10:04
Eee tam - wytykanie błędów teologicznych o przecież Bogu przebrzydły faryzeizm.
Ilość wiadomości: 157
Odpowiedź do: Ewa_Z | 2018-11-08 13:08:24
Co do osoby MZ zgoda, co do działalności MZ już nie.
Ilość wiadomości: 101
2018-11-08 15:34:10
Zaskakuje mnie to jak bp Czaja rozumuje. Niedawno mówił tak:

http://formacja.diecezja.tarnow.pl/2017/09/problem-pentekostalizacji-chrzescijanstwa-bp-andrzej-c...


Spektakularnym przykładem nieetycznych zachowań o charakterze psychomanipulacyjnym jest stosowanie w wielu wspólnotach religijnych tzw. Toronto Blessing, nazywanego także „darem śmiechu”.

Biskup nie widzi, że to o czym pisał w dużem mierze dotyczy Zielińskiego? Czy zmienił zdanie na ten temat o 180 stopni?
1264366173.jpg
Ilość wiadomości: 1170
2018-11-08 21:33:47
Bez wątpienia temat wymaga dogłębnych rozważań i badań.

Prawdą jest, iż upadli wykorzystają każdą lukę, każdą słabość człowieka, aby go zniszczyć, szczególnie gdy pragnie służyć Bogu.

Mnie interesuje co mają do powiedzenia ludzie, którzy zostali uzdrowieni, co oni po czasie mogą powiedzieć nt otrzymanych uzdrowień.

To że Bóg uzdrawia mnie akurat nie dziwi, bo sam zostałem obdarowany darem życia. Nie pisałbym tu, gdyby nie łaska Pana Jezusa.

Co jednak, gdy to wszystko jest atakiem wymierzonym w pozostałe wspólnoty charyzmatyczne?

Myślę, że czas ukaże prawdę, co do obiektywnej oceny wspólnoty Głos Pana.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook