Komentarze Komentarze

Maria Miduch ws. filmu o Marcinie Zielińskim: Moje wypowiedzi nie były autoryzowane. Forma filmu niesmaczna i żałosna

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-10-09 15:09:32
Ważne oświadczenie teolożki, której wizerunek i wypowiedź zostały wykorzystane przez twórców filmu atakującego Marcina Zielińskiego.
więcej
1653467954.jpg
Ilość wiadomości: 844
2018-10-09 15:09:33
Brawa za świetny film o Marcinie Zielińskim. Ktoś wreszcie ruszył temat tabu.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1227
2018-10-09 16:28:58
Najważniejsze, że walka w dobrej sprawie. Środki się nie liczą. To częsta pułapka, w którą wpadają pobożni ludzie. 
Ilość wiadomości: 25
2018-10-09 17:23:54
Rozumiem, że p. Maria przestraszyła się "oświadczenia". Ciekawe tylko jak wyobrażała sobie ten materiał. To miała być "kaszka z mleczkiem"? Pan Jezus używał sformułowania "groby pobielane". W tym kontekście to naprawdę wyważony materiał. W końcu ktoś powiedział prawdę o rażących nadużyciach jakie mają miejsce w grupach charyzmatycznych.
Ilość wiadomości: 120
2018-10-09 19:21:50
Pani Maria nie zgadza się na jej zdaniem napastliwą formę wymierzoną przeciwko człowiekowi. Ten film nie potępia człowieka, ale faktycznie uderza w nauczanie konkretnej jednej osoby.
To jest moim zdaniem bardzo ważny i dobry element tego filmu. Marcin głosi publicznie, musi też umieć przyjąć publiczną krytykę. Do krwi się jeszcze nie zapierał i jego gadanie o prześladowaniu jest grubo przesadzone.
Sporo było już powiedziane ogólnie na temat błędów we wpólnotach charyzmatycznych, bez konkretnych nazwisk np. przez ks.Glasa, albo ks.Kostrzewę i na to ludzie reaguja tak: zgadzamy się, to są błędy i wypaczenia i one są w Kościele, ale nie u nas, nie w naszej wspólnocie, nie u naszych prelegentów. Gdzieś są, lecz nie wiadomo gdzie. Tutaj są konkretne zarzuty i konkretne cytaty z Marcina i jest się do czego odnieść.

Brawo dla pani Marii, za nazywanie błędów błędami. Nie do końca rozumiem na czym polega brak autoryzacji. Pani Marię zaskoczyła całość filmu?
Ilość wiadomości: 71
2019-04-09 19:20:28
To, co budzi moją nieufność, to fakt, że wszyscy zwracają uwagę na osobę a nie na poglądy Marcina Zielińskiego. Maja bierze w obronę osobę Marcina, a nie nauczanie które głosi. To bardzo wymowne i warto to zauważyć. Dla mnie jest to wyraźny sygnał, że coś jest nie tak w nauczaniu tego lidera. Sam jestem teologiem i odsączywszy "nadmierną gorliwość filmu" od poważnych zarzutów to naprawdę poważna sprawa. Wymienię jedną która dla mnie jest fundamentalna aby nie ufać MArcinowi. Charyzmaty w Kościele są darami dla wspólnoty, zatem charyzmat jednego, uzupełnia oraz potwierdza się przez charyzmat drugiej osoby. Marcin wyraźnie rezerwuje sobie jako liderowi ostateczny głos o tym, co jest od Ducha św. a co od Niego nie jest. Tak nie działa haryzmat w Kościele. W Kościele charyzmat lidera potwierdzają charyzmaty innych osób we wspólnocie i odwrotnie. Tutaj ewidentnie brak jest komunii między osobami i charyzmatami. Pozdrawiam

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?