Komentarze Komentarze

Ksiądz z KUL: zniesienie celibatu może być kluczem do wyjścia z kryzysu

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-10-04 17:52:59
"Nie można nie dostrzegać związków klerykalizmu z celibatem" - mówi ks. Alfred Wierzbicki.
więcej
Ilość wiadomości: 1
2018-10-04 17:53:00
to jest tak: dajcie mi temat a ja wam powiem co na ów temat powie ksiądz Wierzbicki, biskup Tadeusz, ksiądz Kramer, ksiądz Lemański - oni są tak przewidywalni, jak wtorek po poniedziałku
1984024734.jpg
Ilość wiadomości: 484
2018-10-04 21:23:24
Od kiedy parę razy usłyszałam w TVN24 tego duchownego + wejście w "GW"= przestałam dawać pieniądze na KUL, w od lat wielu w 2 dzień świąt Bożego Narodzenia są tace na KUL. 
Ten duchowny uprawia projekcję. 
Ilość wiadomości: 2682
2018-10-05 04:53:14
Poniżej 4 opinie i żadnej nie można zarzucić klerykalizmu ;-)
mrf771
Gość
2018-10-05 08:05:19
Normalnie geniusz.
Ciekawe jak zniesienie celibatu miałoby zlikwidować problem homoseksualizmu wśród kleryków i księży ?
Czyli gdyby znaleźć męża kardynałowi McCarrickowi to ten by nie molestował kleryków ?

No i dalsze konsekwencje przekonania, że człowiek nie jest w stanie zapanować nad swoim popędem - należy wykreślić z kategorii grzechow masturbację i już nie wymagać od młodzieży aby starała się walczyć z tą słabością.
Przecież nastolatek ślubu nie weźmie a seksu potrzebuje.
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4460
Odpowiedź do: andrzejewski.marek | 2018-10-05 08:22:52
Albo conajmniej jak Jędraszewski po Meringu , a potem środa czyli Depo itd.
Ilość wiadomości: 49
2018-10-05 09:36:57
"W przypadku patologicznych osobowości celibat staje się podłożem czynów pedofilskich."
Czy mam rozumieć, że gdyby człowiek o patologicznej osobowości nie był w celibacie, to by nie popełniał takich czynów?
Ależ sobie znalazł wytłumaczenie. I to ma być kierownik Katedry Etyki KUL?!
Coraz bardziej widać, jak spora część księży obawia się, że może dojść do ew. utraty ich pozycji materialnej w społeczeństwie.
A może by tak wszyscy zaczęli pracować normalnie za jakieś 3-4 tys. brutto a może za minimalną pensję.
Póki co to życie ich, to materialne jest bardzo dobre.
I tu są oderwani od rzeczywistości. Nie mając pojęcia co to znaczy nie mieć środków na podstawowe potrzeby np. zakup leków, butów itp. Nie mówiąc o takich luksusach jak remont mieszkania, jakaś rozrywka np. kino czy teatr.
A celibat. Wielu świeckich żyje w celibacie nie z własnego wyboru, bo np. współmałżonek odszedł do kochanka/kochanki. I jakoś nie żyją tylko w swojej niszy społecznej, nie stają się oschli emocjonalnie itd.

Proponuje księżom zacząć od utrzymywania się samemu za przez siebie zarobione pieniądze. Wtedy zobaczą co to jest życie.
Ilość wiadomości: 7
Odpowiedź do: amargue | 2018-10-05 12:59:08
Weź pod uwagę ,że ksiądz nie ma rodziny na utrzymaniu,więc dlatego ma więcej wypłaty dla siebie,a jeżeli ktoś tak narzeka to może trzeba było zostać księdzem albo skończyć lepszą szkołę,która zapeni lepszą i dobrzę płatną pracę lub też nie zakładac rodziną jeżeli na nią Cię nie stać.
Ilość wiadomości: 7
Odpowiedź do: amargue | 2018-10-05 13:00:27
z 2 str też witamy w Polsce. To już pretensje do naszego Rządku.
Ilość wiadomości: 49
Odpowiedź do: aparchiwisci2013 | 2018-10-05 16:53:35
Nie znasz mnie w ogóle.
Chętnie bym podjęła dodatkową pracę, ale pech chciał, że od 14 lat jestem chora na przewklekłą nieuleczalną obecnie chorobę.
Mimo to pracuję na etacie 8h.
Co do zmiany pracy, to marne szanse z taką chorobą.
Pracodawcy chcą młodych i zdrowych a co najmniej zdrowych a ja tez mam już trochę lat życia.
Co do szkoły i studiów - skończyałam takie, na jakie mnie było stać finansowo. 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook