Komentarze Komentarze

Franciszek: potrzebne jest udoskonalenie procesów selekcji kandydatów do kapłaństwa

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-09-13 15:12:21
Polecam wam zwrócenie szczególnej uwagi na duchowieństwo i na seminaria - zwrócił się dziś do mianowanych w ostatnim czasie biskupów Franciszek.
więcej
Ilość wiadomości: 124
2018-09-13 15:12:21
Przede wszystkim Kościół katolicki musi skończyć z fikcją i znieść niebiblijny obowiązkowy celibat duchownych wprowadzony do Kościoła różnymi etapami setki lat po śmierci Chrystusa. Jeszcze w XV wieku papież Aleksander VI miał z różnymi kobietami gromadkę dzieci. Poza tym zalecenie zniesienia obowiążkowego celibatu (nie mylić z dobrowolnym) zaleciła Kościołowi katolickiemu Komisja Królweska w Australii, która stwierdziła, że co najmniej 7% tamtejszych duchownych było sprawcami pedofilii. Wśród nich australijski kard. George Pell, trzecia osoba po papieżu w Watykanie. A pedofilię ukrywał dla przykładu przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii abp Philip Wilson za co został skazany na rok więzienia.

1 do Tymoteusza 4,1-3:

1 Duch zaś otwarcie mówi1, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.
Ilość wiadomości: 97
Odpowiedź do: paton | 2018-09-14 08:51:56
Nie tylko celibat. W momencie śmierci Jezusa, gdy padło "wykonało się" rozdarła sie na pół zasłona w Świątyni. Wraz ze zbawieńczą śmiercią Chrystusa znika porządek ofiarniczy, a zatem znika rola kapłanów. Od tej pory Arcykapłanem jest Jezus, a cały lud zbawiony, jak pisze choćby Piotr w swoim liście, staje się wybranym, królewskim kapłaństwem (1P 2,9).
Kapłaństwo, podział na duchownych i świeckich, jest niebiblijny i jako nikolaityzm stanowi (zgodnie z listem Jezusa do Kościołów w Efezie i Pergamonie - Ap. 2,6.15) obrzydliwośc w oczach Pana.
Ilość wiadomości: 27
2018-09-14 16:34:28
"ŻYĆ EWANGELIĄ W CZASACH KRYZYSU"
+ Fernando Chomali G., Arcybiskup Concepción, Chile

Horror nadużyć seksualnych, władzy i sumienia, mógł być uniknięty.
To powoduje kwestionowanie podstaw procesu selekcji kandydatów do seminariów, formacji, którą tam otrzymali i towarzyszenie podczas ich życia w posłudze. Ci, którzy molestowali, nigdy nie powinni byli wstąpić do Seminarium i tym bardziej nie powinni zostać wyświęceni.(...)Ciąży dziś nie osiągnięcie celu zarówno przyjmowania do Seminarium i domów formacyjnych generalnie, tylko tych, którzy przybyli tam bez żadnej innej intencji jak tylko oddanie się Bogu, jak i wykrycia na czas tych, którzy z upływem lat usunęli Boga z centrum swojego życia.
https://www.periodistadigital.com/religion/america/2018/09/07/fernando-chomali-vivir-el-evangelio-en-tiempos-de-crisis.shtml

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook